Hřibče Hřibče komentáře u knih

Koperníkova kletba Koperníkova kletba Philipp Vandenberg

Myslím si, že jsem nikdy nikde nečetla v románu tolik o náboženství, církvi a inkvizici jako v této knize. Kupodivu mi všichni ti různí kardinálové, arcibiskupové, mniši a inkvizitoři ani nevadili a čtení knihy mě celkem bavilo. Bylo velmi zajímavé vidět církev a z pohledu lidí žijících před několika staletími a porovnávat to s dnešním přístupem k ní.

30.10.2012 4 z 5

Aphra Aphra Hana Parkánová-Whitton

Tato kniha byla pro mě osobně velkým překvapením. Myslela jsem si, že si přečtu historickou a romantickou knihu s jednoduchým dějem o mladé spisovatelce, která byla všemi muži zbožňována a vše se jí dařilo. Do jisté míry tomu tak i bylo, nejednalo se však o plytký příběh, jak jsem se původně domnívala, ale o zajímavý životní osud velmi nadané ženy, která si musela cestu k úspěšné dráze spisovatelky tvrdě proklestit.
Spisovatelka Hana Whitton se vyjadřuje spisovným a čtivým jazykem, který se příjemně četl. Neobsahoval zbytečný patos a vrtání se v pocitech hlavních postav, kdy děj stagnuje na místě, než se vše rozebere, aby mohl pokračovat, ale naopak byl na rozebírání citů stručný a stále ubíhal ve svižném tempu. Knihu bych hodnotila jako příjemné a oddechové čtení. :)

10.09.2012 4 z 5

Smutný medvídek Smutný medvídek John J. Lamb

Příjemná a klidná detektivka s promyšlenou zápletkou a téměř bez násilí. Do půlky se děj mírně táhl, ale od půlky už měla kniha celkem svižné tempo. Taková pohodovka na dovolenou, která je obohacena o příjemně ironický humor hlavního hrdiny. Ideální čtení hlavně pro ty, kteří příliš nemusí krev a střílečky a rádi si nad detektivkou zapřemýšlí.

25.07.2012 4 z 5

Černý déšť Černý déšť Graham Brown

Velmi napínavé a ve výsledku i zajímavé čtení, které čtenáře přiměje se v závěru knihy nad celou záležitostí zamyslet.

09.07.2012 5 z 5

Sestřenky Sestřenky Andrzej Pilipiuk

Výborná kniha, která se v mnohém může částečně podobat stylu psaní Petry Neomillnerové, Jiřího Kulhánka a Lukjaněnka. Mezi českými čtenáři není až tak známá, ale přesto je výborná. Příběh se odehrává u našich polských sousedů v Krakově a právě i zasazení děje do evropského prostředí z knihy dělá uvěřitelnou a velmi příjemnou literární záležitost.

20.06.2012 5 z 5

Léto na Vrbovém jezeře Léto na Vrbovém jezeře Susan Wiggs

Moc se mi líbila, příjemná oddechovka. Z hrdinů autorka nedělá žadné nadpozemské superhrdiny, ale naopak na ně pohlíží z lidského pohledu. Místy velmi vtipné komentáře.

14.05.2012 5 z 5

Kde je můj hrdina? Kde je můj hrdina? Julia Quinn

Po knize jsem sáhla především kvůli mojí oblíbené spisovatelce Julii Quinn a musím upřímně říct, že její povídka mě vůbec nezklamala a náramně jsem si ji užila (vynikající slovní přestřelky hlavních hrdinů, sympatické hlavní postavy, povídce nechyběl vtip a humor). Zbylé dvě povídky od obou autorek jsem brala tak, že si je přečtu a uvidím, jak se mi bude jejich styl líbit a podle toho se rozhodnu, zda jim dám ještě někdy v budoucnu šanci.
Na rovinu musím říct, že první povídka od Lisy Kleypas mě spíše zklamala a přetrpěla jsem ji. Chápu, že se jedná o povídku, ale na můj vkus to bylo všechno příliš jednoduché a málo promyšlené. Na to, že se hlavní hrdinka zabývala matematikou a byla neustále zdůrazňována její inteligence a racionalita, mi přišlo, že byla celkem dost jednoduchá a až příliš snadno skočila Jakeovi do náruče. Ne, že by mi sex a jeho popis v romantických knihách vadil, ale u této povídky mi přišlo, že zabíral zbytečně moc místa, například na úkor dialogů. Celkový dojem tedy nic moc.
To Kinley MacGregor a její povídka mě naopak velmi příjemně překvapila. Sexu v ní bylo habaděj a hlavní hrdinové se na sebe vrhli také celkem rychle, ovšem celý příběh byl velice příjemně romantický a líbil se mi námět platonické lásky v utajení a její postupné odhalení. Zároveň bylo příjemné, že jsem příliš netušila, jak to celé dopadne. Respektive - bylo nad slunce jasné, že hlavní hrdinové budou spolu (je to taky romantika, tak jak jinak by to mohlo dopadnout, že? :) ), ale spíš mě zajímalo, jak se to celé vyvrbí a konec celkem příjemně překvapil. Takže s tvorbou Kinley jsem spokojená a ráda od ní něco dalšího zkusím.

