HoneyBunny HoneyBunny komentáře u knih

J'adore New York J'adore New York Isabelle Laflèche

,,Říká se, že to, že jste zamilovaní, poznáte podle toho, že nemůžete spát, protože realita konečně předčí vaše sny....." Aha.

10.09.2018 5 z 5

Poněkud zklamání. Čekala jsem příjemné samotáře, kteří si přírodu vybrali kvůli vznešenějším touhám než neplacení složenek,achjo. Víc než polovina tázaných jsou bývalí feťáci, alkoholici, obyvatelé Bohnic apod... (výjmku tvoří poslední zpovídaný Mirek, který mě dostal svým obdivem k Ženě).
Proto musím vypíchnout obě holky, to jsou přesně ty osobnosti, kterým bych se nejradši poklonila.
Ukázka za všechny: ,,A já najednou ve své matce uviděl čarodějnici a přirozeně jsem na ni stáhl svůj meč, abych ocelovým hrotem zapůsobil na fyzické tělo čarodějky. ................ A pak se mi stala nevysvětlitelná věc, můj meč mi normálně uletěl. Podle mě se rozplynul do vesmíru." Nojo, 27 let hulení má očividně ozdravný účinky. Doufám, že až se vydám na Šumavu, potkám tam milou paní se stádečkem ovcí a ne muže, co se považuje za převtělenýho Adolfa Hitlera.
Přesto bych chtěla velmi poděkovat autorovi za ten nápad. Četlo se to velmi dobře, jen jsem prostě čekala jiný vliv knihy - místo chuti rozjet se do hor jsem ráda, že žiju na poetickým pražským Břevnově :)

04.09.2018 3 z 5

Můj psí život Můj psí život Martin Čáp

,,Jako jezdce z apokalypsy
uvidíš tři psy
co ve slunci ti stíní
divní poslové jsou tihle dalmatini." :DDD

07.08.2018 5 z 5

Průvodce povětřím a tmou Průvodce povětřím a tmou Ludvík Němec

,,...............představovat si něco je občas stejně potřebné jako něco zažít.."

26.07.2018 5 z 5

Biblické příběhy pro nevěřící děti Biblické příběhy pro nevěřící děti Martin Vopěnka

,,Poznání nepřináší jen štěstí. Být si vědom dobra a zla, nahlížet nejistou budoucnost a smrt, to je lidský úděl."

26.07.2018

S Madame Chic na úrovni S Madame Chic na úrovni Jennifer L. Scott

Nečekala jsem, že tato nenápadná kniha bude tak úchvatná. Spíše než jako povrchní průvodce stylem byla jednou z nejmilejších "motivaček". Kéžby se zase vrátily doby opravdových gentlemanů a zdravě sebevědomých dam na úrovni.

,,Vychutnejte si v dobrých časech každý přítomný okamžik. Život není jenom boj. Ani dobré časy, stejně jako ty zlé, netrvají věčně. Naše dny, vztahy, životy jsou tvárné a mohou se každou chvíli měnit. Je třeba si užívat dobrých časů a být připraven na ty zlé. Nechceme být přece jako třtina klátící se ve větru, šťastná jen ve chvíli, kdy vane správným směrem."

11.06.2018 5 z 5

Nečtěte to v mhd, pokud nechcete být kvůli výbuchům smíchu středem pozornosti. Ládík je jeden z nejmilejších lidí co znám a navíc má vážně talent na psaní humorných cestopisů, nevídaný. I když ..... při epilogu jsem brečela jak želva, už dlouho jsem nečetla od mladýho člověka tak nádherný vyjádření lásky a obdivu k naší zemi.

27.05.2018 5 z 5

Jarmilka Jarmilka Bohumil Hrabal

,,Jarmilko,kdypak si mě vemete?"
,,Vás strejdo?! Leda až pokvetou hovna!" Hovoří za vše...:DD
Doporučuji vyslechnout jako audioknihu namluvenou úchvatným Oldou Kaiserem.

