HoyaCarnossa HoyaCarnossa komentáře u knih

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Souhlasím s tím, že poslední díl nebyl tak skvělý. Čekala jsem lepší vyvrcholení a celkově - už jsem to brala jako povinnost, přečíst si to, co jsem už měla vyspoilerované od ostatních..

21.07.2018 4 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Co říct? Další boží díl.

21.07.2018 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Takový krásný dovětek či předmluva. Budu muset celou ságu přečíst znovu.

21.07.2018 5 z 5

Anjel Anjel Jakub König

Miluju. Anjel je takový český Bernard z Blackova knihkupectví, ale takový víc temnější. Takový víc nad věcí. Takový zamyšlenější.

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Knihu jsem si půjčovala ve svých třinácti letech z knihovny pro dospělé přes žádanku z dětské knihovny. Koukali na mě blbě, já věděla proč, ale stálo to za to. "El, ó, el, í, té, á." Je to takové zasněné koukání přes okenní tabulku.

Milenci a vrazi Milenci a vrazi Vladimír Páral

Že by byla kniha špatná, to nemůžu říct. Ale že by byla dobrá?
Hezky se četla, občas byla lehce nudná, zdlouhavá. Lehce depresivní. Ale na druhou stranu, krásně popsala to, jak to bylo. A tak to má být.

05.10.2017 3 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Ano, je to porno.
Proč je lepší než jiné porno?
Je to kniha.
I pornografie je žánr, tak proč ne. Četlo se to skvěle, jedním dechem přelouskaná, některé pasáže by vehnaly ruměnec do tváří ne jedné starší dámě a mě také zaskočily. Nu což, dobrý materiál na večer. Lepší, než Fifty Shades of Grey.

05.10.2017 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Drsná výpověď. Takhle to skutečně chodí. Psychologové pro mladistvé jsou vázáni lékařským tajemstvím, ale tolik narkomanů začne již v nízkém věku..
Některé pasáže umí zapůsobit takovým stylem, že si člověk umí představit, proč jsou drogy na jednu stranu tak úžasné.

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Silná kniha. Myslím, že tady už bylo vše řečeno. Koho zajímá tématika 2SV, toho tato kniha nemine..

Romance pro křídlovku Romance pro křídlovku František Hrubín

Pro mě je to něco děsného. Knihu jsem četla dvakrát, film jsem viděla jednou. Zůstává nepochopena. Ale třeba se k ní někdy vrátím.

03.10.2017 odpad!