Hoshi Hoshi komentáře u knih

Kam utekly puntíky? Kam utekly puntíky? Annie Auerbach

To jsou ale neposedné puntíky! Rozutekly se po celém světě a my jsme se s dcerou vydaly po jejich stopách spolu s Minnie. Navštívily jsme Alijašku, Prskající národní gejzírový park, Japonsko, či jsme se dokonce ponořily do hlubin oceánu a ještě mnohem více. Ačkoliv Minnie nevypadá tak, jak jsme zvyklé, ilustrace jsou zajímavé a hledání puntíků nás obě bavilo. Určitě se ke knize budeme vracet.

19.04.2024 5 z 5

Naše kamarádka Daniela Naše kamarádka Daniela Eva Maria Horn

Tenhle sešítek má nějakých 60 stránek a skrývá v sobě příjemnou, velice čtivou, zajímavou oddechovou jednohubku. Příběh o bohaté dívce Daně, která má po maturitě a přemýšlí o tom, jak stráví léto, se jednoho dne vsadí se svým kamarádem Dietrem o jeho porsche, že nastoupí jako pomocnice v domácnosti po celý rok. Dieter jí najde místo u vdovce - architekta Filipa a jeho tří dětí. Hned od začátku je jasné, jak to celý příběh skončí, samozřejmě nechybí ani nějaké to drama ke konci příběhu. Jediné co mě mrzí na tomto sešitu, že celý ten příběh byl velice zrychlený - přečtete pár řádků a jste na konci.

18.04.2024 4 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Jsi krutý autor, Neale!
Na své poměry jsem Zvon četla opravdu dlouho, avšak když už jsem si k tomu sedla, jako že už bych to vážně měla dočíst, stránky mi ubíhaly pod prsty a potřebovala jsem vědět jak to dopadlo. Celkově se celá kniha čte téměř sama, jen může být matoucí množství postav, které ve výsledku vlastně ničemu nevadí, spíše naopak. Jsem spokojená, ačkoliv i malinko naštvaná ... Jsi vážně krutý, Neale! Jak jsi jen mohl!

05.02.2024 5 z 5

O veselé mašince O veselé mašince Jan Čarek

Mladší potomek má období mašinek a toto leporelo O veselé mašince čteme několikrát denně. Ilustrace jsou zajímavé a vtipné, jak už bylo v komentářích již zmíněno, veršovaný text je lehce zapamatovatelný (už jej ani nečtu, potomek si otáčí stránky sám a já jen odříkávám zpaměti)... Je to prostě příjemné, čtivé leporelo O veselé mašince na celodenní čtení :))

08.01.2024 5 z 5

Vřesová můrka Vřesová můrka Oksana Bula

Oksana nezklamala, protože tahle knížka je opět pohlazení po duši. Zatím je to asi nejhezčí kniha, kterou od této autorky vlastním. Vřesová můrka má nádherné celostránkové ilustrace, příjemně se čte, textu je tam tentokrát více než v jejích předchozích knihách. Uh... prostě nádhera. Moc se těším na pokračování! :)

08.01.2024 5 z 5

Hádej, jak moc tě mám rád! Hádej, jak moc tě mám rád! Sam McBratney

"Hádej, jak moc tě mám rád!" Kdo by neznal, tedy pokud jste se někdy dívali na Déčko či JimJam, malého zajíčka a jeho tatínka, kteří si říkají, jak moc se mají rádi. V tomto malém leporelu najdete krásné ilustrace a příjemný příběh nejen pro nejmenší, který je tak akorát dlouhý na přečtení před spaním.

02.12.2023 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Potřebovala jsem překonat čtecí krizi a v knihobudce na mě vykoukla tato útlá knížečka. Na první pohled mě zaujala obálka, avšak jsem byla trochu nedůvěřivá - romány pro ženy moc nečtu, ale dala jsem tomu šanci. A musím uznat, že tahle roztomilá, vtipná jednohubka s překvapivým koncem, mohla být o chlup delší. A jak zde bylo již napsáno, zpestření na začátku každé kapitoly v podobě receptů je zajímavý nápad.

02.12.2023 5 z 5

Nebojsa Nebojsa Václav Tille

Asi jsem už moc zhýčkaná dnešními pohádkami, ale bohužel se mi tento Nebojsa moc nelíbil. Námět je to zajímavý, příběh jako takový je čtivý, má v sobě poselství, ale mně se to prostě nelíbilo.

13.11.2023 3 z 5

Mia a já: Vítejte v Centopii! Mia a já: Vítejte v Centopii! Isabella Mohn

Na knihu jsme s dcerou náhodou narazily v antikvariátu a dceru zaujal obrázek na obálce. Shodou okolností nedávno viděla i první díl stejnojmenného seriálu a kniha s námi putovala domů. Byla jsem skeptická, jestli přečteme celou knihu - přeci jen kapitoly jsou na její věk dlouhé a obrázků je tam pár. Ale jsem překvapená, jaký to příjemný příběh tato útlá kniha skrývá. Trvalo nám to sice dlouho, dcera však poslouchala, příběh jí bavil a kolikrát mi knihu podstrčila i přes den, že chce přečíst další kousek. Vyprávění o Mie a jejím dobrodružství v Centopii bavilo i mě, příběh je čtivý, jen mi dělalo problém vyslovit prapodivné panovo jméno, ale dceři ta komolenina nevadila :)

30.09.2023 5 z 5

Taranee - Plamen moře Taranee - Plamen moře Lene Kaaberbøl

Taranee mě vždy z čarodějek W.I.T.C.H. bavila nejméně. Avšak tato kniha - Plamen moře, která je věnovaná právě jí. Taranee se pohádá s bratrem a ve vzteku řekne něco, co si později vyčítá. Slova jsou mocná a někdy se bohužel stanou skutečností. Čtení mě bavilo, ačkoliv je knížka opravdu útlá a přijde mi, že se něco děje až na posledních pár stranách (ostatně tohle mi přijde ve všech těchto knihách o W.I.T.C.H.), užila jsem si jí.

05.07.2023 5 z 5

Kam tě vítr zavane Kam tě vítr zavane Rainbow Rowell

Budou mi chybět. Všichni mi budou chybět.... Tak dlouho jsem oddalovala čtení třetího dílu, protože jsem se bála co si na nás Rainbow připravila. Uh, naštěstí mé srdéčko zaplesalo a čtení třetího dílu jsem si velmi užívala. Bavily mě všechny dějové linky, dokonce i Agáta, kterou jsem v předchozích dílech moc nemusela. Vůbec by mi nevadilo, kdyby kniha měla o pár stran navíc, ale bohužel všechno jednou končí. Budete mi chybět..

05.07.2023 5 z 5

44 koček - Mňaukózní příběhy 44 koček - Mňaukózní příběhy kolektiv autorů

Chápu potřebu převést animáky do knižní podoby, bohužel u této knihy se to moc nepovedlo. Ve dvou velmi krátkých přebězích se setkáváme s koťaty babí Míny, kteří zachraňují dům před protivným sousedem Winstonem (trochu ho chápu, kdo by chtěl mít za sousedy koťata, která neustále každý večer dělají kravál?) a kamaráda Kosma dovezou na Měsíc a na Mars (což je od koťat velmi milé a líbilo se mi to).... Textu je tu málo, takže je to ideální čtení před spaním.
Stránkám dominují ilustrace ze stejnojmenného seriálu 44 Cats, bohužel nejsou tak kvalitní, jak by mohly být. Často jsou rozmazané, nezaostřené - jako když uděláte print screen obrazovky při sledování filmu s malým rozlišením a pak to roztáhnete v obrázkovém editoru, což kazí celkový dojem knihy. Takže se vůbec nedivím tak nízkému hodnocení... Takže ve výsledku kniha neurazí, ale ani nenadchne ... Jen děti mohou překvapit a kniha se jim i s touto ohromnou chybou může líbit.

