Pohádkový dědeček

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Cesta vlakem dětem často ubíhá pomalu. Ale ne když dědeček vypravuje pohádky o všem, co lze po cestě zahlédnout z okna. V knížce plné zábavných pohádek se děti mohou dočíst o semaforu, který nechtěl cvičit, jak se auto předhánělo s vlakem, o tom jak zvířátka na poli volila krále či jak dělalo prasátko převozníka.

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31925/big_pohadkovy-dedecek-4Oa-31925.jpg 4.7176
Nahrávám...

Komentáře (40)

Kniha Pohádkový dědeček

esfinge
21. dubna

Krásná knížka, krásné kresby. Mně ji v dětství četl tatínek a ja ji právě dočetla synovi. A jako ja v dětství ráda poslouchala, tak i syna zaujala. Krátké příběhy vyprávěné dědečkem ve vlaku, kde jede s vnoučkem za babičkou.

harena
05. února

Jedna z nejkrásnějších knížek pro děti, která je doplněná překrásnými ilustracemi Zdeňka Milera. Ta knížka nezestárla, četla jsem ji já, četla jsem ji mým dětem a teď jsem zkusila číst i mým vnoučatům a sláva, i u nich měla veliký úspěch. Jak králíček s kuřátkem ošidili lišku nebo o lakomém vrabčákovi jsem musela číst dvakrát. V knížce budeme pokračovat, až zase děti přijdou a já z toho mám velikou radost.


Kontryhelka
05. ledna

Nádherná nostalgie, která mně vždy zahřeje a potěší už jen tím, když vidím obal této krásné knihy. Ty krásné večery, kdy nám tyhle pohádky byly předčítány mají svoje kouzlo, které se neztratilo ani po létech. Balzám na duši.

Dámaskloboukem
01.11.2021

Mně přečtené mockrát. Mnou přečtené opakovaně. Chystám se číst zas a znova.

Včera jsem krmila umňoukanou mourovatou kočku, která k nám přišla bůhví odkud.
Jak hladově polykala granule určené pro “naši” mourovanou kočku (teď už jsou asi obě naše), tak jsem jí vysvětlila, jaké má štěstí, ze narazila na mě a ne na pana Šnofouse.

Tato asociace podtrhuje hluboký dojem, který z knížky od malička mám.
Perličkou navíc jsou nádherné obrázky. Vždycky jsem si chtěla pomuchlovat štěňátko z košíku na obalu.

Asi moje nejoblíbenější dětská knížka.
A Šnofouse mám vpodstatě od malička rada. Sympaticky nekladný knižní hrdina.

PospecBrno
05.07.2021

vydání s čoklíkem na přebalu úplná pecka, metodu vyhrabaných důlků jsem párkrát použila

Pivka1
25.05.2021

Jak jsem na ni mohla zapomenout? Nechápu. Před chvílí jsem trochu uklízela knihovnu a objevila tuto perlu. Nádherné pohádky s kouzelnými ilustracemi Zdeňka Milera. Přečtená snad tisíckrát a nejvíc ohmatané jsou listy s pohádkou a lakomém vrabčákovi. Hned jsem ji položila na noční stolek a těším se, jak se večer začtu.

poiu
21.04.2021

Krásně napsaná kniha pohádek, které jsou nadčasové a příjemně se mi četly. Tohle asi budeme s miminkem číst dokola a dokola, protože tyto pohádky se nikdy neomrzí.... :-)

* * * * * a Jednička s hvězdičkou. :-)

Y2T
09.04.2021

Knihu jsem vůbec neznal a příjemně mě překvapila. Kapitoly jsou krátké, srozumitelné, psané příjemným stylem pro děti. Vyzdvihnout je třeba zejména to, že kniha není nijak výrazně poplatná době. Reálie jsou poměrně nadčasové a není v ní politický výchova, ani se to tam nehemží soudruhy a soudružkami.

V tomto ohledu bylo v knize jen pár míst, kde jsem si říkal, že je mírně poplatná době vzniku. Konkrétně u neustálého zmiňování továren kolem trati (což je ale faktická reálie, dnes již trochu zastaralá), otci dívky, který je jeřábníkem v továrně (je to v jistém smyslu poplatné době, podobně, jako dnes je každý druhý tatínek v tvorbě pro děti IT inženýr, tak tehdy byl každý druhý tatínek dělník v továrně), a v příběhu o lakotě, kde je ovšem lakota dostatečně přehnaná, aby šlo dětem vysvětlit i v dnešní době, co je na postupu onoho lakomce špatně. Snad jen nepovažuji za vhodné ohrnovat nos nad zatahování závěsů před otevíráním truhly s penězi - je to docela dobrý návyk, a je škoda ho v knize stigmatizovat a nepřímo dehonestovat spojováním s negativními konotacemi.

Každopádně kniha je příjemná, milá a pohodová a lze ji vřele doporučit. Rozhodně se nemusíte bát, že budete muset na každé stránce vysvětlovat nějaké dětem nepochopitelné dobové reálie či ideologie.

1