girdi girdi komentáře u knih

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Po posledním dílu trilogie, který už byl velice utrápený, jsem si dala delší pauzu, a po ní byla Čtyřka příjemným svěžím počtením. Když nečekáte žádná velká překvápka a přistoupíte na to, že jde pouze o povídky, tak budete snad spokojeni stejně jako já.

06.06.2016 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nečekané překvapení a moc příjemné. Pozvolný rozjezd příběhu je protkán laskavým humorem, a pak přijdou na řadu i gejzíry smíchu a na konec i trocha slz. Ač se to zdá na začátku nemožné, Muž jménem Ove vám totiž přiroste k srdci a budete si přát, abyste aspoň jednoho takového bručouna s příliš velkým srdcem měli i ve svém životě. :-)

16.04.2016 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Pro mě je to skutečně zejména kniha o přátelství. Možná kdyby byla jen o tom, tak bych měla Malého prince ještě raději.

29.03.2016 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

V jednoduchosti je krása. A síla.

29.03.2016 5 z 5

Večeře Večeře Herman Koch

Nečekala jsem, že budu jako čtenářka skutečně součástí jedné jediné večeře. Zajímavý koncept a pomalu rozkrývané tajemství vtáhne do děje a ke konci je těžké knihu odložit. Strhující finále a hodně témat k zamyšlení. Rozhodně netradiční příběh.

29.03.2016 4 z 5

Noční vlak do Lisabonu Noční vlak do Lisabonu Pascal Mercier (p)

Rozporuplný pocit. Některé části knihy mě ubíjely a do čtení jsem se musela skoro nutit, ty však střídaly části, které mě úplně pohltily a ty, které mě donutily se hluboce zamýšlet. Mistrná hra slov, veletoče emocí a nečekané zvraty. Rozhodně doporučuji, ale kniha musí čtenáři takříkajíc sednout do té správné nálady, jinak se může stát mučivou....

24.03.2016 4 z 5

Obávala jsem se, jestli kniha bude čtivá, ale Rowlingová opět nezklamala. Úsměvy během čtení rozhodně nechyběly, což jsem od "almanachu zvířat" opravdu nečekala.

Tohle lidi hodně berou Tohle lidi hodně berou Pavel Tomeš

Pohodové čtení. Vtipné příběhy o obyčejných i neobyčených věcech, lidech a událostech. Fejetony jedna báseň. :-) PS: Tatranku (v mém případě horalku) za minutu fakt nesníte aneb Tomeš nekecá ;-)

24.03.2016 5 z 5

Údolí Údolí John Renehan

Čtivá kniha, ovšem příběh ke konci trochu zapeklitý. Přestože jsem Údolí přečetla za pár dní, tak jsem na konci byla lehce zmatená a rozpletání zápletky mi přišlo tak krkolomné, až jsem si říkala, jestli mi něco neuniklo. Přirovnala bych k thrilerům Fredericka Forsytha z armádního prostředí, ovšem k mistrovství Forsytha tomu ještě kus chybí.