Han-nah Han-nah komentáře u knih

Temné království Temné království Carmen Bin Ladin

Velice zajímavá kniha a jak již bylo v hodnocení přede mnou napsáno, měla by to být povinná četba. Již jsem přečetla více knih na toto téma, ale my si ten jejich život opravdu neumíme představit. V knize je hodně informací o islámu a o Bin Ládinově klanu - oni nevyskočili připraveni z pouštního písku, byli vytvořeni působením středověké společnostik nenávisti, nadutosti a opovrhováním cizinců. Kdo není muslim, ten se nebere v úvahu. V knize popisuje, že ani ona nebyla do jejich uzavřeného světa přijata. Popisuje, jak viděla mnoho žen, které byly nuceny poddat se nadvládě svého manžela, aby v tom lepším případě mohly vidět své děti, protože neměly jinou volbu. V tom horším případě, kdy je manžel zatratil, o své děti přišly. I v dnešní době si někdo myslí, že láska vše vyřeší. Ale pravda je, že jakmile se "MUSLIM" dostane do své vlasti ke své rodině, tak jeho manželka na prvním místě opravdu není.

08.05.2019 5 z 5

Čtyřiatřicet Čtyřiatřicet William Hastings Burke

Tuto knihu doporučuji k přečtení. i po tak dlouhé době od 2.sv.války se ukazuje, kolik Němců bylo ochotno bojovat proti nacismu.
Jméno Go"ring - "Nepatříme mezi ty, kdo se podvolí, ale mezi ty, kdo věří."
Kniha popisuje paraelní životy dvou bratrů, jejich dětství, válku a dobu po ní, kteří se k sobě chovají jinak v osobním životě a jinak ve víře toho, v co věří. Hermann - nacista a jeho bratr Albert, kterému toto jméno sloužilo jako propustka v boji proti nacistickému režimu. Kniha je i jako cestopis jeho života, kde působil. Je tam zmínka i z naší republiky - Škodovka.
Přestože dějiny označily Alberta za ničemu, nacistu apod., zachránil stovky lidí, nejenom z tohoto seznamu, kteří jen díky jeho činům přežili válku. Jeho jméno jejich potomci vyslovují s úctou a pokorou danou darem jejich života.
Na str. 80 - co přimělo Alberta se vzepřít se, přestože tím riskoval vlastní svobodu a dokonce život? A proč to nedělal jen pro blízké přátele, ale i pro naprosto neznámé lidi?
Na definici přátelství se smíchem řekl: Je to mnohem víc. Přítel je ten, kdo neváhá riskovat vlastní majetek, bezpečí a dokonce život ve chvíli, kdy ho potřebuješ.
Albert patrně za svého přítele považoval každého člověka.

07.05.2019 5 z 5

Druidský král Druidský král Norman Spinrad

Kniha, ve které vás děj zavede do starověku. Boje, kdy se střetávají dva světy. Civilizovaní Římané, kteří si podrobují svět a galští barbaři, kteří žijí svým tradičním způsobem života.

05.05.2019 3 z 5

Věž lží Věž lží Marie Cristen (p)

Tento historický román s milostnou tématikou je pěkná oddechová četba. Je napsán podle skutečných událostí a ukazuje život na francouzském dvoře - boj o moc a majetek, intriky. Při čtení si oživíte historii rodu Filipa IV. Sličného, jeho třech synů s manželkami a dcerou Isabelou, kterou ač provdali do Anglie, i tak zasahuje do života ve Francii. Velkou úlohu zde hraje i Mahaut, hraběnka z Artois.
Tato kniha zaujme ty, kdo mají rádi milostnou zápletku, ale při čtení i něco objeví nebo si představí , jak by se nám asi v této době žilo.

28.04.2019 4 z 5

Příliš osobní známost Příliš osobní známost Eva Urbaníková

Oddechová kniha, ale opravdu ze života - zamiluje se do mladého vdovce s dítětem, láska, vztahy, úpadek firmy partnera , následně začne pít. Jak se s tím vyrovnat - odejít , užívat si života a neztrácet čas řešením problémů druhých? Na této křižovatce života se rozhodla dát svému partnerovi druhou šanci, protože:
"Láska hory přenáší. Láska je zodpovědnost za štěstí těch, s nimiž žijeme."

28.04.2019 4 z 5

Láska na prodej Láska na prodej Jitka Komendová

Se 17-letou Eliškou si život zahrává. Rozvod rodičů. lásky matka alkoholička. Svou naivitou a vidinou peněz je zákeřně přinucena k prostituci. Měla obrovské štěstí a přátelé jí pomohli k útěku. Určitě si z této drsné etapy svého života vezme poučení.

07.04.2019 4 z 5

Teď jsi na řadě ty, miláčku Teď jsi na řadě ty, miláčku Peter Cheyney

Špionážní detektivní příběh detektiva FBI, který v nacistickém období pátrá po vynálezci nového typu bombardovacího letounu. O tyto dokumenty má zájem ale hodně dalších lidí.

01.04.2019 5 z 5

Fouskoviny 2001 Fouskoviny 2001 Josef Fousek

Pravá Fouskovina epigramů a aforismů.

26.03.2019 4 z 5

Largo con morte Largo con morte Henryk Kurta

Napínavá detektivka o uznávaném světovém dirigentovi Winterovi a v knize ho provází jako stín žurnalista Vidal, který sepisuje jeho životopis. Celou knihou cítíte jejich vzájemné propojení a s očekáváním vyřešení knihu dočtete.

