jaHanicka jaHanicka komentáře u knih

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Moje první od Hartla, a nezklamala, právě naopak. Žádné zbytečně rozvláčné pitvání, které mě od romantických námětů většinou odrazuje, výborně volený jazyk. Je znát, že pan autor si s tím skutečně vyhrál. Rozhodně mám v plánu pustit se do dalších jeho knih.

16.02.2021 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Přijde mi, že poslední Kingovy knížky jsou nějak lepší. Outsider, teď Ústav, obě perfektní. Klidně mohla bejt delší ❤️

10.02.2021 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Knihu jsem rozečtenou odložila a vrátila se k ní asi za půl roku, takže jsem musela začít znovu. JEŠTĚ, ŽE JSEM TO UDĚLALA! Za mě zatím asi nejlepší ze série. Neohranost a zvraty, které nečekáte ani omylem, emoce, přiznávám, že u epilogu i slzička ukápla.

20.10.2020 5 z 5

Hubený nás nedostanou Hubený nás nedostanou Richard Skolek

Zvyklá na ponuré příběhy nad 300 stran jsem se v rámci Čtenářské výzvy pustila do čtení knížky fejetonů. Myslím, že volba to byla úspěšná. Chvilku mi trvalo, než jsem si (po dočtení románu od Stephena Kinga) na tento formát zvykla, ale po pár "kouscích" to přišlo samo. Zejména "Sága Jaselská" byla super. Můžu vřele doporučit. A jsem moc ráda za vtipného sympatického autora, navíc z mého milovaného Brna.

29.04.2020 4 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Jednoduše geniální

21.08.2017 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Skvělý, jsem u cca 350. strany a nemůžu se odtrhnout. Jen můžu dát malou radu - nečtěte tohle, když na vás něco leze... :-D

01.08.2016 5 z 5

V Tichošlápkách je pořád veselo V Tichošlápkách je pořád veselo Milena Buřilová

Nádherná knížka pro děti, o přátelství, o pomáhání druhým, o vyrůstání. Milovala jsem ji jako malá a teď ji čteme našim dětem, Je to prostě perfektní.

09.05.2016 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Četla jsem Pavučinu lží i Digitální pevnost od Browna, těžko říct, co bylo lepší. Knížka čtená jedním dechem, neuvěřitelná zápletka i děj. Jen, pokud mohu, bych chtěla poradit jednu věc budoucím čtenářům - pokud jste přečetli knížku a chystáte se na film, tak to ve vlastním zájmu nedělejte. Film Andělé a démoni je jen kostra knížky a i když základ je stejný, okolnosti, vztahy i spousta důležitých momentů jsou ve filmu tak oškubaný, že jsem po jeho shlédnutí proklínala režiséra i scénáristy... Ale knížku doporučuju, je geniální

12.11.2013 5 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Stejně jako s bluesovým albem a Černou zmijí, představitel Dr. House se zase jednou ukázal. Spousta nečekaných zvratů, nečekaných vztahů a hlavně ironických a arogantních vtípků, to je přesně to, co jsem v téhle knížce čekala. Našla jsem však mnohem víc. Díky tomuhle románu, který jako první tohoto žánru mě udržel až do konce a několikrát přilákal zpět, se pro mě Hugh Laurie stal jedním z nejvíce všestranných umělců dnešní doby

21.07.2013 5 z 5

Vadná – Pro všechny, kdo si myslí, že jsou normální Vadná – Pro všechny, kdo si myslí, že jsou normální Sarah Kuttner

Jelikož knížka se mi dostala do ruky v době, kdy jsem se nevědomky chystala po hlavě vrhnout do podobných stavů, musím ji hodnotit velmi kladně, protože je to opravdu autentický a reálný příběh. Na druhou stranu nemohu posoudit, jak může působit na někoho, kdo je šťasten tím, kým je...

21.07.2013 4 z 5