ivanapraha ivanapraha komentáře u knih

Štěstí není náhoda Štěstí není náhoda Kay Pollak

Jednoduchý návod jak změnit úhel pohledu na životní situace, které se nám dějí. Jak nehledat chyby u druhých, ale začít přemýšlet o sobě. Už samo přiznání si, že má autor v mnoha ohledech pravdu je poučné.

28.01.2018 5 z 5

Bídníci I. Bídníci I. Victor Hugo

Krásný, dojemný příběh několika lidských osudů...klasika, která potěší čtenáře bez ohledu na věk. Má pevné místo v mé knihovně a je to kniha, kterou jsem četla opakovaně. Vím, jak končí a přesto nebo možná právě proto mě pořád baví...

10.12.2017 5 z 5

Přežila jsem Osvětim Přežila jsem Osvětim Krystyna Żywulska (p)

Příběh, který jsem četla před mnoha lety je tak silný, že mne opakovaně dohnal k slzám. Neuvěřitelné, že taková zvěrstva dokáží páchat lidé lidem....

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Knihu jsem zakoupila, protože o sobě vím, že s problémem věčného odkládání neúspěšně bojuji, i když používám zdravý selský rozum, nedaří se mi... Autor nemůže za to, že dnes spíš než na polích pracujeme v prosklených budovách a "budujeme" tzv. korporátní svět, že spousta lidí hodnotí druhé podle značek a že spolu pomalu, ale jistě přestáváme umět dýchat jeden vzduch. Z toho, co jsem zatím přečetla jsem nadšená. Knihu rozhodně nepovažuji za ztrátovou investici i když chápu, že jejím přečtením se ze mě vzorňačka jistě nestane. V mé knihovně zůstane:-)

09.12.2017 4 z 5

Tajemství úspěchu podle Luny Tajemství úspěchu podle Luny Naděžda Iždinská

Po několika letech jsem se k této knize vrátila a stále v ní nacházím nové a poučné informace.

Numerologie Numerologie Sonia Ducie

Čísla všeobecně nemusím. O to s větším respektem zjišťuji, jaká moc se v nich skrývá. Kniha je napsána takovou formou, že zaujme každého, kdo se jen trochu zajímá o věci, které ovlivňují náš život i když tomu nemusíme věřit. Zpětně, když si porovnám události a charaktery lidí pod vlivem konkrétního čísla tak se nestačím divit. Je to kniha, ke které se ráda vracím a ve které vždy objevím novou informaci.

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Děsivé...nadčasové až člověka při tom pomyšlení mrazí...už je to docela dlouho, kdy jsem tu knihu četla a zůstala mi v paměti...je tak silně napsaná, že jsem u ní kolikrát nedokázala potlačit slzy...

04.12.2017 3 z 5

Promarněná šance Promarněná šance Erich Segal

Skvěle napsaná kniha. Příběh manželské dvojice, která adoptuje syna a následuje rozpad vztahu. I přesto svůj životní příběh hrdinové románu zvládnou se ctí. Je to už delší dobu, co jsem knihu četla, ale pamatuji si její děj dodnes. Kdo se do ní začte nebude litovat:-)

Metráček: (I.-II) Metráček: (I.-II) Stanislav Rudolf

Která dnešní 50+ by neznala knihy tohoto autora? A myslím, že knihy baví i dnešní mladé slečny. Metráček není žádný mindráček. Prostě pěkné čtení a pořád se mi líbí. Děkuji autorovi.

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Kniha mého dospívání. Stejně jako knihy Stanislava Rudolfa, který holčičí duši studoval snad na vysoké škole:-) Jeho dívčí romány jsem četla jedním dechem a při "inventuře" přečtených knih ho nemohu vynechat. Prostě jsem na jeho knihách dospívala a bavily mě.

Babička Babička Božena Němcová

Klasika, která pohladí zas a znova po duši. Bez zfilmované verze nejsou vánoce...a když má člověk splín tak stačí několik stránek a je hned lépe:-)

Mark Dzirasa - 21 dnů Mark Dzirasa - 21 dnů Jaroslava Timková

Knihu jsem četla již při jejím prvním vydání a to zrovna v době, kdy se mi příliš nedařilo. Je to jedna z nejlepších motivačních knih, které se mi kdy dostaly do rukou. Ráda se k ní vracím. Autora jsem následně měla tu čest vidět osobně na jeho motivačním semináři. Skvělé, skvělé, skvělé!

03.12.2017

Chromozom 6 Chromozom 6 Robin Cook

Od Robina Cooka čtu knihy velmi ráda. Chromozom 6 je už ale nad mé laické chápaní....asi...

21.10.2017 1 z 5

Magická padesátka Magická padesátka Marcela Košanová

Kniha k pobavení, zamyšlení, pobídnutí. Za mne palec nahoru a díky:-)

21.10.2017 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Kniha se mi líbí. Vztahový propletenec, pro mne čtivá forma . Příběh mě baví. Kniha mě baví:-) Jsem ráda, že se mi daří díky čtení na chvíli zapomenout na současné starosti, takže za mě děkuji!

21.10.2017

Mistrovská hra Mistrovská hra Sidney Sheldon

Sidney Sheldon čtenáře nikdy nezklame. Jeho knihy jsou skvělé od začátku do konce a rozhodně se čtenáři nestane, že by se u knih tohoto autora nudil. Mistrovská hra je o manipulaci, o napětí, nebezpečí ale také o lásce a intrikách. Jednou větou skvělá kniha, která stojí za přečtení.

14.03.2013 5 z 5