Garm

Hradba západuHradba západuJuraj Červenák

Absolutní mazec! Dokonalé završení geniální série. Doufám, že ještě bude nějaké někdy... Je na co navazovat.

28.01.2019

Příběh lidského tělaPříběh lidského tělaDaniel E. Lieberman

Napsaná tak, aby si početl i méně vzdělaný jedinec a přitom se dozvěděl tolik, že se mu může změnit i život. Hloubavému pak budiž ke zkoumání tuny odkazů v poslední části knihy. Nevšední dílo! :)

16.02.2017

FaktomluvaFaktomluvaHans Rosling

Příjemně čtivá kniha, která má schopnost nabudit pozitivní myšlenky i tam, kde by jiný plakal. Laikovi se zde nabízí vytvořit ucelený obraz skutečnosti. Určitě se k ní budu s chutí vracet.

28.01.2019

Vichr smrtiVichr smrtiS. Erikson (pseudonym)

Začínám mít obavy, že jsem si vypěstoval závislost na temných příbězích Eriksonova světa. Jakmile se objeví na scéně Karsa Orlong, rozbuší se mi srdce, začnu se divoce usmívat a mám chuť přímočaře přemýšlet zrovna jako on. Sedmý díl ničím nezaostává za předešlýma. Naopak! Roste to!

15.04.2017

Všechny kočky jsou šedé: Hudba úzkostiVšechny kočky jsou šedé: Hudba úzkostiKarel Veselý

První část knihy jsem hltal a rozuměl jí. Prožil jsem dobu zlomu osmdesátých a devadesátých let coby metalový teenager, ale vlna grunge, The Cure atd. mě zasáhla naplno. Vlny smutku a melancholie jsem prožíval v doom metalu, který vycházel z podobných kořenů. Knihu jsem ale začal prožívat v momentě, kdy se začala věnovat popu a vůbec světu, o kterém jsem si myslel, že je povrchní a hloubkám duše se vyhýbá, protože hlavně tančí... Rovněž mi umožnila nahlédnout do světa nové generace, která to rozhodně nemá jednoduché. Izolace, environmentální smutek, vykořenění, kyber šikana... Autorům tleskám. Jsem zasažen.

AssailAssailIan Cameron Esslemont

Assail je neskutečně podmanivá kniha. Závěr mě poměrně dost překvapil a jen doufám, že konec není definitivní. Holt si budu muset dát všechny knihy od obou pánů znovu, ještě než vyjde třetí díl série Kharkanas. Už aby to bylo!

10.02.2019

Krajiny srdceKrajiny srdceVáclav Cílek

Svých krajin srdce mám povícero a každá má své významné místo. Tato kniha esejí lidí milujících přírodu se čte snadno i ztěžka, podle toho jak jste naladěni. Je plna nostalgie a vzpomínání někdy veselého jindy posmutnělého a krásně vyzní čtená podvečer na lavičce, kdy padá listí a brzo se smráká...

02.10.2016

Afrika zevnitř: Kontinentem sucha a věčných proměnAfrika zevnitř: Kontinentem sucha a věčných proměnPetr Pokorný

Komplexní pohled na kolébku lidstva. Hezky napsané, čtivé a přitom nabyté informacemi. Afrika zevnitř nyní patří mezi klenoty mé knihovny.

18.01.2017

Věčný luňákVěčný luňákDavid Gemmell

Jednoduše jeden z nejsilnějších kousků od Gemmella. Nakonec mi i slza ukápla. Dějově je dílo propletené, místy zdánlivě chaotické, ale vše má smysl. Konečný boj pak vše krásně surově i bolestně završí.

18.07.2017

Perun - bůh hromovládcePerun - bůh hromovládceMichal Téra

Tahle úžasná kniha vyšla letos v dotisku a to jsem si nemohl nechat ujít a hned si ji koupil. Dílo je to komplexní, ve své složitosti ale příjemně podané. Informací je v něm tolik, že jedno přečtení v žádném případě nestačí.

23.07.2017

Chromý bůhChromý bůhS. Erikson (pseudonym)

Vynikající zakončení nevšední série. Konec mě velice překvapil. I slza ukápla

23.09.2017

Pád světlaPád světlaS. Erikson (pseudonym)

Pád světla je masívní vyprávění u kterého se občas zapomíná na děj. Užíval jsem si filozofických úvah, psychologických sond všech charakterových linek a epické šíře vystavění svého vesmíru. Jen jsem občas měl pocit, že se nic moc neděje... A pak rána přes nos! :)

11.05.2018