IlonaP. IlonaP. komentáře u knih

Řecký poklad Řecký poklad Irving Stone (p)

Mám ráda Řecko a toto přečíst pro mne byla velmi milá povinnost. Výborně se čte a příběh je poutavý, krásně napsaný. Mám tu knihu ráda.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Klasika světové literatury, opakované se k ní vracím a dále budu.

Safa Safa Waris Dirie

Četla jsem více knih o Africe a o životě na Černém kontinentě. Tato kniha se přečíst dá, ale jsou i lepší. V každém případě život ve slumu a problém mladých dívek (nejen dívek, je to problém všech žijících tam) na tomto světadíle je a stále existuje. Žádná edukace. Žádná osvěta. Doufám, že se to někdy změní.

21.01.2021 3 z 5

Pevnost mého mládí Pevnost mého mládí Hans-Georg Noack

Autobiografické vyprávění, hrozná doba, neuvěřitelné, co může člověk člověku způsobit

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Hezké oddychové čtení

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hezky napsané, velmi zajímavé a poutavé čtení z nelehkého období našich nedávných dějin. A také, nic není tak, jek se na první pohled zdá, Hana.

21.01.2021 5 z 5

Marie Terezie: mezi trůnem a láskou Marie Terezie: mezi trůnem a láskou Gabriele Marie Cristen (p)

Docela příjemné počtení, nyní je Marie Terezie v kurzu, díky uvedení seriálu v TV, vždy raději (když existuje film) čtu dříve knihu, než filmové zpravovaní, což bylo i v tomto případě. Pro mne to bylo příjemné čtení s poznáním osvícené habsburské panovnice.

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Klenot a klasika světové literatury, krásné čtení, mnohé pasáže mě tak vtáhly do děje, že jsem měla pocit, že tam jsem.

21.01.2021 5 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Toto je má nejoblíbenější kniha, skvost. Pěkně se čte a život Vincenta byl velmi zajímavý a rozhodně to nebyl lehký život.
Knihu velmi doporučuji

Pod stejným nebem Pod stejným nebem Stephan Talty

Kniha se mi líbila, pěkně se čte. Je to napínavé vyprávění mladého muže od dětství, až do dospělosti. Volnou formou vypráví to, co si musel projít, a to, jak těžký život v Severní Koreji je. Je to příběh ze současnosti a nutí nad tím, aby se člověk zamyslel, že na konci 20. a začátku 21. století je takový život vůbec možný. Smutné a zároveň poutavé čtení. Knihu rozhodně doporučuji