04.01.2020 4 z 5

Vánoční setkání: Blízké duše / Láska na první krok / Každý má tajemství Vánoční setkání: Blízké duše / Láska na první krok / Každý má tajemství Terri Brisbin

Po té, co mi kámoška, která četla tuto harlekýnku přede mnou, řekla, že prostřední je nic moc (a to samé jsem si v podstatě přečetla i v předešlém komentáři), jsem ji z taktických důvodů vynechala a musím upřímně říct, že díky tomu jsem si knížku užila. Oba příběhy - první i třetí - byly moc fajn a dobře se četly. Byly vtipné a milé. U toho prvního by mi ani nevadilo, kdyby byl ještě o kousek delší. Za mě tedy spokojenost. :)

05.01.2019 4 z 5

Sladké odpuštění Sladké odpuštění Lori Nelson Spielman

Velmi příjemné čtení. Mám ráda příběhy, ve kterých se hlavní postavě znenadání úplně změní život a ona se s tím musí poprat a většinou to i zvládne. Velmi pozitivně mě to nabíjí a dává sílu věřit, že všechno zlé je zase pro něco dobré.
Zároveň se mi na podobných knihách líbí i to, že nám ukazují, že i obyčejní lidé mohou mít za sebou velmi zajímavý a výjimečný příběh - v této knize je tomu tak například u Dorothy - kamarádky Hannah.
Nedočkavě vyhlížím další autorčinu knihu a moc ráda si ji přečtu. :)

06.06.2018 5 z 5

Potížistka Potížistka Lenka Lanczová

Mým plánem bylo přečíst si nějaký pohodový příběh z prázdnin a i když anotace tomu nasvědčovala, tak tento příběh bych mezi ty pohodové opravdu nezařadila. Mezi hlavními hrdiny to jiskří, kniha je bohatá na vtipné hlášky, ale i přesto je to celkem složitý a komplikovaný příběh, ve kterém to hlavní hrdinka opravdu neměla úplně jednoduché. Ano, za některé věci si mohla sice sama, mohla se svým trápením svěřit a nedusit jej v sobě, možná by se díky tomu některé další ošklivé věci nestaly, ale jak se říká: "po bitvě je každý generál". A právě to se mi na knihách paní Lanczové tak líbí, je v nich vždy nějaké morální ponaučení. Čtenář si pak říká, jak by se zachoval on, jak by to mohlo být správné a celkově ho to přiměje se nad knihou zamyslet a odnést si z ní něco do života. A tak je to podle mě správné. :)
Jinak si myslím, že kniha by si opravdu zasloužila pokračování a obou kluků mi bylo na konci moc líto, a to přesto, že se Ben choval jako idiot. :/

02.06.2018 4 z 5

Život před životem – návraty do minulých životů Život před životem – návraty do minulých životů Raymond A. Moody

Velmi zajímavá kniha. Líbilo se mi, že Moody k tématu přistoupil se stejným vědeckým pohledem jako ke knize Život po životě. Díky tomu jsem měla pocit, že o tématu píše někdo, kdo chce problému opravdu přijít tzv. "na kloub", nikoliv někdo, kdo si vše vycucal z prstu.
Přesto, jeho první kniha Život po životě ve mně zanechala o malinko větší dojem, proto jsem nakonec udělila "jen" 4* hodnocení.

