gg3 gg3 komentáře u knih

Obyčejné lásky Obyčejné lásky Maxim Biller

Nedočteno. A asi se k tomu znova nedostanu. Takové nijaké, plytké...? Naštěstí to stálo asi jenom dvacku.

24.08.2022

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

Průměrná letní romanťárna, ale milá :)

24.07.2022 2 z 5

Jasno lepo podstín zhyna Jasno lepo podstín zhyna Sara Baume

Autorčiny popisy jsou něco krásného :) Spousta všedních detailů, které dohromady tvoří nevšední atmosféru celé knihy.

24.07.2022 5 z 5

Feministky nenosí růžovou a jiné lži Feministky nenosí růžovou a jiné lži Scarlett Curtis

Oceňuju snahu, ale spíš než nějaký hodnotný feministický text je to průměrná až lehce podprůměrná sbírka nicneříkajících feel-good textů.
Možná fajn čtení pro teenagerky, ale bez přidané hodnoty.
Slečny, jestli máte zájem o nějaký hodnotný feministický text, přečtěte si de Beauvoir, Greer - a pokud umíte anglicky, tak zkuste Andreu Dworkin.

A nezapomeňte, feminismus je hlavně o tom, abyste se cítily krásné! Nejdůležitější je se distancovat od těch upocených, uřvaných slepic, co se nemalujou a neholí si nohy. Váš aktivismus, by měl být jako krásné pozlátko, ale s žádným poselstvím. To je ten pravý feminismus, cérky!

26.03.2022

Komturova smrt Komturova smrt Haruki Murakami

Váhala jsem mezi 4* a 5*. Nakonec dávám 5. Tahle kniha se z mého pohledu od Murakamiho ostatních lišila. Hlavně konec mi přišel takový netypický. To ale nemění nic na tom, že je to další skvělá kniha:)

22.02.2022 5 z 5

Jasných 5 hvězdiček. Tohle jsem hltala snad ještě víc než Kafku na pobřeží.

19.11.2021 5 z 5

Ilustrovaná máma Ilustrovaná máma Jacqueline Wilson

Krásný příběh, který bych doporučila i dospělým :)

Čtyři děti a skřítek Čtyři děti a skřítek Jacqueline Wilson

Jedna z nejlepších knih od Wilsonové. Moc ráda bych si jí zase přečetla.

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Romantický příběh jako každý jiný. Rychle se to četlo, ke konci to bylo i docela zajímavé, ale znovu bych si to nepřečetla.

08.10.2021 3 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Zaujalo mě téma schizofrenie, zvlášť když jí hlavní hrdinka "trpí" od dětství. Rozhodně to bylo zajímavé čtení, i když kniha diagnózu schizofrenie nepopisuje moc realisticky.

08.10.2021 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

YA fantasy nečtu, takže nemůžu posoudit jestli je příběh originální nebo ne, ale líbil se mi:) takové oddechové čtení. A hlavní hrdinka mi byla sympatická, i když byla trochu naivní.

08.10.2021 4 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Za mě nejlepší kniha od Murakamiho a jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec.