hortenzie hortenzie komentáře u knih

Kytice Kytice František Bartoš

Moc pěkné pohádky a básničky a také hodně dětských hádanek. Knížku si matně vybavuji z dětství, půjčovaly jsme si ji se sestrou v obecní knihovně. Teď se mi ji podařilo sehnat v antikvariátu, tak budu číst vnoučatům - pokud nedají přednost koukání na PC hry?! Ještě jsem od tohoto autora četla jedny pohádky - Pohádky z Vysočiny - také moc pěkné.

10.05.2013 5 z 5

Anička a básnička Anička a básnička Eduard Petiška

Petiška a Zmatlíková - prostě nádhera!

05.05.2013 5 z 5

Pohádkový dědeček Pohádkový dědeček Eduard Petiška

Nádherná knížka pro děti, hezké ilustrace. Jedna z mých prvních skutečných knížek - když nepočítám leporela. Dětem jsem koupila nové vydání, z tohoto starého již čtu vnoučatům.

05.05.2013 5 z 5

Královský úděl Královský úděl Nina Bonhardová

Čekala jsem trochu víc - asi jsem byla namlsaná L.Vaňkovou a jejím pohledem na Přemysla Otakara II.

Připravte operační sál Připravte operační sál Zdena Frýbová

Napínavé a pokud se nemýlím napsáno podle skutečného případu.

05.05.2013 4 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Nádherná kniha, ale nedá se číst na veřejnosti. Vzala jsem si ji do čekárny k lékaři,ale musela jsem přestat číst, protože jsem okolí asi připadala jako blázen, když jsem se snažila neustále dusit smích.

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Skvělá kniha, skvělý film - při jeho sledování na mne vždy dýchne léto.

Barevné sny Barevné sny Charlotte Vale Allen

Skutečně barvitě popsány osudy několika žen, především týrané Bobby - je strašné vědět, že mnoho žen prožívá podobný osud a nemá šanci se bránit. K fyzickému utrpení se přidává i psychické - zesměšňování, urážky, pocit, že si to vlastně zasloužíte. A pokud nemáte šanci obrátit se třeba na rodiče nebo přátele, musí to být šílený život plný strachu.

16.04.2013 5 z 5

Žhavé léto Žhavé léto La Vyrle Spencer

Je fakt, že tato kniha trochu postrádala dynamičnost, ale řeší závažné téma - rovnoprávnost ženy ve společnosti - myslím, že toto téma je stále aktuální. Knižní hrdinka měla jako rozvedená a pracující žena problémy začlenit se do společnosti lidí, kteří ji odsuzovali nebo se k ní chovali přezíravě. V dnešní době žena pracovat musí (kvůli důchodu), i když by třeba raději zůstávala s dětmi, a jako rozvedená také nemá na růžích ustláno.

16.04.2013 3 z 5

Popel ve větru Popel ve větru Kathleen E. Woodiwiss

Kniha se mi moc líbila - jedna z nejlepších od této autorky. Chápu, že když někdo čeká něco podobného, jako byl Jih proti Severu, tak bude zklamaný - tady jde pouze o romantický příběh, ač s chvílemi napětí, který je zasazený do válečného období. Ale je to dobře napsané a čtivé.

Květy na vodě Květy na vodě Kathleen E. Woodiwiss

Jedna z nejlepších knih od této autorky. Většina jejích knih má takový spád, že se čtou jedním dechem. A ne vždy si můžete tipnout, jak vyprávění dopadne.

Kolibřík Kolibřík La Vyrle Spencer

Pěkné romantické počteníčko, navíc s dobrým koncem, jak to má být.

05.03.2013 4 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Velice dobře napsaná kniha. Po přečtení Andělské tváře (1.dílu) jsem si tuto autorku oblíbila. Patří mezi mé oblíbené české autorky.

Čarovný princ Čarovný princ Julie Garwood

Knihy od Garwoodové mám ráda, jsou výborně napsané, je v nich romantika i tajemno, láska i intriky, prostě se výborně čtou. Tato patří mezi ty nejlepší, co jsem od ní četla.

Navždy Navždy Kathleen E. Woodiwiss

Kniha mne trochu zklamala - už jsem od této autorky četla lepší tituly, ale číst se to dá - romantika, napětí.

05.03.2013 3 z 5

Andělská tvář (1) Andělská tvář (1) Hana Marie Körnerová (p)

Také jsem viděla nejdříve film, celkem se mi líbil. Potom jsem si koupila knihu a zjistila, že je mnohem lepší než film. Škoda že se tvůrci filmu nedrželi více předlohy. Kniha je výborná.

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Pěkný romantický příběh, dobře napsaný.

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Další příběh o Popelce - moc dobře se čte. Určitě doporučuji všem, kdo mají rádi romantické příběhy se šťastným koncem.

04.03.2013 5 z 5

Navzdory dálkám Navzdory dálkám Zane Grey

Tuto knihu mám z greyovek asi nejraději. Dobrodružná, i zamilovaná, prostě skvělé čtení.

20.01.2013 5 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Také se mi víc líbil film, M.Streepová v něm byla dokonalá (ostatně jako vždy), ale kniha rozhodně není špatná. Asi je chyba vidět nejdříve film a potom číst knihu. V tomto případě film literární předlohu překonal.

20.01.2013 3 z 5