Henriette Henriette komentáře u knih

Sestry rudého slunce Sestry rudého slunce Ellen Alpsten

Příjemný a dobrodružný román pro horké letní večery. V některých chvílích jsou zápletky hodně jednoduché a většina událostí je předvídatelná, ale jako odpočinkové čtení je to super. Pěkné je vykreslení tří žen různých vychování a náboženství, jejichž kontrasty se krásně prolínají celou knihou.

16.04.2014 3 z 5

Stavitelé mostů Stavitelé mostů Jan Guillou

Nikdy jsem nečetla podobnou knihu. Dokonalý kontrast - oheň a led, vedro a mráz, Afrika a Norsko. Z počátku mně trochu vadil pomalý rozjezd u "norské části", pasáže, kdy se Lauritz ploužil z bodu A do bodu B a to několik kapitol za sebou, byly poněkud únavné. naproti tomu u Oskara v Africe to "žilo" od samého počátku. nakonec se příběh ucelil a kapitoly nabraly stejnou dynamiku, což už se mi líbilo mnohem víc. také jsem postrádala příběh třetího bratra, který se zpočátku zdál velmi slibný a pak jeho stopa zcela zmizela. Proč? Pátou hvězdu si šetřím na další díly, jinak skvělá kniha!!!

14.04.2014 4 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Spíše než hvězdičky bych vyplňovala počet otazníků. Knížka by pak měla zaručeně plný počet. Stejně jako u knížky "Na řadě je Max" nevím, jak ji vlastně zhodnotit. Byla šokující, strhující a to i přesto, že děj nebyl nijak komplikovaný. Jen se prostě nemohu rozhodnout, jestli se mi líbila, či nikoli. Rozhodně však stojí za přečtení, neboť jste takovou knížku určitě nikdy nečetli. Pokud bych mohla přirovnat propojení s fotografiemi a to s velmi podivnými, napadá mě "Sirotčinec slečny Peregrinové".

04.04.2014 3 z 5

Podezřelý Podezřelý Robert Crais

Mé první setkání s autorem proběhlo nad očekávání dobře. Body má nejen za kvalitní detektivku, svižný styl psaní a správně dávkované napětí, ale především za krásně popsaný vztah člověka a psa.

01.04.2014 5 z 5

Na řadě je Max Na řadě je Max Leena Parkkinen

Přemýšlela jsem poměrně dlouho, co o knize napsat. Dalo by se říci, že je výborná, jenže... mně se nelíbila. Přečetla jsem ji jedním dechem, nedokázala ji odložit a přece už jsem zažila knihy, které se mi líbily víc a dostaly se mi "pod kůži". Příběh siamských dvojčat Izáka a Maxe je v každém případě zajímavý, ale neseděl mi styl vyprávění, přeskakování z roku do roku a z místa na místo, vracení se v čase atd. Když jsem se souvisle začetla, musela jsem se vracet na začátek kapitoly, abych si oživila kde právě jsme a v jakém roce...

28.03.2014 3 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Mnohonásobně lepší než Dům u jezera. Sice mi ze začátku dělalo problémy to nelogické střídání časů, ale zvykla jsem si. Opravdu nádherná knížka, která dokáže chytit za srdce.

25.03.2014 5 z 5

Strážci dnů Strážci dnů Alberto Granados

Tak asi budu první s kladným hodnocením, ale mně se ta knížka fakt líbila. Pravda, podobných námětů je teď sepsáno už spousta, ale mayská tematika mě hodně bavila, rozhovory se sice opakovaly, ale byly k věci a plynuly svižně, knížka se nedala odložit a chtěla jsem vědět, jak to dopadne, poněvadž tady to fakt mohlo dopadnout velmi velmi různě. Takže super!

13.03.2014 4 z 5

Dcery hříchu Dcery hříchu Iny Lorentz

Četla jsem všechny díly a musím říci, že poslední všechny předčil. Sice je úplně jiný, než ty předchozí, ale nejkrásnější. Alespoň mě se líbil nejvíc. A musím říct, že je to po dlouhé době kniha, kterou jsem dočetla v noci a od které jsem se nebyla schopna odtrhnout. Kdybych mohla, dám šest hvězdiček!

