items items komentáře u knih

Nevieš dňa, nevieš hodiny Nevieš dňa, nevieš hodiny Dominik Dán

Tak akurát vtipov, iba trošku Krauzovej geniality, minimum vraždenia pohľadom, náznak Agathy Christie, veľmi dobre som sa bavil.

04.05.2023 5 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Na sietnicu mi bol premietnutý sofonsko protonsky multidimenzionálny intergalakticko-čínsky odpad.

24.04.2023 odpad!

Skládačka Skládačka Ed McBain

Ako epizódka z "To je vražda, napsala". Prečo by vôbec niekto vyrobil tú skladačku?!

03.03.2023 2 z 5

Čakal som, že Taito pri jeho super schopnostiach rozbije atóm niekde na prvých 100 stranách, no nezvládol do...Chuck Norris je iba jeden!

03.03.2023 odpad!

Hnev anjelov Hnev anjelov Sidney Sheldon

Trošku moc červenej knižnice...

06.02.2023 3 z 5

Medveďovce Medveďovce Fredrik Backman

Ako to ten chlap robí?! Takto sa to robí!

06.02.2023 5 z 5

Kufrové tango Kufrové tango Michael Connelly

Čím bližšie ku koncu, tým viac som sa musel do čítania nútiť. Tých zvratov a z h...a upletených bičov (boschových dedukcií) už bolo na mňa príliš. Začal som sériu čítať po poradí a už v 3. za sebou ide o Boschovu kariéru, je to otravné.

21.12.2022 3 z 5

Poslední kojot Poslední kojot Michael Connelly

Uao! Končiť to kapitolou 45, bolo by to 110%. Záver už bol pomerne pritiahnutý za vlasy.

08.12.2022 5 z 5

Betónová blondína Betónová blondína Michael Connelly

Kde ten chlap na to chodí?! Výborný príbeh. Veľmi oceňujem, že postavy majú hĺbku.

08.12.2022

Příběhy vašeho života Příběhy vašeho života Ted Chiang

Čítať to v čase vydania originálu s jointom v ruke, zrejme by som to považoval za zaujímavú knihu.
Aktuálne sa mi to javí ako pseudointelektuálna sr...a (ospravedlňujem sa za výraz).
Prečítal som 3 poviedky (Babylonská veža, Delenie nulou a Vývoj ľudskej vedy), viac naozaj nezvládam.
Ak patríte k ľuďom, ktorí hodnotia poviedky spôsobom ako je uvedený v Doslove slovenského vydania (cit.: "Babylonská veža je vtipná pointujúcim spôsobom ilustrujúcim márnosť našich snažení vo vzťahu k metafyzickosti..."), pokojne do toho.

16.11.2022 odpad!

Černý led Černý led Michael Connelly

Milujem toho chlapa :)

14.11.2022 4 z 5

Osem hôr Osem hôr Paolo Cognetti

Postavy bez akýchkoľvek sociálnych zručností...hlavná postava je absolútne bezemočná.

03.11.2022 2 z 5

Dve tváre pravdy Dve tváre pravdy Michael Connelly

Páni, prepáčte! Dlhšie som vás ignoroval a skúšal, či za niektorým rohom nenájdem niečo lepšie. Márna snaha! Michael a Harry, na detektívnom poli ste naj!

20.10.2022 5 z 5

Káva od Felliniho Káva od Felliniho Boris Filan

Trošku viac melanchólie oproti predchádzajúcej knihe "Rozhovor s tigrom", no vynikajúce.

20.10.2022 5 z 5

Kroky k slnku Kroky k slnku Corban Addison

Dobrý námet, zaujímavá lokalita, pútavý príbeh.

27.09.2022 5 z 5

Rozhovor s tigrom Rozhovor s tigrom Boris Filan

Som v šoku, že túto knihu doteraz hodnotilo iba 10 ľudí.
Krásna kniha, tento pán vie ako narábať perom!

20.09.2022 5 z 5

Púštny kvet Púštny kvet Waris Dirie

Keby to nebol skutočný príbeh, tak neuverím :).
Ak by si každý z tejto knihy prečítal iba poslednú kapitolu, bol by svet o čosi krajší.

02.09.2022 5 z 5

Obhliadka bytu Obhliadka bytu Fredrik Backman

Chaotické, vtipné, dojímavé, prehľadné, smutné, poučné, absurdné, ľudské...nádherné! Ďakujem za skvelý zážitok, pán Backman!

20.07.2022 5 z 5

Skála Skála Peter May

Autor písať vie.
Nie je to detektívka a už vôbec nie thriller, ale psychologický román.
A dej? Rašelina, dážď...klišé..mraky, rašelina...klišé...skaly, rašelinisko...klišé...vietor, vlny...klišé...rašelina, rašelina...klišé, klišé.
Až na vraždu, vďaka ktorej si to hovorí detektívka, ide o príbeh(y) z českej/slovenskej Hornej Dolnej zasadený do prostredia, vďaka ktorému sa český/slovenský čitateľ isto poteší, že niekde inde je to viac na h...:-)

13.07.2022 2 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Nádherné čítanie. Mám cez 40 a neviem, či som taký jednoduchý alebo som nikdy nedospel alebo mám stále v sebe niečo z malého chlapca, no tento mládežnícky príbeh som si parádne užil!

13.07.2022 5 z 5