jana79 jana79 komentáře u knih

Malíř vzpomínek Malíř vzpomínek Gwendolyn Womack

Tahle kniha byla svojí zvláštností jedinečná. Smekám pred spisovatelkou, protože tohle napsat, tak podrobně obsáhlý děj a bravurně vše dovést do konce, tak tedy wow. Vše se krásně celou knihu prolíná a kousek po kousku jako puzzle do sebe zapadá a na konci máte obraz celý. Kniha se čte dobře, ale já musela knihu občas odložit a utridit si myšlenky, je tam opravdu hodně vsuvek-pribehu z minulych životů. Ale i tak je to pěkný příběh. Aspoň jsem měla co číst déle a ne mít knihu přečtenou za jedno odpoledne. Nejsem žádná fanynka reinkarnace a mela jsem obavy, ze budu z knihy zklamaná, Ale vše bylo popsáno jako krásná pohadka pro dospělé se špetkou tajemna, detektivky a zkratka kniha měla vše co měla mít včetně konce. Prostě originální, není to zaraditelne do žádného žánru, tahle kniha ma od všeho kousek a stojí za to si ji přečíst. Každý na ni bude pohlížet jinak, ale mě se líbila. Prostě originálně jedinečná.

21.03.2021 5 z 5

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Po přečtení me napadlo jediné slovo Zvláštní. Kniha má od začátku spád. Neustále vás nutí číst dál dokud nedočtete. A konec Vás překvapí,rozhodně tohle nečekáte. Není to klasicka detektivka, ale i tak je to zajímavé. Stojí za přečtení, takže doporučuji. Můj šálek kávy to ale není.

13.03.2021 3 z 5

Němý svědek Němý svědek Caroline Mitchell

Tak hned v prvni stránce přišel trošku šok i zklamání, protože mi přišlo, ze uz je odhalen konec a kniha bude jen o tom jak k tomu došlo. Ale kupodivu ne, jen mi některé části přišli moc rozepisovane a jiné zas tak rychle jakoby našup napsané. Ale kniha je vcelku zajímavá, upoutá tím, že chcete vědět, jak to bylo a od určité části (nechci prozradit děj) chcete vědět, co se vlastně stalo. Je to dobrá detektivka a kniha stojí za prectenim, ale takové to wow a čtení jednim dechem s mrazenim v zádech nečekejte. Přesto doporučuji mě se líbila.

13.03.2021 4 z 5

Uteč, nebo nepřežiješ Uteč, nebo nepřežiješ Tom Bale

Jednim slovem super, připadáte si jako v loďce nejdřív si jen tak plujete a z ničeho nic jste v peřejich ani nevíte, jak jste se tam ocitli. A to netušíte kam se řítíte a těsně před vodopádem, který nevidíte, ale víte, že je tam, bezpečně zahnete ke břehu. No prostě skvělé, nečtěte nikde kde se můžete zapomenout např. mhd, ci vlak. Kniha vás pohltí a nepustí.

27.02.2021 5 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

wow, tahle kniha teda byla jízda. Chytí vás hned od začátku a nepustí, já se teda odtrhavala nerada a počítala čas zbývající do konce pracovní doby. A můžu říct bravo fakt se mi líbila. Chcete všemu přijít na kloub a když už si myslíte, že víte, šup nastane zvrat a vy opět nevíte a chcete číst rychleji, abyste věděli co za vším tím je. Víc prozradit nechci byla by škoda pokazit ostatním tenhle super příběh. Konec nečekáte a opět po delší době mám opět u knihy pocit je dobře, že je konec anebo bych ocenila ještě kapitolu ci dvě navíc? kdybych mohla dám i 7 hvězdiček. Za mě super, mě se kniha libila.

12.02.2021 5 z 5

Pozorovatel ptáků Pozorovatel ptáků Christina Olséni

Stejně jako Plážová chatka nezklamala. Je dobré, že na sebe nenavazuji jen obsazením a prostředím, takže se nemusí číst Plážová chatka a Pozorovatel ptáků nutně po sobě. Naopak obyvatelé ostrova velice příjemně doplňují příběh a vtipně zasahují do případu. Je to velice příjemná, vtipná kniha. Je sice tlustší, ale děj hezky ubíhá a do posledku jsem netušila, kdo je vrah. Za mě můžu doporučit mě se líbila moc.

