IlonaIlona IlonaIlona komentáře u knih

Vražedný Advent Vražedný Advent Ivana Hutařová

Milá, nenáročná, jednoduchá oddechovka. První díl je lepší, tady je hodně toho archivu a knihovny. Líbit se bude starším. Já hledala zápletky a komplikace, ale to tam není. Hezký je vztah hrdinky k pejskům. Jenže kvůli tomu já detektivky nečtu :-)

Jedna vražda stačí Jedna vražda stačí Ivana Hutařová

Milá nenáročná jednoduchá oddechovka. Dobře se čte a líbit se bude starším. Je úsměvná a napsaná slušně. Ideální na dovolenou nebo jako dárek mamince a babičce. Ale nehledejte v ní komplikované zápletky jako u Agathy Christie.

21.04.2015 4 z 5

Stíny minulosti Stíny minulosti Iveta Svobodová

Ukázka toho, jak se to nemá dělat. Plytké, primitivní a plné hrubek. Napsané ve spěchu a korektora by měli vyrazit. Začátek byl lepší, pak se to rozplizlo, rozmělnilo a uprostřed jste se dozvěděli, kdo je vrah. Četla jsem několik příšerných detektivek a to je jedna z nich. Z Jasu jsem četla i Hutařovou a ta mě baví. Píše pro starší, ale umí poskládat větu a ví, že ženy šly s tvrdým y

21.04.2015 odpad!

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Hodně jsem se těšila, ale jsem rozpačitá. Všechno je klišé, už to někdo někdy použil. Osoba vraha, hlavní hrdina, jeho sekretářka - tady nebylo co řešit. Psát umí, to je jasné, ale neměla se pouštět do detektivky. Nebo měla psát krimi pro mládež. Kdo čte detektivky, bude rozčarovaný. Hedvábník je o něco slabší, tam není pointa a nic překvapivého. Některá místa by potřebovala seškrtat a zkrátit

21.04.2015 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

První díl byl lepší díky pointě. Tohle je průměrné čtení. Když člověk čte detektivky a zná fígle, tak ho to neuspokojí. Vrah se dal uhádnout. Celkově mdlé a vlažné

21.04.2015 2 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Čekala jsem větší nářez. Na mě slabý čajíček a bylo to zmatené. Mám radši klasické detektivky, kde je logika. Ten konec jsem předvídala, vlastně to nebylo těžké uhádnout. Četla jsem mnohem drsnější knihy, kde vrazi souložili s mrtvolami dětí atd. Tohle nebylo tak hrozné, jak tvrdila reklama. Četla jsem i druhý díl, ale ten mi přišel divný. Trojku číst nebudu.

Klejinčino tajemství Klejinčino tajemství Zdenka Hamerová

Četla jsem na doporučení, já jsem víc na tu klasiku se zápletkami. Bylo to milé překvapení. Pasáže o domě na začátku bych možná zkrátila, ale pobavila jsem se a bála se. Je to zdařilý psychologický thriller. Chystám se číst další knihy od ZH.

Mlžná tvrz Mlžná tvrz Dana Rusková

Já se těšila, protože mám ráda Agathu Christie a tohle vypadalo jako Agatha. Jenomže to byla nakonec opsaná Agatha :-( Nečetlo se to špatně, bylo to i lehce napínavé, ale ta pointa to zabila. Já si od začátku říkala, že mi to připomíná tu a tu knížku a nakonec to tak bylo. Takže motiv a vraha jsem vyřešila bez problémů.

Tajemství sedmi ještěrek Tajemství sedmi ještěrek Veronika Černucká

Mně se líbila hodně. Jen ten začátek by mohl být svižnější - pletly se mi postavy, ale pak už se to dalo, když jsem věděla, kdo je kdo. Je to klasická detektivka se záhadou, kde se dá tipovat vrah. Já ho teda netipla ani neuhádla ani logicky neodvodila. Je to česká Agatha Christie. Hodně jsem se nasmála. Čte se to skvěle, ale klidně bych se víc začetla. Není tu příliš popisů, atmosféry a tak, klidně bych skousla delší pasáže. Tara mi přijde vtipná, takový Sherlock a slečna Marplová a Hercule - všichni jsou na zabití, ale do knížek to patří. Nejdřív jsem četla tu druhou a pak jsem si koupila tuhle. Ještě se chystám na povídky

Naše heslo Apokalypsa Naše heslo Apokalypsa Veronika Černucká

Mám ráda tyhle detektivky a lá Agatha. Čím komplikovanější, tím pro mě čtivější. Hádala jsem vraha (vrahy), ale neuhádla. Měla jsem své tipy, ale oni postupně umírali. Vysvětlení bylo logické a překvapivé. Čte se to skvěle a rychle. Tara je úžasná držtička. A nesouhlasím s komentářem pode mnou, který píše paní Semelková z konkurenčního nakladatelství :-) Víc takových knížek. Tara je něco jako slečna Marplová a Hercule Poirot. Je drzá a arogantní ve stylu Holmese. Podle mě je to návrat k tradičním detektivkám, které měly hlavu a patu a dalo se tam řešit, kdo je vrah. Jen by se mi to líbilo v anglickém prostředí a s anglickými jmény. A ta obálka se zelenou barvou je podivná.