jan6775 jan6775 komentáře u knih

T. G. M. - Malé historky o velkém muži T. G. M. - Malé historky o velkém muži Josef Mach

příběhy které jsou v knize zachyceny vykreslují charakter presidenta kterého by si člověk dovedl vážit. Historky jsou z různého prostředí a často komické.

17.03.2021 5 z 5

In Nomine Sanguinis In Nomine Sanguinis Miroslav Žamboch

Mě tento žánr moc nebere, přesto jsem si příběh na doporučení syna přečetl a bavil mě.

17.03.2021 2 z 5

Havel Havel Michael Žantovský

krásně zpracovaný životopis a kus české historie.

17.03.2021 5 z 5

Vraždíte Mozarta Vraždíte Mozarta Gilbert Cesbron

(SPOILER) kniha začíná popisem rodinné firmy a manželství které zapříčinilo že Marc se nestane lékařem ale stavitelem a udržení prosperující firmy je pro něj důležité. Jeho manželka zviklá na dostatek má s ním 7miletého syna Martina. Marc má ovšem milenku Marion a tak přichází na řadu rozvod. Od této chvíle se příběh mění v prožitky malého Martina. Matka Agnes hospitalizována v blázinci, otec ve firmě a tak Martin migruje k dědečkovi otce, kterého nezná. Potom k chůvě matky , kde najde svou první lásku. Celou dobu touží po obou rodičích, což se v této knize nakonec uskuteční.

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Stuart MacBride

kniha je dost drsná v líčení hrůzných vražd, ale po otrnutí se nechá číst. Jen mě překvapilo odhalení vraha do kterého bych to neřekl. V příběhu je popisován silný neporazitelný tvor a nakonec z toho vyjde řezník.

Než jsi zemřel Než jsi zemřel Camilla Grebe

správná detektivka.

Chodí pešek okolo Chodí pešek okolo Eva Límanová

Příběh vyprávěný očima malé holčičky. Zpracování mi přišlo dobré a přivádí čtenáře k zamyšlení a o to v takovýchto knihách jde.

27.01.2021 4 z 5

Den trifidů Den trifidů John Wyndham (p)

kniha dobře napsaná a pěkně vylíčená. určitě stojí za přečtení.

27.01.2021

Profily odvahy Profily odvahy John Fitzgerald Kennedy

kniha je složena z příkladů odvahy, politického rázu. Jsou v ní zástupci amerických zákonodárců kteří si stáli za svým postojem ačkoli věděli že jim jejich přesvědčení a tvrdohlavost může zlomit vaz. V mnohých případech se tak i stalo. Poučná kniha dobře čitelná.

27.01.2021

Lovy v Karpatech Lovy v Karpatech Julius Komárek

krásné vyprávění o přírodě, lovu a lidech v přírodě.

10.12.2020 5 z 5

Kočka myši nenechá Kočka myši nenechá Marie Rejfová

Humorná oddychová detektivní četba.

10.12.2020 3 z 5

Okna do pokoje Okna do pokoje Eva Tvrdá

poutavé prožití tří životů žen a jejich náhled na svět.

10.12.2020 5 z 5

Trojský poklad Trojský poklad Philipp Vandenberg

kniha je opravdu spíše o životě objevitele a jeho netradičním postupu v odkrývání a hledání Troje.

10.12.2020 2 z 5

Celý Tvůj Celý Tvůj Mieczyslaw Maliński

Trochu kostrbatý ale fakty naplněný životopis papeže Jana Pavla 2. Kapitoly jsou vždy tvořeny přítomností a vzpomínkami které autor prožil po boku Karola Wojtyly. doporučuji čtenářům kteří se blíže zajímají o život tohoto papeže který už je prohlášen za svatého.

30.09.2020 4 z 5

Bouře Bouře Steve Sem-Sandberg

podivná detektivka, Andreas který se po letech vrací na ostrov protože zdědil dům po pěstounovi. Vzpomíná na svou sestru se kterou prožil mládí. Neustále ji pozoroval a hlídal. Na ostrově který domorodci drží pevně ve své moci se událo mnoho záhad za druhé sv. války a to se prolíná celou knihou.

30.09.2020 2 z 5

Jepičí okamžiky Jepičí okamžiky Stanislav Vodička

kniha mě nejdříve neoslovila, ale po správném vyladění a utišení, je to báječná četba která vezme za srdce. V ostatním hodnocení souhlasím s komentářem Babajaga11

08.09.2020 5 z 5

Tajná řeč stromů Tajná řeč stromů Erwin Thoma

Bezvadná kniha napsaná člověkem který je součástí přírody se vším všudy. příběh splněného snu zkoumání funkce lesa, životních pochodů stromů a jejich využití ve stavebnictví a blahodárná energie která dokáže zpříjemnit život.

08.09.2020 5 z 5

Miláčkové chřestýši a jiné ženské horory Miláčkové chřestýši a jiné ženské horory Ivan Klíma

povídky mě moc nezaujali . Oddychová četba.

08.09.2020 2 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Marina Chapman

pravdivý příběh,dobře zpracovaný a myslím si že vystihuje atmosféru Kolumbie šedesátých let.

24.08.2020 5 z 5

Čistič Čistič Paul Cleave

napsat knihu z pohledu masového vraha. Tak to se povedlo. Napínavé, brutální a promyšlené čtení.

24.08.2020 5 z 5