Hanncha Hanncha komentáře u knih

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Kniha mě bavila velmi. Jediná škoda je, že kniha je tak krátká. Výborně napsáno. Nikde děj nestál, úplně mě to pohltilo. A doprovázené těmi krásnými ilustracemi. Taková jednohubka.

25.11.2022 4 z 5

Závrať: Povídky s napětím Závrať: Povídky s napětím * antologie

Zajímavý nápad a zajímavé čtení. Jediná povídka, se kterou jsem měla problém, byla ta se psem. Ta byla strašlivě strašná. Vůbec mě nebavila.
Zbytek povídek byl dobrý. Některé byly více povedené, některé méně, ale to je riziko antologií.
Některé byly moc krátké na to, aby člověka vtáhly do děje, nicméně si myslím, že je to skvělé čtení pro žáky na druhém stupni. Je to celkem zajímavé i díky ilustracím a dětem 12+ to nenásilnou formou představí známé české autory. Lépe se jim přečte kratší povídka, než aby se na první dobrou musely mordovat se 200 stranami.
Za mě super :)

23.11.2022 4 z 5

Češtinářky Češtinářky Veronika Valíková

Absolutně geniální kniha. Příběh plyne svižně. Tolik různých rovin a člověk to pořád krásně stíhá. Nenápadně se proplétající dějové linky, pak člověku začnou pomalu docházet. S Terezou jsem se hned zžila. Prožívala jsem s ní veškeré radosti, strasti a problémy a tak náramně jsem se bavila. Myslím, že se Češtinářky staly mou nejoblíbenější knihou.

08.11.2022 5 z 5

Šťastný skřítek Šťastný skřítek Petr Sís

Ilustrace mi až braly dech jak byly krásné. Příběh krásný, jednoduchý. Na stránkách je málo textu, rádi to čtou začínající i trochu pokročilejší čtenáři.

04.11.2022 5 z 5

Recykliteratura Recykliteratura Vojtěch Mašek

Skvělé, úžasné, geniální, ale chápu, že to není pro každého. Mě celý koncept velice nadchl.

19.10.2022 5 z 5

Mrtvá šelma Mrtvá šelma Jiří W. Procházka

Netroufám si přidávat hvězdičky. Mě osobně kniha neoslovila. Těšila jsem se moc, protože mám pana Procházku i paní Smolíkovou tuze ráda, ale knížka mi nějak nesedla. Třeba se k ní dostanu někdy v budoucnu.

19.10.2022

Namažeme školu špekem Namažeme školu špekem Adam Votruba

Knihu jsem s radostí otevřela i po letech. Stále super. Vzpomínka na mládí. :)

19.10.2022 5 z 5

Zahradní slavnost / Odcházení Zahradní slavnost / Odcházení Václav Havel

Velice mě obě hry bavily. Již od střední školy se k nim ráda vracím.

13.10.2022 5 z 5

Utrpení knížete Sternenhocha Utrpení knížete Sternenhocha Ladislav Klíma

Knihu jsme četli na střední škole a dodnes mě ta myšlenka nakopává. Za přečtení to asi stojí, ale že by to byl nějaký extra příjemný požitek, to se tedy říct nedá...

13.10.2022 2 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Čtivý a silný příběh. Můžu jedině doporučit.

13.06.2022 5 z 5

Konec kouzelného talismanu Konec kouzelného talismanu Tapani Bagge

Kniha mě moc bavila. Když jsem jí na základní škole četla, nadchnul mě příběh i styl, kterým byla psána. A hlavně jsem ocenila shrnutí na začátku všech kapitol. Výborně se podle toho dělal čtenářský deník.

08.06.2022 5 z 5

Blázniví donkichoti Blázniví donkichoti Ivona Březinová

Příjemné oddechové čtení. Celou sérii můžu jenom doporučit.

Dóóóst dobrý zmatky Dóóóst dobrý zmatky Karen McCombie

Dóóóst dobrý Vánoce Dóóóst dobrý Vánoce Karen McCombie

Dóóóst dobrý šoky Dóóóst dobrý šoky Karen McCombie

Dóóóst dobrý kámoši Dóóóst dobrý kámoši Karen McCombie

Dóóóst dobrá ségra Dóóóst dobrá ségra Karen McCombie

Dóóóst dobrá rodinka Dóóóst dobrá rodinka Karen McCombie

Celá ta série mě svého času moc bavila.

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Moc se mi kniha líbila. Příběh působil značně vyspěleji než Griša. Co mi ale trochu vadilo bylo to, že ač každá kapitola měla být psaná z pohledu jiné postavy, vůbec to tak nepůsobilo. A je to škoda.
A pak taky ty zázračný úniky, ale to jsou jen drobný vady na kráse.
Je to čtivý a nemohla jsem se od toho odtrhnout, takže hodnotím pozitivně. :)

01.06.2022 4 z 5

Mary Poppinsová Mary Poppinsová Pamela Lyndon Travers

Knihu jem četla jako mladší a moc mě bavila. Během čtení jsem se nemohla rozhnodnout, jestli mám Mary Poppins ráda, nebo mě spíš trochu štve. Trochu od obojího a možná proto, mě příběh tak bavil. Rozhodně doporučuji :)

27.05.2022 5 z 5