06.02.2021 4 z 5

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

Tak až se rozhodnete číst, vyhraďte si dostatek času, protože neodložíte dokud nedočtete. Já se pokusila několikrát odložit, ale vydržela jsem jen pár minut a musela sem vědět, jak to bude probíhat dál. Ještě že jsem začala číst až po práci. Za mě super, občas se našlo pár míst , kde bych ocenila méně slov nebo třeba detailů, ale to už by nebyla kniha taková jaká je. Čím vic mate přečtenych stran, tim víc byste chtěli číst rychleji, abyste věděli jak to dopadne. Jaký byl konec ani nebudu komentovat nechci prozradit a zklamat,že prozradím konec tomu, kdo ještě nečetl. Nebojte nic nechybí ani nepřebýva. Za mě super, zase jedna velmi povedená detektivka. Mohu doporučit.

29.01.2021 5 z 5

Sejf Sejf Ryan Gattis

Zvláštní ale přesto zajímavě poutavě napsaná. Na mě by to sice chtělo ještě o kapitolu navic, nebo spíš neco jako dovětek, jak to bylo s ostatními, ale i přesto hezká kniha. Čtenář se nesmí nechat odradit španělskými slovíčky, ale dokreslují atmosféru příběh. Prostě jsou tam, ale neruší. Za mě velmi zajímavá a zvláštní kniha. Je to příjemné zpestření ani detektivka ani roman ani žádná zamilovaná, tahle kniha má od každého žánru špetku a to jí dodává zvláštní punc. Mě se líbila.

25.01.2021 3 z 5

Živel Živel Jess Kidd

Zajímavá pro mě až netypicka, mám ráda jiné detektivky. Ale číst se dala a věřím, ze si najde své příznivce i odpůrce. Můj šálek kávy to není.

19.01.2021 2 z 5

Rande na balkoně Rande na balkoně Felicia Kingsley

velmi tenka knížka, hezký vtipný příběh z dnešní doby. přečteno velmi rychle, mě potěšilo, ze nekdo popsal skutecnost tak hezky a vtipně. a zvláště o Itálii, kde jsou lidé vstřícní, milí, a hlavně družní, a loňský rok jim zasadil dost nehezkou ránu, protože byli na špici hned na začátku pandemie. teď už sme vsichni součástí pandemie a každý zažívá svůj příběh. mě se tato kniha líbila.

02.01.2021 4 z 5

Sněhulčiny Vánoce Sněhulčiny Vánoce Kristen McKanagh

hezka vanocni oddechovka. sice velmi brzo víte, jak to dopadne, ale to vůbec nevadí. na sváteční vánoční dny úplně super. jen si tak čtete a odpočíváte při hezkém příběhu. za mě super.

02.01.2021 5 z 5

Dívka v přestrojení Dívka v přestrojení Greer Macallister

Hezka kniha, oddychovka, pěkně se četla. Detektivka jak ma být chvíle napětí i hezký konec.

25.11.2020 4 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Vyrazí vám dech, sebere slova, každou další stránkou vás pohltí a nepustí. Přestanete vnímat svět kolem sebe dokud nedočtete. Příjemná děsivá jízda, která vás překvapí, když to nečekáte. Stránku za stránkou hltáte každé slovo a i když se bojíte nemůžete přestat dokud nedočtete. No prostě brilantní, wow, neskutečné a hlavně zanechá ve vás děsivý pocit, že za prachy je všechno možné. Nikdy jsem podobnou knihu nečetla a je vskutku moc dobrá ikdyž se bojíte. A konec je ještě lepší a překvapí vás, ale taky zanechá otázky. Prostě bravo autorovi.

17.11.2020 5 z 5

Pod dohledem Pod dohledem Lisa Jewell

Tak tahle detektivka, byla teda něco. Nenechte se odradit, jak se kniha odvíjí. Mě ze začátku přišla, že příliš podrobně se zabývá popsáním míst a osobami a jejich pocity a vztahy,ale pak vše dostalo spád a začalo, jako hodinový strojek, všechna kolečka (vše co bylo zdlouhavě popsáno) do sebe zapadat. A bylo dobře, že to bylo tak podrobně popsané, díky tomu byla tahle dektektiva jiná než ostatní. A byla skvělá, konec mi vyrazil dech. Opět trošku zanechal otazku, neměla by mít kniha ještě pár stranek?, anebo je dobře, že je už konec. Je to asi novodobý trend, ukončit detektivku tímhle způsobem, ale i takhle neubírá tehle knize nic na přitažlivosti a kvalitě. Mě se prostě líbila. Už jdu koukat jestli má spisovatel napsanou nějakou další.

04.11.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Třetí kniha od této spisovatelky a opět brilantni. Kdybych mohla dám vic hvězdiček. Čteno jedním dechem. Knihy této bravurní spisovatelky vad vtáhnou do děje a už nepustí. Každou stránkou chcete vědět víc a víc, myslíte, že už vás nic nepřekvapí a další stranka a vše je opět jinak a vy nevíte nic. No prostě super kniha, skvěle napsano. Konec rozhodně neprozradim, ale věřte veme vám dech. Jako pokaždé u knih této spisovatelky. A opět máte o čem přemýšlet,jestli by jste chtěli o několik stran víc a nebo je v poradku tak jak to je. No za mě nevím ale co vím určitě, že až uvidim další knihu teto spisovatelky koupim si ji nastoprocent.

