Heřmis Heřmis komentáře u knih

Vetřelci omnibus. Kniha druhá Vetřelci omnibus. Kniha druhá Dan Jolley

Tento omnibus je skutečně velmi obsáhlý. Mně se líbili příběhy Genocida a Koloniální Pěchota - pěkná kresba a v příběhu jsem se poměrně orientoval. Naopak prostřední příběh Sklizeň má zvláštní kresbu i scénář a trochu jsem se v tom ztrácel.

01.06.2015 3 z 5

Tvrdohlavý muž Tvrdohlavý muž Ondřej Horák

Pan Bernard je sympaťák a pivo Bernard mi chutná, ale kniha mi přijde taková nemastná neslaná. Asi jsem čekal vyprávění víc do hloubky, popř. i nějaké úsměvné historky. Místy mi přišlo, že se skáče od jednoho tématu k druhému. Je to kniha na jeden večer.

18.05.2015 3 z 5

Skutečný příběh Cílka a Lídy Skutečný příběh Cílka a Lídy František Skála

Moc hezká kniha, výtvarné zpracování je super, dětem se moc líbí.

22.04.2015 5 z 5

Strach nad Bobří řekou Strach nad Bobří řekou Jaroslav Foglar

Tato kniha je skutečně protkána strachem z Nepřítele. Dále by mohla mít podtitul - Návod na hry v klubovně a venku - protože zejména v první části knihy je v každé kapitole detailní popis nějaké hry, popř. nového bobříka. Osobně mi vadí, že nejsou vysvětleny záhady, kterými se jednotlivé kapitoly zabývají - např. kdo to byl tenkrát ve věži, kdo založil ve věži oheň, kdo ukradl chleba z táborové kuchyně apod.

10.04.2015 3 z 5

Smrt Zajdy Munroa Smrt Zajdy Munroa Nick Cave

Mě Nick Cave baví a to jak Oslice, tak Zajda. Samozřejmě každá kniha je z jiného ranku, ale pořád je Zajda slušný počtení.

24.03.2015 4 z 5

Edinburské duchařské historky Edinburské duchařské historky * antologie

Edinburské duchařské historky jsou spíš takové krátké střípky příběhů, ale i tak je to dobré.

24.03.2015 3 z 5

Království za story Království za story Petr Šabach

Tahle kniha mě nebavila. I když jsem ji dočetl, tak to bylo takové nemastné neslané.

24.03.2015 1 z 5

Skříňka s démonem Skříňka s démonem Ken Kesey

Samozřejmě, jako při každé sbírce povídek, článků, poznámek apod. se mi něco líbilo více a něco méně, ale jako celek hodnotím knihu pozitivně. V hlavě mi utkvěla cesta do Egypta a story s žebrající opicí - to mě pobavilo.

24.03.2015 3 z 5

Sexus Sexus Henry Miller

Kniha je napsaná velmi upřímně, otevřeně a syrově. Autor se s tím skutečně moc nemaže, tzn. jedná se o pěknou jízdu ....

24.03.2015

Jez a běhej Jez a běhej Scott Jurek

Scott Jurek je sympaťák a jeho výkony jsou skutečně obdivuhodné. Některé závody dokonce vyhrál s výronem kotníku popř. zlomeným malíčkem. I když je vegan, tak se s tím nikomu nevnucuje a jeho recepty jsou spíš takový bonus k jeho příběhu. Oceňuji, že v závěru knihy také ukáže odvrácenou stranu - delší čas bez výhry závodu, ztráta motivace s otázkou: "Má to vůbec cenu?" apod.

20.03.2015 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Moje první kniha žánru S-F. Dříve jsem se mu vyhýbal, ale po této knize si čas od času něco přečtu. Označil bych to za klasiku žánru.

26.02.2015 5 z 5

Oko jehly Oko jehly Ken Follett

Skvělé počtení. Děj odsýpá jak na drátkách a nedá vám vydechnout. Hlavně ve finále už jsem měl nervy na pochodu, jak to vlastně všechno dopadne. Výborně napsané a čtivé.

20.02.2015 5 z 5

Planeta žije Planeta žije David Attenborough

I když je kniha už poměrně letitá, tak je skvělá - plná zajímavých informací a nádherných fotek. David Attenborough si s přírodou skvěle rozumí...

19.02.2015 5 z 5

Vila Inkognito Vila Inkognito Tom Robbins

U Toma Robbinse musím dát plný počet - jinak to nejde. Jeho knihy jsou skvělý mix filozofie, mytologie, erotiky, humoru, zajímavých míst a osob. Doporučuji všem k přečtení.

19.02.2015 5 z 5

Špunt Špunt Arkadij Strugackij

Stará sci-fi klasika z edice KOD.

Černý šíp Černý šíp Robert Louis Stevenson

Kniha z edice KOD, kterou jsem dostal jako žák ZŠ a teď jsem ji četl znovu v dospělosti. Rytířský, napínavý příběh, stojí za přečtení.

Vetřelci omnibus. Kniha první Vetřelci omnibus. Kniha první Mark Verheiden

Nejsem znalec komiksů ani Vetřelců, ale bavilo mě to. Na některých stranách mi trochu trvalo, abych se zorientoval, kde v příběhu vlastně jsem.

19.02.2015 3 z 5

Nebe mu padá na hlavu Nebe mu padá na hlavu Albert Uderzo

Ano, souhlasím, že Asterix a k tomu mimozemšťané je spojení, které mě také zaskočilo a určitě už jsme zažili mnohem lepší díly.

19.02.2015 2 z 5

Dobrodružství v zemi nikoho Dobrodružství v zemi nikoho Jaroslav Foglar

Určitě dobrá Foglarovka, která mě bavila jak na základce tak v dospělosti. Určitě si ji ještě někdy přečtu.

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Velice pěkně, lidsky a srozumitelně napsaná kniha, ke které je dobré se časem vracet. Akorát jsem měl občas depresi, že jsem ve výchově dětí udělal pár chyb - alespoň tedy podle této knihy :)...