Pohádkový dědeček

Cesta vlakem dětem často ubíhá pomalu. Ale ne když dědeček vypravuje pohádky o všem, co lze po cestě zahlédnout z okna. V knížce plné zábavných pohádek se děti mohou dočíst o semaforu, který nechtěl cvičit, jak se auto předhánělo s vlakem, o tom jak zvířátka na poli volila krále či jak dělalo prasátko převozníka.

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31925/pohadkovy-dedecek-4Oa-31925.jpg 4.6126
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Kniha Pohádkový dědeček

parxel

Pohádkový dedeček se stal jednou z mých nejoblíbenějších pohádkových knih mého dětství. Nejedná se přitom o typické pohádky, ve kterých vystupují princezny a draci, ale o pohádky, kde je hlavní postavou semafor, pes nebo nenasytný vrabec. Celkově jsou ty pohádky moc hezky napsané. Ještě dnes si vzpomínám, jak mi bylo toho nenasytného vrabce líto. Navíc velké plus za krásné ilustrace.

Olous1

Kniha mého dětství. Nádherně ilustrovaná panem Zdeňkem Milerem.A moje nejoblíbenější pohádka je..o nenasytném vrabci:):)

jarki

Nádherné ilustrace a čtení pro malá ouska jak stvořená. Těším se až si jí naše malá sama přečte a budeme si o ni povídat. Cesty vlakem už asi nejsou tak dobrodružné.

Aveli
24.11.2018

Tuhle knihu jsem jako dítě milovala. Krásné příběhy spojené vyprávěním dědečka.

lassse
01.11.2018

Dcerám se líbila a já si matně pamatuji, že mě také.

HancaB82
31.10.2018

Pěkné pohádky. Nejvíce se asi líbila Pohádka o nákladním vlaku a Pohádka o poslední vlaštovce. I další byly, ale moc hezké. Pohádky se čtou dobře. Knížka je i hezky ilustrovaná. Když vidím ty ilustrace, tak si vzpomenu na knížku O veselé mašince, kterou známe zpaměti. :-) Knížku vřele doporučuji. Jak dětem, tak i rodičům, kteří čtou svým dětem před spaním.

PetraaMatouš
05.04.2018

Chudák knížka. Už byla tolikrát čtená. Divim se, že se ještě nerozpadla. Malej miloval pohádku: Jak se auto předhánělo s vlakem. Já zas vždy milovala: O nenasytném vrabci. Ilustrace jsou strašně roztomilý

Daku
22.12.2017

Je to fajn si jako dospělý přečíst pohádky. Bylo to moc milé čtení.