22.08.2017 4 z 5

Sto jmen Sto jmen Cecelia Ahern

Kniha mi naprosto sedla, četla se nesmírně dobře a všechny hlavní hrdiny jsem si velmi oblíbila. Knihu vřele doporučuji. :)

13.08.2017 5 z 5

Jak mi pan Darcy zlomil srdce Jak mi pan Darcy zlomil srdce Beth Pattillo

Kniha se mi velice dobře četla. Nejedná se sice o nic světoborného, ale na druhou stranu to bylo velmi příjemné odpočinkové čtení, což mi někdy ke spokojenosti stačí. Ke konci byl příběh i lehce napínavý a velmi romantický. Byla jsem zvědavá, pro kterého hlavního hrdinu se Claire rozhodne a její volba mě potěšila. :)
Jde vidět, že autorka psát umí a zná velmi dobře reálie kolem Jane Austenové. Propletenost hlavního příběhu s alternativní verzí první Pýchy a předsudku (tzv. Prvními dojmy) mě okouzlila a přiznám se, že kdybych měla tu samou možnost jako Claire, tak bych se zachovala stejně jako ona a také příběh tak dychtivě četla.
Celkově jsem s knihou byla velmi spokojená. Styl psaní mi vyhovoval a líbil se mi. Hlavní hrdinové se příliš nerýpou ve svých pocitech, ale jsou v rámci svých možností i poměrně dost akční. Téměř co kapitola, to nějaký menší či větší zvrat.
Od spisovatelky si určitě ráda přečtu i jiné knihy. :)

25.01.2017 4 z 5

Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě Raymond A. Moody

Pro mě osobně byla kniha nesmírně čtivá a líbila se mi. Zodpověděla mi mnoho otázek a navnadila mě k přečtení dalších knih od tohoto autora. :)

09.09.2016 5 z 5

Královna zločinu Královna zločinu Martina Cole

Začátek byl skvělý, ale od čtvrtiny jsem se nesmírně nudila a knihu jsem nedočetla. Asi mi nesedla. Děj mi však nepřišel natolik zajímavý, abych jí dala ještě někdy šanci.

13.07.2016 1 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Napínavá kniha, která se dobře četla. Nedoporučuji slabším žaludkům, některé scény byly opravdu hodně drsné. Sama se sobě teď divím, že jsem byla schopná je skousnout a číst dál.

16.03.2016 4 z 5

V zajetí krásy V zajetí krásy Chris Manby

Nejedná se sice o vrchol literatury, ale zato se toto dílko nesmírně dobře čte. Děj odsypá a vy se ani nenadějete a najednou jste v polovině. Pokud tuto knihu budete brát s nadhledem, tak se nad ní budete nesmírně dobře bavit. Nejenže poznáte zákulisí světa šoubyznysu, ale zároveň poodhalíte i svět salónů krásy. A stejně jako hlavní hrdinky zjistíte, že obojí umí být velmi zrádné...
Za mě každopádně spokojenost. Od autorky už jsem jednu knihu četla a pokud se mi od ní ještě něco dostane do ruky, tak si to přečtu ráda taky. :)

17.02.2016 4 z 5

Čas něhy Čas něhy Lenka Lanczová

Příjemný letní příběh, který se velmi dobře četl, zvláště teď, když je za okny mráz. :) Je zajímavé, že autorčiny knihy se mi zatím stále neomrzely a s menšími či většími přestávkami mě stále baví, i když jsem už dlouho mimo cílovou skupinu. Pořád se to prostě dá. :)
Lehce otevřený konec mi nevadil, osobně doufám v tu lepší variantu a hrdince bych ji přála. :)

18.01.2016 4 z 5

Princové mají přednost Princové mají přednost Kieran Kramer

Moc jsem se na tuto knihu těšila, ale bohužel mi přišla slabší, než 1. díl. Ani by mi nevadilo, že je to celé trošku přitažené za vlasy, že je vše vymyšlené, historické reálie nesedí a tak, ale co mi vadilo bylo to, že 2. díl byl o dost méně vtipnější a hlavní postavy mi přišly takové nemastné neslané. První díl byl sice naivní, ale nesmírně jsem se u něj bavila, hlavní hrdinové byli vtipní a panovalo mezi nimi příjemné erotické napětí. Tady bohužel tolik ne.
Knihu jsem dočetla, takže i když se k ní nevyjadřuji příliš pochvalně, tak se přečíst dá a je vhodná pro relax, ale podle mě postrádala tu jiskru prvního dílu.
Nevím, zda KK vydá pokračování, mělo být ještě několik příběhů o Starých nemožných mládencích, ale jelikož nic dalšího už dlouho nevyšlo, tak se obávám, že s touto sérií skončili.

14.04.2015

Vražedné chardonnay Vražedné chardonnay Věra Fojtová

První polovina knihy se mi tentokrát zdála trošku rozvleklejší, než tomu bylo u předchozích knih této série, ale druhá polovina už dostala grády a čtení jsem si užívala. Opět příjemně oddychové čtivo bez potoků krve. :)

22.03.2015 4 z 5