Gerret Gerret komentáře u knih

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Po předchozích knihách se mi Hostina pro vrány zdála o trochu slabší, nepřináší už tolik překvapení a zvratů jako tři předchozí knihy a děj se spíše soustředil na věci co mě zase tak nezajímaly, tzn. nové postavy. Raději bych se dozvěděl něco o těch postavách co Martin vynechal. Protože jsem se stašně moc těšil, až se dozvím co bude dál s Tirionem, Daenerys, Branem, Stanisem a v kinze o nich není ani jedna kapitolka. A o Jonovi je v knize psáno jen chvilinku na začátku, o Catelyn je kratičká zmíňka na koci, ale to mi prostě nestačilo, chci vědět více. Doufám, že Tanec s draky předčí moje očekávání. Hodnocení 75%.

31.05.2012 4 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Čtvrtá kniha z prostředí Zeměplochy se opět soustředí na jiné postavy, než v předchozím díle. Tentokráte jsem už tuto změnu čekal, takže zklamání se v tomto směru nedostavilo. Příběh je tentokráte zajímavější než v předchozím díle, ale i tak jsem měl místama problém se pořádně ponořit do děje, proto nakonec dávám čtyři hvězdy. Nejvíce mě potěšilo, že se alespoň na chvilku na konci knihy objevil Mrakoplaš, takže už kvůli tomu je jasné, že první 2 díly jsou pro mě stále nepřekonané. Hodnocení 75%.

05.01.2013 4 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

O něco lepší než Barva kouzel, hlavně příběh mi přišel ucelenější a dalo se v něm lépe orientovat, ale k plnému počtu mi tam stále něco schází, sám nedokážu říct co přesně to je. Každopádně postavy Mrakoplaše a Dvoukvítka jsem si po těch dvou knihách hodně oblíbil. Takže doufám, že s se nimi ještě setkám v některých dalších dílech. Hodnocení 85%.

05.12.2012 4 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

O sérii Úžasná Zeměplocha od Terryho Pratchetta, jsem věděl už déle, začátek čtení jsem spíše odkládal kvůli množství knih v sérii. Kniha má určitě své kvality, je to taková trochu jinší fantasy než jsem zvyklý. To není vůbec na škodu, kniha se mi celkem pěkně četla. Za nižší hodnocení, co jsem knize udělil, si můžu částečně sám, protože jsem na čtení neměl tolik klidu kolik bych chtěl, takže mi občas unikali souvislosti. Proto si to budu muset s odstupem přečíst znovu a pak třeba i přehodnotit. Hodnocení 80%.

25.10.2012 4 z 5

Z Buicku 8 Z Buicku 8 Stephen King

Tahle kniha mě jako jiné Kingovi kousky moc nezaujala. Není zase tak rozsáhlá, ale i tak jsem chvílema nudil, což se mi ještě u žádné z jeho knih nestalo. I závěr mohl být trochu lepší a poutavější, za pár dní už si ani nevzpomenu o čem byl. Ale i tak tam je celkem dost věcí co mě zaujaly, takže knihu hodnotím jako lehce nadpůměrnou. Hodnocení 65%.

23.09.2012 3 z 5

Srdce v Atlantidě Srdce v Atlantidě Stephen King

První povídka "Ničemní muži ve žlutých pláštích" byla výborná, možná na můj vkus až moc dlouhá, zabírá myslím skoro půlku knihy, ale četla se velice pěkně. U dalších povídek jde ale kvalita postupně níž. Část "Srdce v Atlantidě" mě ještě bavila, ale chybělo jí napětí. Tím samým problémem trpí i povídky "Slepý Willie" a "Nebeské stíny noci padají", ale jsou alespoň zajímavé dějem ne jako "Proč jsme byli ve Vietnamu", která mě ze všech bavila nejméně. Hodnocení povídek 95%, 80%, 65%, 55%, 45%. Hodnocení 70%.

27.08.2012 3 z 5

Rose Madder Rose Madder Stephen King

Nakonec přece jenom dám čtyři hvězdy, i když to ze začátku až do poloviny knihy vypadalo na méně, pak se to ale zlepšilo a děj začal být zajímavější, a to hlavně díky postavě Normana. Ze začátku to byla taková nic moc postava, ale ke konci se z ní stala suveréně nejlepší postava v knize. Kapitolky v obraze byly zajímavé, nejdříve se mi do děje nehodily, říkal jsem si co to tady dělá, ale ke konci jsem si ten svět mimo realitu také oblíbil. Hodnocení 75%.

17.08.2012 4 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Trochu jsem se místama ztrácel ve větším množštví postav, kdyby jich bylo tak o polovinu méně, hned by se v tom lépe orientovalo. Hodněkrát se mi stalo, že jsem o někom četl kapitolu a až v půlce jsem zijistil, že tam tahle postava vlastně jednou už byla nebo jsem naopak vůbec netušil o koho se zrovna jedná. Jinak se mi kniha moc líbila a dokázala udržet moji pozornost až do konce. A Ten rozjezd mohl být taky rychlejší, protože se o upírech dozvídáme až někde v polovině knihy, prostě by to chtělo ubrat trochu tý, jak se říká, "omáčky". Hodnocení 70%.

07.08.2012 4 z 5

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

První sbírka povídek od Kinga, co jsem přečetl. Kažná z pěti částí má zajímavý námět. Mě nejvíce zaujala povídka s názvem "Nona", ta je nejpovedenější, a musel jsem ji přečíst na jeden zátah, protože jsem se od ní ani nemohl odtrhnout. Poté mě upoutal "Textový procesor bohů" a "Zkratka paní Toddové", bavili mě asi tak nastejno, velice dobře a i s trochou tajuplnosti, sepsané úseky. A na poslední dvě místa bych zařadil povídky "Prám" a "Úžina". Knize by se asi jen dala vytknout přílišná krátkost a povídky mohly být delší a některé lépe ukončené. Hodnocení povídek 95%, 90%, 90%, 75%, 75%. Hodnocení 85%.

24.07.2012 4 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Inheritance je určitě výborná fantasy kniha. Paolini má neuvěřitelně poutavý vypravěčský styl. Zpětně nedokážu určit, který díl se mi z této série líbil nejvíce. Každý z nich měl své kouzlo a byl něčím výjimečný. Z Paoliniho se stal výborný spisovatel a já doufám, že bude dále pokračovat ve fantasy žánru a napíše další skvělé série knih. Není lehké se s Odkazem Dračích jezdců po takové době rozloučit a proto doufám, že se (jak autor sám naznačil) časem k Odkazu vrátí. Hodnocení 85%.

17.04.2012 5 z 5