hoesch hoesch komentáře u knih

Poslední vlak Z Frývaldova a Pluky zla . Už ať je to povinnou četbou.

02.01.2019 5 z 5

Vlajka: k historii a ideologii českého nacionalismu Vlajka: k historii a ideologii českého nacionalismu Milan Nakonečný

Kniha obsahuje spoustu odpovědí na otázky v době protektorátu , vysvětlení co Vlajka byla , její představitelé ale i mnoho jiného.

Ohněm a mečem Ohněm a mečem Henryk Sienkiewicz

Bohdan Chmelnický , jeden známý ukrajinec říká , to je takový náš Žižka.

Vynález zkázy Vynález zkázy Jules Verne

kniha , film , mluvené slovo , vše je super

01.01.2019 5 z 5

Muži z Ringway I: Českoslovenští parašutisté ve Velké Británii 1941-1945 Muži z Ringway I: Českoslovenští parašutisté ve Velké Británii 1941-1945 Jindřich Marek

Jindřich Marek co dodat. Zpracování jeho knih je spíše studie která vás provede daným tématem ( i nezasvěcené) . Prostě za mě trefa do černého.

27.11.2020 5 z 5

Hrdinové od Sokolova Hrdinové od Sokolova Miroslav Brož

Jedná se o ucelený soupis vojáků sloužící na východní frontě. Je potřeba to spíše brát jako encyklopedii.

27.11.2020 5 z 5

Past na rovníku Past na rovníku Jiří Hanzelka

Úžasné zpracování včetně příloh.

12.02.2020 5 z 5

Afrika snů a skutečnosti 2 Afrika snů a skutečnosti 2 Jiří Hanzelka

Jakýkoliv díl z trilogie si zaslouží plný počet hvězdiček

12.02.2020 5 z 5

Hrdinové od Arrasu Hrdinové od Arrasu Adolf Zeman

Kniha je doplněna pár fotografiemi z pochodu a bojů Československých legií Francií.

19.01.2020 5 z 5

Cestami odboje II Cestami odboje II Adolf Zeman

Zajímavé čtení o vojácích našich legií za světové války.

19.01.2020 5 z 5

Silver A Silver A Pavel Šmejkal

Dobrý, stejně jako Tři králové a Anthropoid od Jiřího Padevěta.

16.01.2020 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Neviditelná univerzita asi práva v Plzni. Dost dobrý.

12.01.2020 5 z 5

Mnozí nedoletěli Mnozí nedoletěli František Loucký

Není co dodat. Čest jejich památce.

11.01.2020 5 z 5

Československé četnictvo (1918-1929) Československé četnictvo (1918-1929) Radek Galaš

To nejmenší co se dalo pro naše prvorepublikové četnictvo udělat bylo napsat o nich knihu. Vlastním knihy o četnictvu od JUDr. Dlouhého ty jsou skvělé , knížka od Františka Fáry taky skvělá. Tohle je ale jiné a dost dobré.

09.01.2020 5 z 5

Druhá republika Druhá republika Václav Junek

Velmi dobré. Fotogalerie, hesla, fakta.

09.09.2019 5 z 5

Tři králové Tři králové Zdeněk Ležák

Není potřeba slov, naprosto geniálně zpracované , stejně jako stopa legionáře.

15.01.2019 5 z 5

Fotbalový atlas světa Fotbalový atlas světa Ivan Truchlik

Nejlépe zpracovaný atlas fotbalu. Není opravdu co dodat.

13.01.2019 5 z 5

Lada Lada Josef Lada

Nejlépe zpracovaný přehled díla, obrázků a života Josefa Lady. Každý koho zajímá kresba a hlavně dětská kresba si v tom něco najde. Úžasné kresby z ranné doby, humoristických magazínů, ilustrace knih, abstrakce, prostě vše jak má být. Nakonec Josef Lada forever.

11.01.2019 5 z 5

Příběhy starých battledressů Příběhy starých battledressů Jindřich Marek

Jindřich Marek , Šluknovský rodák , pedagog a historik, jednu dobu poradce na úřadu vlády ( asi ten nejlepší ). Kniha je skvělá , geniálně napsaná jak píše Eridan do krásného jazyka . Kdyby z takovýchto knih byla školní výuka dějepisu a výchově k občanství , tak jsou mladí lidé větší patrioti a zároveň hrdý na národ.

04.01.2019 5 z 5

Ztracené varty: Strážci šumavské hranice 1938 Ztracené varty: Strážci šumavské hranice 1938 Radan Lášek

Radan Lášek opět v té nejlepší kondici . Ucelenost , fotografie , fakta .***************

04.01.2019 5 z 5