23.04.2018 5 z 5

Vlhká místa Vlhká místa Charlotte Roche

A tak že jsou Němci čuňata přece víme:) Neodlíčit se před spaním, neobložit záchodové prkénko před dosednutím papírem, pít ráno kávu nalačno?? No jsem hrozně pobouřená! :D Helen má ráda avokádo,květák a vůni čokolády. Nic novátorskýho a šokujícího. A to jsem velká puritánka. Bála jsem se vzít tuto knihu do rukou a teď vidím, že zbytečně. Myslím, že by Helen mohla pořádat přednášky na téma "jak mít ráda svoje tělo a všechno co vylučuje". ;)

29.03.2018 5 z 5

Smrt na druhém břehu Smrt na druhém břehu Dominik Dán

,,Nešťastní jsou ti, kteří si myslí, že si mohou dovolit všechno." Cicero

29.03.2018

Láska je věčná, dokud trvá Láska je věčná, dokud trvá Franz-Olivier Giesbert

Nejperverznější kniha, co jsem kdy četla, zabalená do vzletných slov francouzského spisovatele. Never more.
,,Netřeste se mnou. Jsem plný slz."

28.02.2018 3 z 5

Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Sophie de Villenoisy

Jedna z nejvtipnějších knih, co jsem kdy četla. Hlavní hrdinka ohromně sympatická, Francie, motivace.... Čteno v čekárně na plastické chirurgii (omlouvám se za svůj smích trpícím pacientům). Kéž by Sophie psala víc.........

20.02.2018 5 z 5

Tibet: Tajemství červené krabičky Tibet: Tajemství červené krabičky Petr Sís

,,Moc krásně se smějí. Neprahnou po bohatství. Nikam nespěchají. Má smysl hnát se někam, a pak se tam nudit?"
+překrásné ilustrace!

05.02.2018 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

,,Po jakých podivuhodných cestách se někdy ubírá to, co nazýváme láskou."

26.01.2018 4 z 5

Jan Zrzavý vzpomíná Jan Zrzavý vzpomíná Jan Zrzavý

,,Kdoví kdyby nebylo toho šťastného roku v Přibyslavi, kdyby mě byl otec dál nutil do studií, nebyl bych možná už nikdy maloval."
Oh, jakou hrdost cítím ke svému rodnému městu:D

24.01.2018 5 z 5

Oona & Salinger Oona & Salinger Fréderic Beigbeder

,,Štěstí je věc velice jednoduchá-spočívá v obrácení neštěstí."

I když mám žánr "faction" docela ráda, tohle je úžasný knižní překvapení. Autor dokáže tak barvitě popsat život americký smetánky, že se při čtení téměř zalykáte kouřem ve Stork clubu. A pak.... pak přijde J.D. s neuvěřitelně explicitním popisem válečnejch hrůz..... Oh. Eppur si muove.

,,Agnes mu uvěřila. Dobře si to zapamatujte-platí to na mladé romantické dívky, na ty upjaté i na ty vyšinuté. S vyznáním lásky není třeba ztrácet čas. Podobným bláznivkám musíte dát svou touhu najevo rychle, jinak se z vás stane asexuální kamarád a jste nenávratně v háji."

01.01.2018 5 z 5

Nejlepší české básně 2016 Nejlepší české básně 2016 Vít Slíva

,,Tuhletu minutu nikdo mi nevrátí...
jak to s ní nakládám?! Bože můj, zab mě
až o tu poslední budu pak žebrati...
vím, že se nedíváš... I mně je trapně"

01.01.2018 2 z 5

Na pouti Na pouti Vlasta Javořická

,,Pane Bože, někdy ukládáš přetěžký kříž na ženina ramena, ale když už není k unesení, umíš jej jedním rázem sejmout."

01.01.2018 5 z 5

Budu vším, čím mě chceš mít Budu vším, čím mě chceš mít Mindy Mejia

Hattie, divadelní heroina, ignorujíc svoje středoproudé vrstevníky, fatálně zamilovaná do svého vyvoleného jen o kapku víc než on do ní...... Každý den oblékajíc jinou divadelní masku..... Jak mi holka mluvila z duše. Jenže plácat něco polovičatě se nikdy nevyplatí a mohlo to skončit jedině SPOILER mrtvou Hattie s nohama nafouklýma jako kapustňák. Do stodoly jo ale domů si tě nepřivedu. Kéž jsou všichni tihle potrestáni jako Lund.

04.12.2017 5 z 5

Muminí moudra Muminí moudra Tove Jansson

,,Nebyl trošku divný?" zeptal se tatínek nejistě.
,,Moc divný," ujistila ho malá Mia. ,,Padlý na hlavu."
Maminka vzdychla a pokusila se natáhnout nohy.
,,Ale vždyť takoví jsou všichni naši známí", poznamenala. ,,Víc nebo míň."

30.11.2017 5 z 5