23.06.2023 3 z 5

Will - Srdce Kondrakaru Will - Srdce Kondrakaru Lene Kaaberbøl

Tyhle knihy o W.I.T.C.H mají jednu velkou nevýhodu.... Jsou strašně krátké a rychle se čtou (ačkoliv když vezmu v potaz, že jsou to knihy pro děti, mají délku tak akorát). Na druhou stranu je to příjemný návrat ke starým známým a do jejich světa.

22.06.2023 5 z 5

Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář Joanne Rowling

Na úvod mě mrzí, že třetí díl má jinou obálku než předchozí dva. Na té poličce to vypadá zvláštně. Velká škoda.. Co však musím vyzdvihnout jsou ilustrace, skici a poznámky od herců a producenta. Čtení Brumbálova tajemství byl příjemný návrat do kouzelnického světa. Jelikož je to scénář, je to jednohubka na volné odpoledne. Snad nás Jo nebude moc dlouho napínat a dočkáme se pokračování.

21.06.2023 5 z 5

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

Po dlouhé době se mi vrátila chuť ke čtení a jsem ráda, že zrovna tahle kniha mi tu chuť vrátila. Ačkoliv je příběh úplně jiný a podle některých komentářů jsem čekala nějakou katastrofu, tak jsem si čtení náramně užívala. Kroniky to skutečně nejsou! Ale... Elisa je zajímavý člověk a v její společnosti se nikdo nudit nebude. Řešit s ní tajemství a najít majitele kufru, setkat se s její rodinou a poznat tajemného pana Greena, bylo pro mne velmi příjemné. A moc mě bavily Jamieho poznámky na okrajích stránek. Opravdu jsem si knihu příjemně užila a brzy se k ní vrátím.

20.06.2023 5 z 5

O zebře, která nechtěla chodit do školy O zebře, která nechtěla chodit do školy Christine Beigel

Kniha se zebrou se nepovedla. Stále opakuji, že ilustrace jsou líbivé a i název láká k přečtení, ale příběh ... Asi nad tím uvažuji moc jako dospělá, jenomže příběh mi nesedl, nedává mi smysl, ale dětem se svým způsobem líbí a jsou dny, kdy zebru čteme několikrát za sebou.

01.04.2023 2 z 5

Jak jela mašinka pro brambory Jak jela mašinka pro brambory Eduard Hofman

Byla jedna mašinka a ta se jmenovala Stopětadvacítka. To je mašinka, která má pět párů kol a velkou sílu. .... Miluji večerníček o mašinkách a když jsem objevila toto leporelo, museli jsme ho mít (čirou náhodou v tu dobu chtěla dcera něco o mašinkách). Ani po tisícím přečtení se neomrzí a i když jej budete znát zpaměti, rádi se k němu budete vracet.
Doufám, že znovu vydají i druhé leporelo o mašinkách.

01.04.2023 5 z 5

Krtek a potopa Krtek a potopa Zdeněk Miler

Nezapomenutelný krteček. Jeden čas se u nás Krtek a potopa hodně četlo (po probuzení, před a po obědě, před večeří, ke spánku). Krásné ilustrace i příběh o tom, že bychom si měli pomáhat, nás nepřestává bavit ani teď.

01.04.2023 5 z 5

O vlkovi, který moc rád mlsal sladkosti O vlkovi, který moc rád mlsal sladkosti Christine Beigel

Tohle je snad jediná kniha z celé série (ne, že bychom ji měli celou), která alespoň trochu dává smysl, pointu a i v sobě ukrývá nějaké to poselství a i po stopadesátém čtení jí ochotně přečtu. Ilustrace jsou velmi líbivé a na první pohled zaujmou každého a lákají vás k přečtení.

01.04.2023 4 z 5

Bouřný úsvit Bouřný úsvit Zuzana Hartmanová

Nemám ráda čtecí krize, obzvláště když jsem se na zakončení Krys těšila. Četla jsem ji dlouho, ale i tak to stálo za to a příběh je ... WAU! Děkuji Zuzko za zajímavé a řekla bych že i neobvyklé zakončení celé série, tedy pokud by se nebude konat žádné pokračování. Budu se těšit na další knihu, která vykoukne na světlo světa.

12.02.2023 5 z 5