helmiczka helmiczka komentáře u knih

Americký sniper Americký sniper Jim DeFelice

Zaujímavé, ako autor popisuje svojich nepriateľov (irackých povstalcov) slovami ako grázli, fanatici, zdrogovaní feťáci ... Rovnaký slovník používajú i ruskí vojaci na Ukrajine.

14.03.2023 4 z 5

O čom hovorím, keď hovorím o behaní O čom hovorím, keď hovorím o behaní Haruki Murakami

Prvá Murakamiho kniha, v ktorej som bol schopný sympatizovať a hlavným hrdinom

05.03.2023 4 z 5

První člověk - Život Neila Armstronga První člověk - Život Neila Armstronga James R. Hansen

Namáhavo podrobné

20.10.2022 4 z 5

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

Jasné, nedá sa to brať 100 % vážne.
Ale rozhodne na tom niečo je!

23.02.2022 4 z 5

Tchaj-ťi čchuan a pa tuan ťin Tchaj-ťi čchuan a pa tuan ťin Ivan Fojtík

Pa tuan ťin som dokázal pochopiť, Tchaj-ťi už bolo na mňa príliš zložité.

23.10.2021

Mžik Mžik Malcolm Gladwell

Kniha o extrémne zaujímavých témach, ale skôr je to taký rozcestník, než niečo ucelené (podtitul je veľmi zavádzajúci).

14.08.2020 5 z 5

Příběh jednoho života Příběh jednoho života Guy de Maupassant

Ach to bolo tak strašne smutné.

21.07.2020 4 z 5

Jak stvořit pecku na trhu Jak stvořit pecku na trhu Jonah Berger

Výborná kniha! Podľa názvu by človek mohol čakať nejakú pitomú zbierku motivačných kecov, našťastie opak je pravdou - obsahom je vedecká analýza virálnosti reklamných kampaní.

24.04.2020 5 z 5

Lepší paměť snadno a rychle Lepší paměť snadno a rychle Marek Sýkora

Dobrý a jednoduchý prehľad rôznych techník.

01.01.2020 4 z 5

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Pozoruhodná prehliadka rôzne narušených osobností.

31.12.2019 4 z 5

Dilbert a jeho principy Dilbert a jeho principy Scott Adams

Škoda nepodareného prekladu. Moje vydanie obsahovalo perly ako "Understanding people front marketing" - "Rozumějící lidé z marketingu" alebo "Jump on the bandwagon" - "skočit před vůz s kapelou".

28.12.2019 4 z 5

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Nie je ktovieako objavná, ale má pár dobrých praktických tipov.

29.11.2019 3 z 5

Kniha z kategórie "Na, prečítaj si to, vraj to je dobré". A tak vyslovene zlé to nebolo. Ale pár strán asi stačilo, aby si človek urobil obraz.

10.10.2019 3 z 5

Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Marie Kondo

Som fascinovaný. Som fascinovaný tým, ako môže mať odborníčka na upratovanie také neusporiadané myšlienky. Oproti prvej knihe tu je síce pokrok - je tu viac praktických tipov, je to lepšie organizované, a je to aj ilustrované (pár kresieb). Čo ale čakať od kapitoly nazvanej "Kúzlo, ktoré vám zmení život?" Nešlo by to nazvať menej abstraktne a viac konkrétne? A prečo je tu aj Epilóg aj Slovo na záver?
Každopádne, ak už si od autorky niečo prečítať, tak toto. Menej omáčky.
A občas tá omáčka aj za niečo stojí:
"Teprve když bezpodmínečně přijmeme lidi, jejichž hodnoty se od našich liší, můžeme říct, že jsme s úklidem opravdu hotovi."

24.09.2019 2 z 5

Čtyři dohody – Pracovní kniha Čtyři dohody – Pracovní kniha Don Miguel Ruiz (p)

Ako som bol zo 4 dohôd nadšený, tak z tohto skôr sklamaný :(

15.09.2019 2 z 5

Linka Tokio Linka Tokio Rana Dasgupta

Čtivé a zároveň oničom.

10.09.2019 2 z 5

Jak si vychutnat zuřícího šéfa Jak si vychutnat zuřícího šéfa David Gruber

Kniha mi prišla príliš zmätená. Téma sa neustále pozvoľna menila a vždy po pár stranách som musel nanovo "hľadať niť".

09.08.2019 1 z 5

Iracionálně váš… Iracionálně váš… Dan Ariely

Sklamanie. Niektoré odpovede ma zaujali (napr. ktorý sendvič zjesť prvý), ale bolo ich málo.
Mnoho ďalších odpovedí sa (často zbytočne) snažilo byť vtipných.

06.07.2019 2 z 5

Pohádky z jižních Čech a Šumavy aneb Vyprávění kapra Jakuba Pohádky z jižních Čech a Šumavy aneb Vyprávění kapra Jakuba Bára Stluková (p)

Lepšie, než som čakal :)

30.06.2019 4 z 5

Na co se to vlastně díváme? Na co se to vlastně díváme? Will Gompertz

Kniha ma mnohokrát prekvapila a pobavila, ale záujem o moderné (a postmoderné, a súčasné) umenie vo mne nevyvolala.

29.06.2019 4 z 5