HaniSebi HaniSebi komentáře u knih

Alfa Alfa Jasinda Wilder

Kniha si své čtenáře (čti čtenářky) určitě najde. Rozhodně jí nezatracuju, protože sama čtu sem tam ty nejhorší romantické braky, ale je to zase stejné. On je bohatý+tajemství z minulosti, ona taková mladá slepička (vážně se nějaký mladý holky takhle chovají a vyjadřují?). Jen škoda, že není panna, to by byla třešnička na dortu. Erotické scény ničím nepřekvapí, nuda, někdy rozepsané trochu jako návod, jak na to. Ale opravdu velmi kladně hodnotím, že se hlavní hrdinka nečervená 6x na každé stránce, že autorka nepoužívá nějaký moc velký žvást, který by mě fakt vytočil (př. vnitřní bohyně, uragán vášně, pásl se na rozpacích atd.),... Zase když někdo sáhne po takové knize (už jen obálka a žánr napovídají), tak nemůže čekat rozsáhlou polemiku o bytí a jsoucnu, takže jo ucházející oddychovka.

29.07.2017 2 z 5

Uspořádání světa Uspořádání světa Henry Kissinger

Moc pěkná kniha. Rozhodně to není nějaké složité čtení, na které potřebujete mít přehled o mezinárodních vztazích, i když základní znalost historie se hodí. Sama kniha je takovým přehledem. Ale Kissinger to prostě umí. Velmi dobře napsáno. Kapitoly jsou zvolené tak, že si tam každý něco najde a navíc je fajn vidět svět očima Američana a nechat náš eurocentrický styl uvažování stranou.

29.07.2017 5 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Už je to dýl, co jsem tuto knihu četla. Rozhodně mě nenadchla a rozhodně nebyla ani šokující, ale dávám 2* za originalitu :-) chtěla jsem dát 1, ale protože jsem hodnotila 50 odstínů jako "odpad", tak by to bylo k markýzi nefér. U nějakých částí jsem se smála a pak mi to přišlo už pořád stejné. Nuda a nuda. Nic revolučního, nic zvláštního, ale možná jsem jenom viděla moc dílů Myšlenek zločince a přečetla moc červené knihovny, že mě nic moc už nepřekvapí. Lidé v této knize také hledají nějaká hlubokomyslná skrytá poselství, např. podstata člověka je špatná atd. já to vidím spíš tak, že si vězením znuděný sadista vylil srdíčko na papír, uznávám, že v té době šokujícím způsobem, dnes nuda.

29.07.2017 2 z 5

Dům u ústí řeky Dům u ústí řeky Victoria Jones

Moc pěkná odpočinková kniha. Skvělá na dovolenou, když chce člověk vypnout. U těchto knih nemůže nikdo čekat kandidáta na Pulitzera.

29.07.2017 4 z 5

Bretaňská pýcha Bretaňská pýcha Jean-Luc Bannalec (p)

Moje první knížka od tohoto autora a super. Případ byl hezky zamotaný, i když člověku dojde dřív než Dupinovi, o co půjde. Krásně popsaná bretaňská příroda. Navíc jsem měla pocit, že nás, čtenáře, chce autor trochu vzdělat, ať už o tučňácích, druidech, historii Anglie atd., a přišlo mi to milé. A nemyslela jsem si, že to někdy řeknu, ale po přečtení mám chuť na ústřici.

27.07.2017 5 z 5

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Měla jsem problém knihu dočíst. Velké zklamání. Chtěla jsem dát alespoň 1* kvůli seriálu a filmům, které na základě knihy vznikly, ale to prostě nejde.

27.07.2017 odpad!

Umění v krvi Umění v krvi Bonnie MacBird

Mám ráda klasické holmesovky, takže jsem se trochu bála zklamání z Sherlocka, kterého nenapsal sir Doyle, ale tato kniha mě opravdu příjemně překvapila. Zápletka je příjemně zapletená :-) a přitom se člověku nestane, že by se v ději ztratil. Místy jsem se zasmála a místy jsem byla napnutá. Souhlasím, že některé pasáže mohly být rozvedeny více, kniha plyne v opravdu svižném tempu, ale za mě 5*.

19.07.2017 5 z 5

Ideální manžel Ideální manžel Oscar Wilde

Knížku jsem si objednala až když jsem se zamilovala do stejnojmenného filmu s dokonalým Rupertem Everettem v hlavní roli a musím říct, že nezklamala. Miluji Oscara Wilda a jeho dialogy plné anglického humoru. Lorda Goringa musí zbožňovat každý.

11.06.2017

Odhodlaná nevěsta Odhodlaná nevěsta Stephanie Laurens (p)

Tento díl se mi líbil o něco méně než ten předchozí a to hlavně kvůli hlavní hrdince, která mi byla nesympatická od samého začátku - tvrdohlavá, lehkomyslná, navíc mi přišla místy rozmazlená. Když jsem četla pasáže psané jako její deník, říkala jsem si jenom "bože, ta holka vážně není normální", místy jsem až zadoufala, že jí Gareth propleskne.

09.06.2017 3 z 5