08.02.2014 5 z 5

Elixír Elixír Alma Katsu

Fantastická kniha o nesmrtelnosti a putování napříč staletími. Dosud jsem nečetla knihu, která by byla taková. Středověký příběh alchymisty trochu připomínal čarodějova učně, u společnosti nesmrtelného Adaira jsem si zase vybavila Interview s upírem. A přesto byla tato kniha originální a nedala se odložit. Ve skutečnosti byl dala nejraději čtyři a půl hvězdičky. :)

26.01.2014 4 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Knížka mě nezasáhla tak, jak bych očekávala. Možná je to tím, že s vyvraždováním lidí nacisty jsem se mnohem více konfrontovala v knize Obyčejní muži... Přesto je to podle mě kniha, která by měla být zařazena do povinné četby na středních školách. Přibližuje v románové podobě hrůzy koncentračních táborů i zločiny proti lidskosti a neměla by chybět v přečtených knihách každého z nás. Tak si můžeme snáze uvědomit, co skutečně tito lidé prožívali a jak moc je to poznamenalo...

28.12.2013 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Nečtu běžně tento žánr, ale Flynnová mě dostává. Je to něco úplně jiného, dobře se to čte. Odpustím autorce i to, že jsem od druhé třetiny vytušila, kdo je vrah a tipla jsem si dobře. Pro mě dost dobrá kniha, i když Zmizelá mě šokovala více.

26.12.2013 4 z 5

Dcera národa? : Tři životy Zdeňky Havlíčkové Dcera národa? : Tři životy Zdeňky Havlíčkové Milena Lenderová

Velice dobře napsaná kniha, představuje čtenářům život a smrt Zdeňky Havlíčkové a navíc zachycuje i dobové myšlení, chování a jednání, které ji dovedlo až na post dcery národa.

02.12.2013 4 z 5

Stigmata Stigmata Colin Falconer (p)

Zklamání! Knížka mě nalákala anotací a tudíž jsem se těšila na "něco velkého". Knížku jsem se snažila číst týden a skončila jsem něco málo za polovinou. Víc s ní ztrácet čas nehodlám. Nezaslouží si to. Příběh mě nezaujal, popis scén je přehnaný, nic z toho autorovi nevěřím. Opravdu má pocit, že když je mladá dívka znásilněná knězem - něco naprosto šokujícího! - tak se jen oklepe a řekne, že se vlastně tak moc nestalo? A co kdyby byla těhotná? Tak za hradbami žije bába, co "toho" umí holky zbavit, než to na nich začne být znát??? Tohle je naprosto absurdní! A bohužel, se to objeví v recenzi. Snažila jsem se najít něco pozitivního - fakt jsem se snažila... :(

23.11.2013 2 z 5

Tajemství domu v L. Tajemství domu v L. Šárka Andrlová

Autorka se s nikým nepárala. Nástup knihy je velmi rychlý a efektivní. Začtete se během prvních stránek, a už se nedokážete odtrhnout. Už dlouho se mi nestalo, že bych opravdu od první stránky četla téměř bez dechu, ale u této knihy ano. Zapomínala jsem, že mám doma děti, že mám vařit, že mám venčit psa, zkrátka pořád jsem jen četla a nedokázala jsem přestat, dokud jsem nedočetla konec.

08.06.2024 5 z 5

Eleonora ze Schwarzenbergu - Skutečná upíří princezna Eleonora ze Schwarzenbergu - Skutečná upíří princezna Victoria Kanakaredes

Další TOP kniha tohoto roku.

24.07.2020 5 z 5

Návrat mrtvého muže Návrat mrtvého muže Jaromír Jindra

Jedna z nejlepsich knih tohoto roku!

24.07.2020 5 z 5

Kamarádi ze záhrobí Kamarádi ze záhrobí Iva Gecková

Kniha vhodná pro děti i dospělé. :) Dobře jsem se bavila.

24.07.2019 4 z 5

Léto v Itálii Léto v Itálii Sue Moorcroft

Skvělá kniha - ideální na léto.

24.07.2019 4 z 5

Znovu já Znovu já Gayle Forman

Kniha nebyla špatná, ale vážně mě nebavila. Asi nejsem ta správná cílová skupina...

10.12.2017 3 z 5

Královna Kunhuta a Záviš Královna Kunhuta a Záviš Hana Parkánová-Whitton

Knížky jsem se obávala, ale nakonec se moc dobře četla a jsem ráda, že jsem získala novou zkušenost s touto autorkou.

25.02.2016 3 z 5