Highlander Online Highlander komentáře u knih

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Ano, druhý díl opět stojí za to. :) Není co víc dodat.

Přesto něco dodám. Trošku mi vadí, že je Vélin tak trošku odsunutý do pozadí, nebo alespoň mně to tak přišlo... a druhá věc jsou již zmiňované (LucieOr) překlepy - nejsem nějaký přehnaný češtinář a estét, ale je jich opravdu dost. Většinou tedy chybějící uvozovky, nedotištěná písmena... ale co, čert to vem, těším se na třetí díl. ;)

02.01.2016 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Dlouho jsem se rozmýšlel, jestli knihu koupit, nebo ne...
Říkal jsem si, jestli na těch 620 stranách nebude příběh moc natahovaný, jestli tam nebudou zbytečně zdlouhavě popisována prostředí...
Nakonec jsem knihu hltal a říkal si, že klidně mohly být některé události více rozepsané.
Vyprávění je na úrovni, pěkně utíká, obsah pohltí, Vélin si vás získá. Pána věže si koupím hned, jak se dostanu do knihkupectví.
A vůbec - co si tady čteš komentáře? Přečti raději knihu a udělej si vlastní názor! :)

23.12.2015 5 z 5

Prokletí trpaslíků Prokletí trpaslíků Frank Rehfeld

Když jsem asi před rokem přemýšlel, co bych si přečetl, jelikož moc nedůvěřuji něčemu, co neznám, narazil jsem na dvě série o Trpaslících. Tetralogii od Markuse Heitze a tuto trilogii od F. Rehfelda.

Po nějaké době jsem zvolil Heitze, ani nevím proč, prostě jsem vybral. Před pár dny jsem se přece jen vrhl i na tyto Trpaslíky... a byl velmi příjemně překvapen. Heitzovi Trpaslíci se četli dobře, nebylo to špatné, ale trošku naivní, místy těžkopádné. Tady jsem se myslím s ničím takovým nesetkal.

Knihy se velmi dobře četly a osobně bych byl velmi rád, kdyby bylo dílů tolik, kolik měli Trpaslíci proti sobě Thir-Ailithů - kdo přečetl, pochopí. :)
Jinak knihy na sebe plně navazují, nemají 'mezikonce' - jako Heitzovi knihy, se kterými mě to nutí porovnávat.
Rozhodně jsem pyšný, že je mám ve svojí skromné knihovničce a dávám do Doporučených. :)

24.08.2015 5 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Musím přiznat, že k této knize jsem se z 'Brownovek' dostal až jako k poslední. A pro mě to opravdu byla třešnička na dortu.
Jako ajťáka a nadšence ke kryptografii (ne že bych si ke snídaní louskal šifry, ale prostě mě to fascinuje) mě kniha dost bavila a v podstatě jsem ji přečetl na jeden nádech. Jsem s ní naprosto spokojen.
Abych se přiznal, docela se mi líbilo, že se to neodehrává na X místech s miliony památek. :) Pro někoho je to mínus, pro mě plus. :)

08.07.2014 5 z 5

Černá vlajka Černá vlajka Oliver Bowden (p)

Musím se přiznat, že Assassin´s Creed jsem hrál jen první díl, ale knihy mě pohltily a přečetl jsem všechny. Poslední dvě mě docela zklamaly (Opuštěný a Černá vlajka), ale rozhodně to nejsou špatné knihy, jen se děj ubíral jinou cestou, než bych si přál, ale to je můj problém. Rozhodně doporučuji přečíst. :)

03.04.2014 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Musím říct, že jsem čekal něco 'trošku jiného'. Ale rozhodně nejsem zklamaný, knihu jsem zhltnul jako jednohubku. Není to pro mě nejlepší Brownovka, ale rozhodně je to skvělá kniha popisující další bláznivě zamotané dobrodružství profesora Langdona, u které jsem se ani trošku nenudil. Jen ten závěr mi přišel trošku 'moc'.

29.03.2014 4 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Pro mě je to jedna z nejlepších detektivek. Rozhodně budete na konci dost překvapeni. :) Knihu doporučuji, pokud jste ji ještě nečetli.

23.01.2014 5 z 5

Dědičné právo Dědičné právo Richard A. Knaak

Výborná trilogie. Při čtení tohoto prvního dílu jsem ani nečekal, do jak velkých rozměrů se příběh rozvine. Čekal jsem obyčejnější příběh, ale další díl jsem doslova hltal a na poslední díl jsem se těšil jako dítě před Vánoci. Rozhodně stojí za to přečíst.

19.01.2014 4 z 5