Hecate23 Hecate23 komentáře u knih

Hrobka Hrobka Howard Phillips Lovecraft

Vím že když sem to četla povídky se mi docela líbily, ale žádná mě nezaujala natolik abych si jí zapamatovala.

11.05.2016 3 z 5

Srdcerváč Srdcerváč Boris Vian

Pěnu dní jsem přečetla jedním dechem, ale u Srdcerváče mi to prostě nešlo. Dočetla sem ho, ale tak nějak ztěžka. Jediné co mě zaujalo byl příběh přehnaně starostlivé matky a jejích synů, při vzpomínce na něj , obzvlášť na ten konec, mě vždycky zamrazí.

11.05.2016 3 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Dle mého je toto jedna z mála knih, kde stačí vidět film.

11.05.2016 2 z 5

Bratr vlk Bratr vlk Michelle Paver

Celá série Letopisy z hlubin věků je naprosto úžasná, v dětství to byly moje nejoblíbenější knížky všechny sem přečetla několikrát. Jsou napínavé, postavy nejsou černobílé a dobře charakterizované. Dále se mi moc líbil věrohodný popis prostředí a života v pravěku, skoro jako kdyby se člověk při četbě přenesl časem do té doby.

Zápisky mladého lékaře Zápisky mladého lékaře Michail Bulgakov

Poutavé vyobrazení strastí mladého lékaře působícího na venkově. Mě osobně se to moc líbilo už proto, že se mi jakožto medičce dařilo lépe se vcítit do hlavního hrdiny. Povídku Morfium doporučuju přečíst před zkouškou z farmakologie.

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Při čtení mě mrazilo od začátku do konce, prostě skvělej horor. Jedna z nejlepších knih od Kinga, určitě doporučuju.

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Kinga mám moc ráda, ale při tom množství knih co napsal samozřejmě není možné, aby byly všechny dobré a tahle je zatím asi nejslabší z těch co sem od něj četla. Nápad zajímavý, ale zkrátka mě to nebavilo.

11.05.2016 2 z 5