hynzek hynzek komentáře u knih

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Zubři v Českém ráji.
Ona mně hrob, já jí lístky na balet.
A takhle my tady žijeme.

Stokrát vyluhovaný rádobyhrabal, slabý :-(

22.02.2022 2 z 5

Matka Matka Steinar Bragi (p)

Pokoje jsou zpřeházené jako vzpomínky z nějakého jiného života.
Kata nemá co ztratit. Nikdo nemá co ztratit.
Nic než rychlost.

Tak tohle bohužel ne. Vůbec to nedrží pohromadě.

14.01.2020 1 z 5

Jak jsem přispěl k Hitlerovu pádu Jak jsem přispěl k Hitlerovu pádu Spike Milligan

"Tohle je vojín Milligan, pane," ohlásil výkonný rotmistr. Když se oba vojáci z povolání dost nasmáli, promluvil major.
"Kde furt jste a proč na sobě máte civil?"
"Nahého by mě do vlaku nepustili, pane."
"Já se ptám, proč nejste ve stejnokroji."
"Nejsem s nikým ve válce, pane."
"Mlčte, když mluvíte s důstojníkem," houkl rotmistr.

01.06.2019 3 z 5

Podzim Podzim Rudolf Sloboda

Lepší než Krev...

23.04.2019 4 z 5

Laco Deczi – totálně vytroubený mozek Laco Deczi – totálně vytroubený mozek Tomáš Poláček

L. D. je přírodní úkaz.

08.04.2018 4 z 5

Čarodějova zahrada Čarodějova zahrada Géza Csáth

"No, uznávám, že místo opia a špatných polibků jsem si tě radši měl vzít, a byl bych to ještě udělal, kdyby mi už otec nepořídil rakev."

08.04.2018 4 z 5

Tichá hrůza Tichá hrůza Tomáš Korbař

Jako dítěti se mi kniha líbila víc, po letech je to takové vyvanuté, vyčpělé, bez překvapení. Dost typografických i pravopisných chyb.

06.04.2017 2 z 5

Scherzo capriccioso Scherzo capriccioso Josef Škvorecký

Krása vyprávění, rozkoš čtení. Povinná četba pro všechny amatérské muzikology.

02.04.2017 5 z 5

Nulté číslo Nulté číslo Umberto Eco

Vida, jak odlehčenou knížku dokáže Eco napsat. Ale stejně z toho na sto honů čiší elitářství a intelektuální snobismus, „prostě taková běžná záležitost typu de minimis non curat praetor“. „Takže kdo si chtěl přečíst román, musel si u bukinistů sehnat pár svazků dějin výtvarného umění a pořádně je prostudovat.“ Debatě o výslovnosti „youtube“ vedené v roce 1992 (str. 38) jsem taky neporozuměl.

26.12.2015 2 z 5

Krev Krev Rudolf Sloboda

Knížku jsem slyšel jako četbu na Vltavě a moc mě zaujala. V tištěné podobě už to taková sláva není: popis určitě ne jednoduchého a šťastného života. Hlavní hrdina už dávno ví, že život pro něj není a nejlepší by bylo se oběsit, ale zatím stále přežívá mezi (polo)šílenými ženami, svým oportunismem a ježčími blechami. Smutné, nesympatické, podivné a slibovanou hloubku jsem ve vnitřních monolozích bohužel nenašel.

25.12.2015 2 z 5