Žhavé léto

Rozvedená Roberta se vrací s dcerami do rodného Camdenu. Nachází zde však pokrytectví a přetvářku, kterou jí pomůže překonat pouze nová láska…

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33702/zhave-leto-33702.jpg 4.138

THAT CAMDEN SUMMER (1996)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Ivetaa

Hezký příběh a sympatické postavy. Dokonce je nadčasově napsaný, protože i v dnešní době se najdou "totožné" postavy - hlavně ty záporné, rozuměj takové, kterým vše projde nebo závistivé, apod.

amysa
16.02.2014

Nechci se stále opakovat, styl psaní této autorky mě baví, její knížky čtu ráda a hodlám v tom pokračovat i nadále. Roberta je odvážná, sympatická žena, která jde tak trochu proti proudu všech konvencí na přelomu 19. a 20. století... Dovolila si rozvést se záletným manželem, vrátit se s třemi dcerami do svého rodného města a dokonce si pořídí auto, které se naučí ovládat a využívá ho ke své obětavé práci zdravotní sestry. Nebojte se, neprozradila jsem nic, co by jste se nedočetli v anotaci nebo hned na začátku knížky. A jak to u této autorky většinou bývá, do svých příběhů často zařazuje daleko závažnější záležitosti, o kterých se často nemluví, ale raději mlčí... Pokud vás příběhy z této doby baví, zkuste se ponořit i do života Roberty a věřím, že jí budete fandit tak jako já:-)

hortenzie
16.04.2013

Je fakt, že tato kniha trochu postrádala dynamičnost, ale řeší závažné téma - rovnoprávnost ženy ve společnosti - myslím, že toto téma je stále aktuální. Knižní hrdinka měla jako rozvedená a pracující žena problémy začlenit se do společnosti lidí, kteří ji odsuzovali nebo se k ní chovali přezíravě. V dnešní době žena pracovat musí (kvůli důchodu), i když by třeba raději zůstávala s dětmi, a jako rozvedená také nemá na růžích ustláno.

modranka
29.10.2012

Hoci milujem knihy LaVyrle Spencerovej a čítam ich jedným dychom, táto kniha bola akási iná, príliš pokojná, hoci riešila problém rozvedených žien v dobe, keď rozvody neboli také samozrejme ako dnes. Nebyť nechutnosti s Robertiným švagrom vlastne by to bola vcelku kniha bez emócií.

Evaevelína
02.08.2012