gleti gleti komentáře u knih

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

Úžasná kniha o boji o život. Ani se nechce věřit, že dva malí chlapci zvládli něco, co se nezdařilo mnoha starším a zkušenějším. Ano, hodně lidí jim pomohlo, ale jsou to právě Joseph a Maurice, kdo musel čelit hrozbám, a čelili jim s bravurou a odvahou.

21.03.2019 5 z 5

Buzíčci Buzíčci Jan Folný (p)

Těžko napíšu lepší komentář než anna0480, která přesně vystihla kvality povídek.

Vychutnávala jsem si různorodé charaktery hrdinů povídek, jejich vzájemnou provázanost, která z jedenácti povídek dělá celistvý román.

19.03.2019 4 z 5

Jak mi zvířata mluvila do života Jak mi zvířata mluvila do života Jenny Nowak (p)

Miluji zvířecí storky. A přestože autorka občas tlačila na pilu víc než bylo potřeba, upřímně jsem se bavila různými skopičinami zvířecích hrdinů.

17.03.2019 5 z 5

Loď v písku Loď v písku Jenny Nowak (p)

I když je to víc než deset let, co jsem knihu četla, uvízla mi v paměti svou ideou Atlantidy a atlanské společnosti vůbec. Obohacení upírským motivem mě pobavilo.

17.03.2019 5 z 5

Nemrtvý Nemrtvý Jenny Nowak (p)

Po Edwardovi svěže staromódní upír. Ale nebetyčně mě sr... pardon vadil obdiv Vladových příznivců. Jak někdo může vzhlížet k bytosti, která za sebou nechává mrtvoly dětí?

17.03.2019 3 z 5

Lord John a skotský vězeň Lord John a skotský vězeň Diana Gabaldon

Diana G. je vynikající spisovatelka. Její hrdinové si snadno získají srdce čtenářů, svou statečností a touhou po lásce. Nejen milenecké, ale i otcovské či bratrské.

12.03.2019 5 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Výborně jsem se bavila. Elsie je jedna z nejlepších literárních postav. Nenechá se ovlivnit nepřízní osudu a hledá cesty, jak reálné, tak filozofické. A daří se jí.

12.03.2019 5 z 5

Pes Blůma na cestě k dokonalosti Pes Blůma na cestě k dokonalosti Emma Chichester Clark

Miluji, když je nám svět předkládán zvířecím pohledem. (tedy tím, co lidstvo za zvířecí pohled považuje) trocha nadsázky, spoustu humoru.

A navíc bonus, protože mě během poslední návštěvy v knihovně obálka zaujala natolik, až jsem si knihu vypůjčila.

15.02.2019 5 z 5

Píseň stínů Píseň stínů John Connolly

Charlie Parker se vrací, pochroumaný, ale to ho nezlomilo. Žádný padouch si před ním není jist. Ani ti, co padesát let sekají dobrotu.

06.02.2019 5 z 5

Hříšné výkřiky Hříšné výkřiky Adam Žebro

homoerotika poeticky podaná

01.02.2019 5 z 5

Prevít na vysoké Prevít na vysoké Jan Jícha

lehká odpočinková knížka plná vtipných historek

30.01.2019 5 z 5

Zlatý hoch Zlatý hoch Michael Nava

dobrá detektivka obohacená o motiv nepřijaté homosexuality.

19.01.2019 4 z 5

Barunka Barunka Antonín Zápotocký

Knížka mého dětství. Záviděla jsem Barunce pasení housat a dětské hry. povídačky při draní peří a smála se, když Pepíka poprskal omastek.

09.01.2019 4 z 5

Čtvrtá překážka Čtvrtá překážka Jelena Iljina

Tohle byla jedna z prvních knížek, co si má tehdy čtrnáctiletá máma koupila. Po ní jsem ji zdědila já. V dětství jsem ji četla několikrát a přiznám se, že některé sovětské reálie jsem vůbec nechápala. Bohužel se kniha během několikerého stěhování ztratila, takže v dospělosti jsem se k ní nevrátila.

09.01.2019 3 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Je s podivem, že kniha plná krutosti a hrůz, ve mně nezanechala pocit deprese. právě naopak.
Snad je to zapříčiněno umem Yanagihary, které děsuplné zážitky pouze zaznamenává okleštěným fotografickým přístupem, zatímco prožívání lásky a přátelství líčí s dokonalostí renesančních malířů.

Je to jedna z knih, které nás utvrzují v tom, že na světě ještě je dobro, milý čtenáři, a stojí za to o něj bojovat. (jak pravil filmový Samvěd Křepelka)

14.12.2018 5 z 5

Lékař od Stalingradu Lékař od Stalingradu Heinz Günter Konsalik

Kniha, která dokazuje, že s lidstvem to není tak zlé.
My narození po válce nemůžeme soudit hrdiny knihy za jejich chyby a omyly, protože jsme nikdy nekráčeli v jejich botách a nezažili, co oni. O to více musíme obdivovat hrdinství projevené v době, kdy všichni Evropané trpěli posttraumatickou poruchou.

10.12.2018 5 z 5

Světlo v ráně Světlo v ráně Milan Ohnisko

V pravěku, než vás polapila realita a zatrhla vám každodenní mejdany, zabrzdilo u vašich dveřích ucho. (je o rok mladší, takže pro vás JE ucho). Přišlo pozdravit spolubydlícího a zůstalo tři dny, aby při jízdě kočárem mohlo lovit slečny se zády od bílé zdi a odkrývat jejich tajemství.

A za čtvrt století, poté co jařmo každodennosti málem rozdrtí vaše sny a přání, zjistíte, že ono "ucho" dostalo Magnesii literu. Při čtení pak zjistíte, že i když už nějaký pátek nejste v kontaktu, pořád mluvíte stejným jazykem.

20.11.2018 4 z 5

Předehra ke smrti Předehra ke smrti Ngaio Marsh

Milá starosvětská detektivka. Inspektor Alleyn by si zasloužil věhlas Poirota.

10.11.2018 5 z 5

Děsivé Vánoce Děsivé Vánoce Terry Deary

Deary by měl za své knihy dostat metál, protože historie v jeho podání má daleko do školometských učebnic plných suchých faktů.

03.11.2018 4 z 5

Kdo zavraždil paní Skrofovou? Kdo zavraždil paní Skrofovou? Mika Waltari

Klasičtější detektivku jsem krom královny Agáthy nečetla. A přestože oceňuji téměř holmesovskou brilantnost Poirota, detektiv Palmu je mi sympatičtější.

28.10.2018 4 z 5