26.03.2019 4 z 5

Zločin v Orcivalu Zločin v Orcivalu Émile Gaboriau

Detektivní příběh z Francie z r. 1860, který je napínavě napsaný. Vyšetřovatel Lecoq a smírčí soudce otec Plantan vás vtáhnou do dějě, kdy brzy víte, kdo je vrah, ale jedná se taky, jak ho usvědčit.

26.03.2019 5 z 5

Terakotová armáda Terakotová armáda Roberto Ciarla

Tuto knihu jsem si půjčila po shlédnutí výstavy v Ostravě, abych si doplnila informace. Tato kniha není ke čtení, ale k zamyšlení a velkému úžasu, jak byli lidé v této době geniální-

26.03.2019 5 z 5

Mrazivý okamžik Mrazivý okamžik Camille Ceder

Odpustit můžeš, ale nikdy nezapomeneš. To by mohl být námět této severské detektivky, kdy jeden " mrazivý okamžik" v životě jednoho, pro druhé znamená smutek, bolest, výčitky, ale ovlivní i jejich životy. Toto vše rozmotává sympatický detektiv Christian. Téma umocňuje strohá severská příroda, ale i náhled do sociální péče o děti.

05.11.2020 3 z 5

Dneska žijeme Dneska žijeme Emmanuelle Pirotte

Drsný příběh z v konce války, kdy pohled sedmileté židovské holčičky Renéé změní život německého vojáka Mathiase. Při čtení dostáváte obrazy jejich dosavadního života, ale i propracované ostatní postavy ukazují syrovost povah v tomto těžkém životním období v boji o přežití.

25.10.2020 4 z 5

Nezkrotná nevěsta Nezkrotná nevěsta Catherine Coulter

Kniha se dobře četla. Už od nepaměti popisuje krásu lásky mezi mužem a ženou, jak je důležitá rodina, přátelé, ale i různá rodinná tajemství a v neposlední řadě hlavně závist a nepřejícnost.

25.10.2020 4 z 5

Říkali mu Pirát Říkali mu Pirát Martin Záruba

V Tv dokumentu jsem viděla pana Martina Zárubu a jeho milovaného psa, fenku Akbarash, kterou si přivezl jako dárek pro svou dcerušku. Pak se mi dostal do rukou tento nádherný netradiční cestopis, který nás vtáhne do života pravých kavkazských pasteveckých psů Tarty a jejich potomků, ale hlavně přiblíží život lidí v Gruzii, jak ve městě, tak i těch obyčejných lidí, jejich kulturu, zvyky, pohostinnost, i přátelství. Nádherné čtení, jako bych to prožívala sama. Nádherná kombinace ukázky této země se zaměřením na nejlepšího přítele člověka a to je "PES".
"Psovi patří psí život, jen takovému životu rozumí. Polidšťování mu ubližuje."
Irakli Okrošidze
Citát úžasného přítele, kterého autor na cestě po Gruzii potkal.

11.08.2020 5 z 5

Uzdrav svá vnitřní zranění Uzdrav svá vnitřní zranění Lise Bourbeau

Souhlasím s příspěvkem Chytuš. Já jsem se v typologii nenašla, ale vím, jaká jsem a mám se ráda. Jsem relativně zdravá, mám kde bydlet a co jíst, neřeším minulost, žiji přítomností a těším se na budoucnost. Vše ostatní je dar a je mi dán navíc a vážím si toho. Tím nechci zpochybnit všechny ty, kteří problémy mají a chtějí je řešit.

20.07.2020 3 z 5

Nechápej mě špatně Nechápej mě špatně Marianne Kavanagh

Tak , jak jsou předešlé komentáře. Kniha trochu chaotická, vláčná, s příběhem života, lásky , ale i smrti.
Z této knihy :
Všechno má svůj čas, každá věc pod sluncem má určenou chvíli.
Je čas rození i čas umírání.
Je čas plakat i čas se smát.
Čas milovat a čas nenávidět.
Čas boje i čas pokoje.
A já si k tomu přidám :
Žij svůj život!!!

19.06.2020 3 z 5

Přistěhovalci Přistěhovalci Vilhelm Moberg

Jsou sice na pevné zemi, ale co dál.Ještě, že tam byla větší komunita Švédů. Neznalost jazyka, hledání půdy k obdělání a postavení domu a zajištění rodiny.

19.06.2020 5 z 5

Usedlíci Usedlíci Vilhelm Moberg

Rodina a ostatní stavějí dům, začínají obdělávat půdu. lovit zvěř. Kniha se dobře čte, jako bych byla s nimi a viděla tu nádhernou přírodu / Já bych se k něčemu takovému ani v dnešní době neodhodlala/ - obdivuji.

19.06.2020 5 z 5

Sezdány válkou Sezdány válkou Soraya M. Lane

Londýn 1944, kde se mladé dívky z růzého prostředí účastní kurzu na zdravotní sestry. Kde našly tu vnitřní sílu vzdát se svých rodin, pohodlí a odjet do Francie setkat se v první linii s hrůzou a útrapami války. Jsou mladé, zažívají i své malé radosti a lásky. Přežijí a začnou po válce svůj "normální" život?

19.06.2020 4 z 5