31.10.2020 5 z 5

Domov U Huňatých tlapek Domov U Huňatých tlapek Megan Rix

Velmi tenka knizka, s hezkym pribehem o zvireci farme a jeho obyvatelich převážně zvířecích. Úsměvné pohlazení po duši. Pekna oddechovka na jedno odpoledne.

28.10.2020 5 z 5

Ulicemi Brna proti proudu času Ulicemi Brna proti proudu času Petr Fiala

Miluji knihy kde jsou fotografie jak to někde dřív vypadalo a jak to vypadá teď. Zvlášt když ta mista znáte. A tahle kniha mě nadchla. Nevěděla jsem co dřív jestli číst nebo prohlížet. Některé fotky bych ocenila větší,ale chápu,že to třeba nejde nebo není misto,ale i tak je to super. Nestacila jsem se divit,co o Brně jeste nevim. Samozřejmě,ze neco si pamatujem sami,neco víme od rodičů či prarodičů,ale i tak videt to na vlastní oči je super. A co se týká textu na mě sice trošku obsáhlejší musi si člověk najit čas a číst postupně,ale doví se hodně věcí,a treba i to co nevěděl. A hlavně me se potvrdilo,ze zbytečně vsecko se betonuje. Dřív byly ve městě také tramvaje,ale i stromy a nikomu to nevadilo,dnes aby člověk ve středu města nasel stin musí do parku. Také mě mrzi,ze obce nedělají takové pěkné knihy o tom jak to driv vypadalo. A když nahodou vyrobí tak je to o lidech a tradicich,nedoplni to fotkami ulic ci znamych mist.Máme to jen uložené ve vzpominkach. No ono treba u nás by se asi museli propadnout hanbou,protože stromy a zelene predzahradky museli ustoupit parkovistim a pak se diví,ze jsou velká horka nebo příliš vody pri deštích.Ale zpět ke knize ja jsem nadsena a potesilo mě,ze i tatinek pri cteni vykřikoval tohle si pamatuju a popisoval,co ještě bylo vedle za obchody ,ci budovy a dalsi podrobnosti o místě,no prostě tahle kniha byla pro mě skvělá volba,nezklamala mě a jsem nadšená a můžu jen doporučit. Kéž by bylo takovych knih více,které mají vse co maji mit. Čtenáře potěší slovem i oči se potěší a na chvíli se vrátíte do dob vzpominek,jak to dřív vypadalo. A hlavne se sejde u téhle knihy cela rodina a každý má co říct,každý si něco pamatuje a ti mladší zas to budou předávat svým dětem. Za me nádhera.

24.10.2020 5 z 5

Fotografie Fotografie Debbie Rix

Kdybych mohla dam i 7 hvězdiček. Nádherná kniha, uklidňující, chytne vás od prvnich stránek. Strhující příběh nedovolí odložit chcete se dozvědět,jak se bude příběh bude vyvíjet dál. Vůbec vám neprekazi,ze jsou zde dvě časové linie,dva příběhy. Oba dva se nejdříve samostatně rozvijeji a postupně nenápadně a pozvolna doplňují, az do sebe zapadnou jako puzzle. Když čtete,nechcete přestat a když už musíte jako já musela do prace:),tak už chcete mít knihu zpět v ruce a dozvědět se víc. Mrzelo mě když jsem dočetla,že už je konec. Rozhodně zůstává u me v knihovně. Moc pěkné,krásně napsané,a hlavně v téhle době je to přesně to co člověk potřebuje. Odpoutat se od všeho stresujiciho a ponořit se do příběhu,který vás pohltí a pohladi po duši. Za mě prostě perfektní.

24.10.2020 5 z 5

Šepot papíru a inkoustu Šepot papíru a inkoustu Lindsay Harrel

Nádherná kniha, pěkný příběh. Sice od čtvrtiny knihy tušíte, kam se bude kniha vyvíjet, přesto příběh z minulosti Vás i nadále drží v napětí, jak vše dopadne. V této době si myslím, že je to balzám na duši. Prostě si jen tak sednete a ponoříte se do pěkného příběhu a strávíte krásný čas s knihou, bez žádného stresu či špatných zpráv. Za mě doporučuji.

20.10.2020 5 z 5

Ukradená známka Ukradená známka Bram Klein

Velmi zajímavá kniha o skutečné známce, která se ztratila z výstavy. Četla se velmi dobře a člověk se aspoň dozvěděl mnoho zajímavého.

17.09.2020 2 z 5