Jabkovžupanu Jabkovžupanu komentáře u knih

Bouřlivé časy Bouřlivé časy Anne Jacobs

Přestože první díl byl výborný, u druhého jsem měla velký problém knihu dočíst. Jakoby to autorka psala jen pro výdělek, protože je přece dobrý byznys vydat příběh jako ságu. Nemělo to hlavu, patu ani prostředek. Jediné plus je jen to, že Anne Jacobs umí psát.

01.01.2021 1 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Pokračování rodinné ságy. Pokud vás bavil první díl, druhý nezklame.

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Skvělá kniha, kterou doporučuji především v audio formátu. Patří mezi top knihy, které jsem ve zvuku slyšela. Výborná výprava i herecké obsazení.

Samotná kniha je velmi citlivě napsaná a řadím ji mezi ty, co se mi v posledních letech líbily nejvíc.

01.01.2021 5 z 5

Almužna jen pro bohaté Almužna jen pro bohaté Hana Marie Körnerová (p)

Velmi čtivá a oddechová kniha. Jako u dalších autorčiných děl mě i tady dráždilo pár nelogičností, ale knihu jsem neodložila a užila si ji. Paní Körnerová psát umí, člověk jí to pak snadno odpustí :) umím si představit, že si po nějakém čase knihu na dovolené opět přečtu.

Návrat Návrat Anne Jacobs

Tyhle knihy ve mně evokují pocit, jako když sleduji docela dobrý seriál. Tempo není šílené, ale dobře se k tomu vrací. Na rozdíl od Venkovského sídla, které bych snad nedoporučila ani jako podpálku do kamen, má Panský dům (i po těch letech pauzy) docela švih, takže doporučuji.

09.10.2022 4 z 5

Příběh hezký, zpracování amatérské. V první polovině knihy se autorka nebyla schopna rozhodnout, jestli chce psát v minulém nebo přítomném čase (ne, nebyl to záměr) - tohle fakt ruší. Jinak zajímavý, lineárně vedený příběh, přečetla jsem za dva večery. Hvězdičky dávám za námět, ne za zpracování.

09.04.2022 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Výborná kniha, příšerný film. Velmi dobře se čte, neunaví.

01.01.2021 5 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Kdo se dostal až ke třetímu dílu, určitě nedá špatné hodnocení :)

01.01.2021 4 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Oddechovka, člověk vypne hlavu.

18.10.2020 4 z 5

Pan slušňák Pan slušňák Jennifer Miller

ježiš, to byl hrozný brak.

07.01.2021 1 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Kniha je čtivější, než první díl. Povaha Sylvie je sice moc dokonalá, ale to je trochu nešvar autorky, když píše o sestřičkách :)

18.10.2020 4 z 5