Hankie Hankie komentáře u knih

Děda Děda Jan Novák

Moc pěkná knížka. V době kolektivizace jsem ani nebyla na světě, a tak je o to zajímavější sledovat, jak tu dobu vnímali statkáři, kterým sebrali, co šlo.
A poslední odstavec strany 216 - tak to je pro mě LÁSKA.

25.05.2017 5 z 5

Deník staré paní Deník staré paní Jiřina Šiklová

Spousta moudrosti na necelých dvou stech stranách. Povinné čtení pro mou generaci, co pomalu přestává rozumět svým stárnoucím rodičům. Vyprávění z pohledu ženy, která už má život skoro za sebou. Zlobí se sama na sebe, že zapomíná, a tak si začne vše důležité zapisovat...

13.09.2016 5 z 5

Farma v údolí Farma v údolí Tilly Bagshawe

... taková delší "harlequinka". Že bych měla chuť si ji přečíst znovu, nebo pátrat po dalších dílech, to tedy ne.

20.08.2016 2 z 5

Půjčiti stříbro, loupiti zlato Půjčiti stříbro, loupiti zlato Catharina Ingelman-Sundberg

Ráno půjčená, pa cestě autobusem tam a zpět už i přečtená. Příjemná oddechovka, bavilo mě číst, co partička trhlých seniorů zase vymyslí :) Letní čtení na dovolenou, k vodě, na cesty... Na obálce psali "krimikomedie" a já se vážně bavila.

10.08.2016 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Nejméně 143 zbytečných stran, nebýt čtenářské výzvy, asi bych se ani nedonutila knihu přečíst. Zbytečně dlouhý a roztahaný děj :( Jestli se někdy pustím do třetího dílu, tak jen proto, abych se dozvěděla, jak to bylo dál se vztahem Cormorana a Robin.

03.08.2016 2 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Říkala jsem si, jestli je kniha opravdu tak dobrá, jak všichni říkají. Pro mě ano. Počet stran mě tedy vyděsil, ale četla se skoro sama. Přemýšlela jsem, jak může děj vypravovat smrt. Může a je to laskavé vypravování. Taky jsem moc ráda, že jsem nejdřív přečetla knihu a až později se podívala na film. Ten byl pro mě zklamáním.

31.07.2016 5 z 5

Ještě není konec Ještě není konec Michal Sýkora

Nebýt ČT, asi by mi Michal Sýkora unikl, i tuhle knihu bych ráda viděla zfilmovanou.
Skvěle napsaná detektivka.
To si tak tipuju vraha, ono ne, ani tenhle ne. Vážně vraždil tenhle? Tak to bych nečekala!
Jsem ráda, že jsem vydržela, nenakoukla na konec a nechala se knížkou vést až do samotného závěru.

31.07.2016 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Docteno, jeden vecer a jedno rano. A ted nevim, zapsat do vyzvy jako knihu prectenou za jeden den nebo jako knihu s cislici v nazvu? Asi druha moznost. Knizka skvela, napinava, takze zkusim jine dilo autorky a treba najdu dalsi knihu prectenou na jeden zatah.
Prima krimi, stoji za precteni!

05.02.2016 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Dočetla jsem o půl třetí ráno, nešlo přestat. Obvykle někde v půlce nevydržím a přeskočím na poslední stránky, abych věděla, jak to dopadne. Tentokrát jsem si napětí užívala se vším všudy, nechtěla jsem se o ně připravit.
Ze začátku mě trochu mátlo přeskakování v čase, musela jsem se vrátit a podívat se, ve které době jsem byla doposud, ale po chvíli už nebylo těžké se zorientovat.
Skvělá knížka, musím se podívat, jestli má knihovna ještě něco dalšího od Kate Mortonové.

02.02.2015 5 z 5