hakunamatata hakunamatata komentáře u knih

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Poslední díl trilogie Slabost Victorie Bergmanové. Tak trochu jiná severská krimi. Seveřané v kriminálkách vynikají a tato autorská dvojice není výjimkou. Místy se vám chce brečet, více místy zvracet a občas chcete knihy hodit z okna. Přesto musíte číst dál, až do posledního dílu. Jedna z mála detektivek, která není plytká a rochní se v psychických stránkách postav - a to já ráda. Číst ji znovu nebudu, nedala mi žádnou vyšší hodnotu, ale jako oddychová literatura to bylo fajn.

24.08.2017 5 z 5

K čemu je žirafa? Pampelišky nejsou plevel, ale krásné květiny. Ponožky ze sušičky elektrizují a dají se tak nosit po celém těle. Ta špína co máte za postelí a stolem jste hlavně vy a hvězdný prach.
A já miluju Fulghuma víc a víc.

20.08.2017 5 z 5

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Uf, tak já nevim. Měla jsem velký oči, byla jsem celá natěšená. Unesená zbouchnutá šestnáctka, který IQ hraničí s genialitou, zní dobře, že jo. Kdyby od začátku nebylo jasný jak to dopadne, kdyby ta koza nebyla úplně zvrácená (jakože fakt špatně, ne tak hezky sympaticky cáknutá jak to mám ráda) a kdyby ten konec nebyl nuda největší, tak to docela jde. Ale celkově slabší kniha.

05.08.2017 2 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Zneužívání dětí, morbidní vraždy, jak se zneužívání v dětství podepíše na dospělém člověku. Po dlouhé době kniha, která mě chytla tak, že mi z ní místy bylo špatně. Doporučuji zvrhlíkům :D a silnějším povahám.

05.08.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Zbývalo mi jenom 100 stran, ale stejně jsem ji musela táhnout až do Rakouska, protože to bylo tak napínavý, že bych týden nevydržela. Super pohled na to jak život bohatých je cennější než chudých a celkově jedna z těch lepších detektivek.

05.08.2017 5 z 5

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum

První setkání s Fulghumem. A bylo krásný.
Neobyčejně popsané každodenní obyčejnosti života. Takový ty maličkosti co děláte denodenně nevědomky a přitom děsně ovlivňujou váš život. Když si je uvědomíte a zamyslíte se nad nimi, můžete těmi maličkostmi změnit...cokoliv.

12.07.2017 5 z 5

Neviditelná zranění Neviditelná zranění Věra Fojtová

Celá kniha je psána čtivě, téma pro mě velice chytlavé a konec ve mně vyvolal pocity beznaděje. Doporučuji!

16.06.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Velké očekávání, bohužel zklamání. Fajn, průměrná, odpočinková detektivka, ale rozhodně ne zázrak.

16.06.2017 3 z 5