interceptia interceptia komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Doporučuji všem. V dnešní době, kdy si lidé přestávají uvědomovat, co je v životě důležité a co ne a lpí na materiálních věcech, by tato literatura měla být povinná.

04.02.2020 5 z 5

Rosiin sladký krámek snů Rosiin sladký krámek snů Jenny Colgan

Román jako stvořený ke čtení o dovolené, o prázdninách. Zpočátku se mi docela táhl a někde za polovinou najednou nabral docela rychlý spád. Občas mi připomínal Deník Brigitte Jones, hlavně postava Rosie. Moc se mi líbil příběh Lilliane. Obě dějové roviny do sebe hezky zapadaly.

14.05.2020 3 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Oddychová kniha, kterou přečtěte velice rychle. Oproti jiným knihám autorky se mi zdál děj trochu jednodušší. Přesto jsem se nenudila.

23.05.2019 4 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Kniha patří v mé knihovně mezi ty, jejíž příběh si vybavím i za X let. Velice zajímavé téma odhalující praktiky psychiatrie z dob minulých, určitě v každém zanechá zvláštní pocit. Jediné co bych vytkla je, že jsem očekávala něco, co by spojilo příběh obou hlavních hrdinek, např. příbuzenský vztah.

12.02.2019 4 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Knihu jsem přečetla jedním dechem, velice se mi líbila. Všechny předchozí knihy autorky mám přečtené, a můžu říct, že tato je stejně dobrá jako Manželovo tajemství, ne-li lepší.

19.10.2018 5 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Další kniha autorky mně vůbec nezklamala. Poutavý děj od první strany do poslední, který vypráví postupně skrze všechny postavy. Konec takový happy end, ale aspoň nebyl otevřený a nezapomněl na žádnou z postav.

18.10.2020 5 z 5

Každá bolest má svou příčinu Každá bolest má svou příčinu Milan Studnička

První část knihy, kterou napsal fyzioterapeut se mi neskutečně táhla, hlavní myšlenka, kterou chtěl sdělit ,by se dala říct jednou větou. Místo toho půl knihy čtete případy jeho klientů. Čekala jsem do něj více praktičtějších rad. Druhá část se mi četla dobře, psycholog vše jasně vysvětlil, tato část mi dala hodně a věřím že se k ní i někdy vrátím. V knize mi vadilo málo výrazné písmo, které při horším světle nešlo moc vidět.

28.01.2020 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vtipná kniha, taková oddechová, čte se lehce. Někdy je humor přehnaný a dopisy směřované Maxovi byly zvláštní, občas jsem si říkala, že tak by to normální holka nepsala.

12.11.2019 4 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Kniha se bude nejspíš více líbit těm, kteří vyrůstali v 90. letech, tak jako autorka. Osobně mně nutila vzpomínat na mé dětství, prarodiče...moc hezky napsána a grafické zpracování je originální a pozvedá knihu o level výš.

04.08.2019 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Na knihu jsem byla zvědavá, ale musím hodnotit jako trochu lepší průměr. Některé pasáže jsou zdlouhavé, některá filozofická zamyšlení naopak celkový dojem vyvažují.

25.02.2019 3 z 5

Příliv a odliv Příliv a odliv Anne Prettin

Kniha je poutavá od samého začátku. Každá z postav má nějaké tajemství, které celý život ukrývá a postupně se dozvídáte jak to všechno bylo. Za mně jde o příjemné čtení, u kterého se nudit nebudete.

20.05.2023 5 z 5

Štěstí.cz Štěstí.cz Valerie Freiová

Kniha nezklame, ani neohromí. Je to takové jednodušší čtení někam k vodě, když se vám nechce moc přemýšlet. Hlavní postava Anety na jednu stranu působí sebevědomě a jistě, na druhou je při seznamování docela naivní, což mi nejde dohromady. A nakonec happy end jako v americkém filmu.

10.08.2019 2 z 5