jamajka99 jamajka99 komentáře u knih

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Prostě PARÁDA!!! Škoda, že nejde dát víc hvězdiček :-)

17.10.2018 5 z 5

Umíráme na objednávku Umíráme na objednávku Tomáš Kašpar

Výborná kniha. Ovšem není jen o rakovině. S dovolením trošku opisuji z knihy:
Dozvíte se třeba, že to nebyl Hitler, kdo zapříčinil 2.sv.válku, ale chamtivost a nenasytnost společností pod IG Farben. Ty samé firmy zapříčinily i 1. světovou válku.
Nacismus žije dál v dnešních farmaceutických společnostech. Používání chemoterapie je pokračování mučení v Osvětimi, zabalené do bílých plášťů a prodávané jako "jediné možné řešení" na léčbu rakoviny.
Walter Hallstein, hlavní plánovač IG Ffarben pro uspořádání nacistické Evropy, se stal v roce 1958 předsedou nové Komise pro Evropskou Unii. Bruselská EU je Centrální kiartelový úřad z nacistického IG Farben přestrojen v novém kabátě. V roce 1941 byla vydána kiniha Velkoúzemní kartel, kde je popsána základní struktura řízení Evropy. Centrálou má být kartelová organizace, kterou nikdo nevolí: Komise EU.
A jak to vypadá dnes? Nejvyšším orgánem je Evropská komise, kterou nikdo nevolí? Má 27 členů a nikdo z nich nebyl demokraticky zvolen. Je výhradním navrhovatelm legislativy. Jsou to oni, kdo vládnou Evropě. EK jmenují zástupci farmaceuticko-chemického kartelu, které má tento průmysl ve vládách. Evropský parlament si volíme, abychom měli pocit demokracie a svobody, ale on nemá žádný vliv na Komisi EU!!! Nejdůležitější úlohou této instituce je zakázat přírodně léčitelské postupy v Evropě - a to se už děje... Tisíce těchto substancí již stáhli z trhu. Zakázali nám znát léčivé účinky bylinek. Všechno pod záminkou ochrany našeho zdraví.......

12.01.2015

Chladný popel Chladný popel Simon Beckett

Jedna z mála detektivek, kdy jsem do poslední chvíle netušila, kdo to může být. Napínavé od začátku do konce.

13.10.2017 5 z 5

Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Jan Hnízdil

Kniha je to výborná, zábavná i smutná svým způsobem. Ovšem doporučuji přečist Nežádoucí účinek - Smrt . Nevíte, co do vás doktoři cpou za jedy. Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. V nemocnici jsem se po lécích osypala, dávali mi prášky na uklidnění, točila se mi po nich hlava. Řekla jsem to lékaři, stejný problém měla další paní na pokoji, smál se a říkal, že si děláme legraci, že je dávají malým dětem, aby nezlobily a byly klidné. Večer jsem sebou švihla a okamžitě nám oběma léky vysadily.

29.10.2013 5 z 5

Horká krev Horká krev Charlie Higson

Možná je kniha určená mladší generaci, ale koukám, že jsem druhá babča, která přečetla a komentuje :-) Napínavé od začátku až do konce. Paráda :-)

31.01.2019 5 z 5

Nečekané setkání Nečekané setkání Gail McHugh

Úžasné jak někdo může napsat, že mu bylo už v prvním díle jasné, že ... Ano také jsem tušila, nebo si spíše přála dobrý konec. Já se nad kníhami docela zrelaxovala a obě přečetla za 3 dny. Líbily se mi obě. Bohužel život přináší hezké i špatné, a k manželství patří i sex. I nevěra a někdy násili je dnes častým zjevem v manželství, bohužel. Jen to pohádkové bohatství jsem přehlížela :-)

20.01.2019 5 z 5

Nečekaná touha Nečekaná touha Gail McHugh

20.01.2019 5 z 5

Lord v nesnázích Lord v nesnázích Mary Jo Putney

Hezká oddychovka s neskutečnou koncovkou :-)

26.09.2017 5 z 5

Cena nevinnosti Cena nevinnosti Rebecca James

Níže je naspáno super kinížka spíš pro mladší generace. Neřekla bych. Je to super kniha i pro starší. Napínavé až do konce.

06.09.2017 5 z 5

Dravec Dravec Adam Barna

Napínavé od začátku až do konce. Nešlo se odtrhnout :-)

11.07.2017

Ostrov pokladů Ostrov pokladů Robert Louis Stevenson

Za dob svého mládí, jsem ji četla kolikrát a nemohl mi od ní nikdo odtrhnout. Neviděla jsem a neslyšela. Ovšem dnešní dětičky, už mají jiné zájmy. Je to velká škoda.

02.11.2013

Volba: Klíčový okamžik Volba: Klíčový okamžik Jakub Trpiš

Po přečtení jednoznačně a zaslouženě ***** , víc nejde :-) Ti, co se tato kniha nelíbila, zřejmě vůbec nepochopili....

22.09.2018 5 z 5

Sexie: deníček nymfomanky Sexie: deníček nymfomanky Starcante (p)

Nechutně popsáno? O tom se dá diskutovat. Já bych řekla, že to bylo popsáno někdy i vtipně. Každý holt má o sexu jinou představu. Ale musím dodat, že i když jsem překročila sedmý křížek, tak jsem se pozdě, ale přece poučila :-)

02.07.2018 4 z 5

Bohové a stvůry Bohové a stvůry Jan Hartman

Dostala jsem knihu jako dárek a přiznám se, že chvíli trvalo, než jsem ji otevřela. Děj se naprosto vymykal mým představám (viz podtitulek Otče náš, jenž jsi na nebesích...) Přečetla jsem jedním dechem. Krimi spojená s historií i náboženstvím, trošku i sci-fi, ale i to se zdá docela pravděpodobné. Prostě napínavé zápletky až do úplného konce.

13.02.2018 5 z 5

Případ falešné staré panny Případ falešné staré panny Erle Stanley Gardner

Zápletka jedna za druhou. Přečetla jsem jedním dechem :-)

10.06.2017

MMS - Master Mineral Solution - Převrat v léčení nemocí MMS - Master Mineral Solution - Převrat v léčení nemocí Jim Humble

Každopádně stojí za přečtení a vyzkoušení. Nedivím se, že farmaceutický průmysl nemá zájem, komu by pak prodával svoje léky. Bohužel většina pacientů o této knize, resp. informacích, neví.

04.11.2013 5 z 5

Mrtvá Mrtvá James Grippando

Nemusím nic vymýšlet. Tak trochu opisuji od tuleně níže: Napínavý thriller a překvapivá pointa. Neočekaný konec !!!

09.03.2019 5 z 5

Deník prostitutky – Dvojí život paní Ester Deník prostitutky – Dvojí život paní Ester Michael Weber

Moc dobře se četla. Souhlas s komentářem níže - francouz. Ještě jsem od MW nic nečetla a nevím proč jsem si myslela, že to není český spisovatel. Ale při čtení mi došlo. Hezké popisování jak si klienti pouští hubu na špacír, zaučování aj.

05.02.2019 5 z 5

Černý opál Černý opál Victoria Holt (p)

Prima relax :-)

27.08.2017 5 z 5

Krvavý měsíc Krvavý měsíc Nancy Gideon

Tak jsem to doslova shltla. Hezká odpočinková četba :-)

16.08.2017 5 z 5