Jana.Kuc Jana.Kuc komentáře u knih

Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Richard Glazar

Není to první kniha, kterou jsem na toto téma přečetla. Srovnala bych to s hraným dokumentem. Hraný dokument vás taky nechytne za srdce tolik, jako film. Tohle mě taky úplně nevtáhlo do děje. Ale tím nechci říct, že by byla kniha méně zajímavá.

05.06.2020 4 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Pěkné odpočinkové čtení. Ráda se pustím i do dalšího dílu.

29.10.2022 5 z 5

Žena, po které se slehla zem Žena, po které se slehla zem Lone Theils

První kniha s Norou Sandovou mě vcelku chytla. Byla hodně čtivá a bylo to moc pěkné a napínavé až do konce. Bohužel, u pokračování série s Norou už to tak nebylo. Tempo bylo pomalejší. Když už se ke konci začalo něco dít, tak mě ten konec zklamal. Takové vyšumění... Ale bylo to pěkné i tak. Jsem zvědavá na třetí knihu od Lone Theils.

21.02.2022 4 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Zase jiný a i zajímavý pohled na klasické vyšetřování. Není to ani pohledem pachatele ani pohledem vyšetřovatele. Před Vánoci jsem četla 2 knihy, které byly pohledem pozůstalých. To bylo hodně zajímavé. A teď pohledem novinářky, která náhodně přijde na fotografie zmizelých dívek. Za mě fajn knížka. I když na ty TOP thrillery to nemá.

11.01.2022 4 z 5

Šváb Šváb Ian McEwan

Tohle bylo z mého pohledu velké špatné... Politika prostě není můj koníček a tady toho bylo až moc. Ale dočteno, nevzdala jsem jí.

11.11.2021 1 z 5

Všechno, co dáme Všechno, co dáme Kerry Lonsdale

První díl byl prostě nejlepší.

15.06.2021 4 z 5

Pravý leopardí kožich Pravý leopardí kožich Hana Oboda Kolaříková

Nesuď knihu podle obalu. U této knihy to platí 100%! Sice mi chvilku trvalo, než jsem knize přišla "na kloub", ale podařilo se a konec překvapil.

01.06.2020 4 z 5

Paní plukovníková Paní plukovníková Rosa Liksom (p)

Zajímavý pohled do nedávné historie. Veškeré knížky z válek se točí kolem Německa, Polska. Tohle bylo rozšíření obzorů, protože o Finsku jsem toho příliš nevěděla (jaký mělo postoj za druhé světové). Postav bylo hodně, ale základní příběh byl hezky vyprávěn. Jen z těch finských názvů jezer, hor apod. už mi šla hlava kolem... :-)

26.03.2020 4 z 5

Pod karmínovým nebem Pod karmínovým nebem Elizabeth Haran

Ze začátku mi dělalo problém se začíst. Tohle není moje typická četba. Nevzdala jsem ji a nakonec jsem byla ráda.

11.09.2023 4 z 5

Tajemství Malinové hůrky Tajemství Malinové hůrky Martin Holexa

Příjemná pohádka pro dospělé :-)

07.08.2023 4 z 5

Činy mrtvých Činy mrtvých Kerstin Signe Danielsson

Ano, je to hodně o politice, ale zas bych neřekla, že je to tak rušivý element. Těším se na další pokračování série.

03.07.2023 4 z 5

Vražda na hřišti Vražda na hřišti Catherine Shepherd

Skvělé čtení. Jako vždy od této spisovatelky. Doufám, že bude brzy další díl.

12.12.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Až mi bylo líto, že to je smyšlený příběh.

25.02.2022 5 z 5

Mariánské léto Mariánské léto Hana Kavurová

Ten Styx mi v tom úplně neseděl. Ale jinak pěkné čtení.

08.10.2021 4 z 5

Sen letící želvy Sen letící želvy Nora Eckhardtová

Tak nějak nevím, co si o té knížce myslet. Ten konec se mi úplně nelíbil.

29.09.2021 3 z 5

Proč je mámě všechno u ***! Proč je mámě všechno u ***! Gill Sims

Přečteny všechny 3 knihy od autorky. Skvělé pobavení. Těším se na další díl.

28.08.2021 5 z 5

Všechno, co jsme opustili Všechno, co jsme opustili Kerry Lonsdale

První díl byl přeci jen o chlup lepší. Doufala jsem, že se vrátí k Aimee. Těším se na trojku.

09.06.2021 4 z 5

Spiknutí Spiknutí Nicolas Beuglet

Na mě až moc feminismu. Ale četlo se dobře, příběh dobře odsejpal.

27.02.2021 4 z 5

Svatá hlava Svatá hlava Hana Lehečková

Není to špatné, ale ten styl psaní mi nesedí...

14.09.2020 3 z 5

Berge Berge Jan Kjærstad

Za mě teda vůbec. Zdlouhavé, nudné (myšlenky mi utíkali mimo příběh). A ještě s otevřeným koncem... Tohle nebyl můj šálek kávy.

09.04.2020 2 z 5