Kolibřík

Kolibřík https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33707/kolibrik-33707.jpg 4 72 11

1879 Stuart`s Junction, USA Do života puritánské Abigail vstoupí dva muži. Zdá se, že dnům staropanenství je odzvoněno. Proč ji ale místo džentlemena láká neomalenost toho druhého?

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

HUMMINGBIRD , 1983

Ivetaa
21.09.2018

Kniha mě trošku zklamala, detailní popis výměny názorů mezi hlavními postavami - mimochodem mně nesympatických - byl opravdu místy už nudný. Stálé omílání téma staropanenství, obětování sebe samé při péči o otce, apod., šlo fakt už místy na nervy. Přiznávám, že jsem občas tyto nudné (z mého hlediska) pasáže přeskakovala. Jinak dobový popis osob a vykreslení tamější atmosféry umí vtáhnout do děje.

allyska
13.09.2018 5 z 5

Tato knížka byla naprosto kouzelná, autorka opět popisuje detailně jak postavy, tak prostředí okolo nich, že to člověka vtáhne do děje a nepustí. Navíc nechybí ani vtip a dobrý konec. Ten tam musí být, jelikož hrdinka neměla zrovna záživné dospívání, tak jsem ji fajn chlapa moc přála.

alnahu
27.08.2018 4 z 5

Romantický příběh začíná červencovým ránem 1879,kdy na nádraží ve Stuart´s Junction má dorazit jako vždy očekávaný vlak .Tentokrát je to ,ale jinak vlak byl přepaden a přivezl dva zraněné a tím začíná příběh Abigail, která tyto zraněné muže ošetřuje. Jeden z mužů ji přirovnává ke kolibříkovy, které mnohokrát sledoval ,jak se živí nektarem z rozkvetlých stromů. Pěkné čtení pro romantiky.

ariel platto
11.05.2018 5 z 5

Ten nevraživý vztah mezi hl.hrdiny se vám dostane pod kůži a nevíte, na čí straně stát. Tuto paní spisovatelku mám moc ráda, pro její zachycení atmosféry a popis postav.

Zdeňulína
27.01.2018 5 z 5

V mládí moje první kniha...vnutila mi ji kamarádka a i když příběh nebyl úplně můj šálek kávy (moc predvídatelný děj), tak se mi kniha moc líbila a určitě doporučuji všem milovnicím romantického klišé...

rosalindaaa
01.12.2017 5 z 5

Taková oddechovka

Evaho73
21.06.2017 5 z 5

Príbeh sa mi veľmi páčil. Veľmi zaujímavo autorka vykreslila jednotlivé postavy a prostredie, čo čitateľov od začiatku vtiahne do deja. Páčil sa mi aj opis emócii a vnútorný boj hlavnej hrdinky, keď sa rozhodovala medzi dvoma narušiteľmi jej nudného staropanenského života.

helenkan
22.04.2016 5 z 5

Pěkná oddychovka.

ritz
22.07.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem v jistém věku četla snad 10x, pořád jsem si ji v knihovně půjčovala, úplně mi učarovala. Dneska nevím, musím se k ní zkusit vrátit...

hortenzie
05.03.2013 4 z 5

Pěkné romantické počteníčko, navíc s dobrým koncem, jak to má být.

kika 13
18.01.2013 3 z 5