Pohádkový dědeček

Cesta vlakem dětem často ubíhá pomalu. Ale ne když dědeček vypravuje pohádky o všem, co lze po cestě zahlédnout z okna. V knížce plné zábavných pohádek se děti mohou dočíst o semaforu, který nechtěl cvičit, jak se auto předhánělo s vlakem, o tom jak zvířátka na poli volila krále či jak dělalo prasátko převozníka.

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31925/pohadkovy-dedecek-4Oa-31925.jpg 4.6147
Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Kniha Pohádkový dědeček

janina66
19.11.2020

Tak to jsou pohádky dle mého gusta. Četla jsem dcerám večer před spaním a moc se mi líbily.

GaleW
28.01.2020

Tuto knížku dostala moje starší dcera první školní den od své paní učitelky. Moc povedené pohádky, u čtení jsme se smály a je to také první knížka, kterou už se mnou zkoušela číst. Doporučuji

iiiccc
23.01.2020

Některé pohádky byly oblíbenějšího, některé méně. Svého času jsem se dokázala převyprávět všechny.

Lotka
16.12.2019

Úžasné, nadčasové. Srozumitelné pohádky o zvířatech, lidech, dětech...

13.12.2019

Přečteno mojim malým klukům jako pohádka na spaní.Pamatuju si na ni z dětství ☺️

Lucissia
11.09.2019

Jedna z knížek, která mě v dětství minula, ale o to víc jsem si ji užila při večerním předčítání. Opravdu výborná kniha pro děti, žádné složité souvětí a cizí slova, tak jak je u pana Petišky zvykem. Navíc jsou pohádky kratší, což je někdy výhoda. A ilustrace? Prostě paráda. Nádherných pět hvězd. :-)

Macik74
31.08.2019

Každý rok se k ni vracím

parxel
27.05.2019

Pohádkový dedeček se stal jednou z mých nejoblíbenějších pohádkových knih mého dětství. Nejedná se přitom o typické pohádky, ve kterých vystupují princezny a draci, ale o pohádky, kde je hlavní postavou semafor, pes nebo nenasytný vrabec. Celkově jsou ty pohádky moc hezky napsané. Ještě dnes si vzpomínám, jak mi bylo toho nenasytného vrabce líto. Navíc velké plus za krásné ilustrace.