iv.ča iv.ča komentáře u knih

Pohřbeni v oblacích Pohřbeni v oblacích Amanda Padoan

Výborně napsaná kniha o tragédii na K2 v roce 2008.

09.03.2023 5 z 5

Koncentrační tábor v Litoměřicích 1944 - 1945 Koncentrační tábor v Litoměřicích 1944 - 1945 Miroslava Langhamerová

Průvodce koncentračním táborem v Litoměřicích a jeho historií.

28.02.2023 5 z 5

Jako ve filmu Jako ve filmu Kelly Oram

Musím říct, že knížka se četla dobře a příběh ubíhal. Ale nelíbilo se mi dosazování názvu filmů a přirovnávání do děje knihy. Příběh byl vlastně strašně předvídatelný a neskutečně přeslazený. Takových příběhů jako je tento je spoustu, takže to nijak nevyčnívalo ani nepředčilo. A bohužel ani nenadchlo.

28.02.2023 2 z 5

Praha 1848 - 1914 Praha 1848 - 1914 Pavel Scheufler

Moc pěkná kniha o Praze a fotografii. Rozhodně zajímavé čtení.

24.02.2023 5 z 5

Anna Franková: Příběh zrady Anna Franková: Příběh zrady Gerard Kremer

Pěkná kniha, dobře se četla. Díky lidem jako Gerard a dalších přežili lidé, rodiny, lidskost a odvaha pomáhat v těžkých chvílích historie lidstva. Děkuji vám

14.02.2023 5 z 5

Někde mezi Někde mezi Marc Klein

Tohle se četlo samo. Děj mě vpustil dovnitř a donesl mě až ke konci. Krásný příběh a krásný film. Je velká škoda, že to nejde uskutečnit a prožít ještě nějaký čas, s tím koho člověk miluje, ať už je to kdekoliv nebo někde Mezi.

30.01.2023 5 z 5

Kokrhání kohoutů, pláč psů Kokrhání kohoutů, pláč psů Wojciech Tochman

Toto je první kniha, kterou jsem četla že série prokletých reportérů. Měla by to být povinná četba ve školách. Lidé si uvědomí, jak se vlastně tady máme dobře. Hrůza, co v 21. století může někde být normální.

28.01.2023 5 z 5

Prokletí rodu Usherů Prokletí rodu Usherů Robert R. McCammon

Tak tohle byla jízda!!!! Za mě super knížka.

25.01.2023 5 z 5

Slunce v úplňku Slunce v úplňku Lenka Procházková

Tak tohle byla pro mě velká síla. Ze začátku se mi kniha moc dobře nečetla, vadil mi styl, kterým je napsána, ale postupem stránek se to změnilo. V průběhu čtení této knihy , mnou cloumali emoce. Měla jsem zlost, vztek a nakonec mě kniha rozbrečela. Neskutečně si vážím Jana Palacha jako člověka, kterým byl ve svém mladém věku dvaceti let. Děkuji ti Honzo.

09.01.2023 5 z 5

Sestry Foxovy Sestry Foxovy Lucie Hlavinková

Mě se kniha líbila, je dobře napsaná a svižně se čte. Další zajímavý kousek.

06.01.2023 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Autor popsal podrobně hrůzy 1. Světové války v zákopech, pocity vojáků, jejich utrpení, život, smysl a nekonečnou ukrutnost války, kterou sám prožil. Tuhle knížku by si měli přečíst všichni.

02.01.2023 5 z 5

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Nádherná kniha, plná dobrodružství, napětí, tajemství. Pan Foglar umí, tak krásně vyprávět a hned se vrátíte do dětských let, kdy člověk prožil ty svoje dobrodružství. Tuhle knížku jsem nikdy nečetla a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Úplně mě pohltila atmosférou stínadelských uliček. Miluju příběh Jana Tleskače a ježka v kleci, kterého jsme ve skautu dostávali z klece ven. Těším se na další dobrodružství Rychlých Šípů.

31.12.2022 5 z 5

Zánik samoty Berhof Zánik samoty Berhof Vladimír Körner

Strhující kniha o osudech jedné usedlosti v horách. Určitě stojí za to si tuhle knihu přečíst.

24.12.2022 5 z 5

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Super, já nemám slov. Skvělá kniha, výborně se čte, skvělý příběh. Již druhá kniha v tomto roce od tohoto autora a Pecka!! Těším se na další.

19.12.2022 5 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Kniha se mi líbila, moc dobře se četla. Díky moc.

17.12.2022 5 z 5

Cipísek Cipísek Václav Čtvrtek (p)

Krásná knížka. Vrátila jsem se úplně do dětských let.

04.12.2022 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Alan Dean Foster

Miluju film, takže nemůžu nic jiného říct ani o knize. Super počin. Moc mě kniha bavila.

03.12.2022 5 z 5

Zpověď sériových vrahů Zpověď sériových vrahů Christopher Berry-Dee

Vskutku zajímavá kniha o sériových vrazích. Brutální, těžké čtení o lidech, kteří si neuvědomují (nebo jsou lhostejní) k bolesti a utrpení svých obětí a rodiny příbuzných a přátel obětí. Jak málo má lidský život cenu. Hrůza.

20.11.2022 5 z 5

Rumcajs Rumcajs Václav Čtvrtek (p)

Vzpomínky na dětství s krásnou českou knížkou.

12.11.2022 5 z 5

V zemi stínů V zemi stínů Elizabeth Kostova

Kniha je dobře napsaná, velice dobře se čte. Akorát mi v některých pasážích přišla moc zdlouhavá. Ale příběh zajímavý.

06.11.2022 4 z 5