Garm Garm komentáře u knih

Vypravěč Vypravěč Dave Grohl

Řeknu to krátce - tato kniha je žrádlo! Krásně se čte. Příběh života jednoho z největších sympaťáků je inspirující, je plný elánu a humoru. Je plný dojetí a splněného snu... Když si k tomu pustíte jako soundtrack muziku Foo Fighters nebo Nirvanu, nemůžete prohloupit.

04.02.2023 5 z 5

Svět podle fyziky Svět podle fyziky Jim Al-Khalili

Autor velice čtivou formou pomáhá zvídavému, nepříliš poučenému čtenáři nahlédnout do tajů a krásy fyziky a vzbudit v něm touhu ponořit se hlouběji do nastíněných témat. Vzhledem k útlému formátu není možné čekat hlubší studii. Avšak i těch pár stránek je bohatě využito.

18.04.2022 3 z 5

Český a moravský les: Jeho počátky, současný stav a výhled do budoucnosti Český a moravský les: Jeho počátky, současný stav a výhled do budoucnosti Václav Cílek

Masivní a komplexní. Český a moravský Les je skvělé čtení pro odbornou veřejnost i poučené laiky. Text jsem přečetl jedním dechem, natolik je psán chytlavou formou. Je doplněný barevnými i černobílými fotografiemi, takže je možno se i kochat. Hodně jsem se dozvěděl, některé informace mě překvapily, jiné rozesmutněly... Výtečné čtení.

03.04.2022 5 z 5

Thor v zemi obrů Thor v zemi obrů Sergio A. Sierra

Bavil jsem se. Raději mám samozřejmě Eddu i Soumrak bohů od paní Kadečkové, ale i tato knížečka přináší krásné momenty. I kdyby jen pro úžasné ilustrace.

18.09.2021 5 z 5

Všechny kočky jsou šedé: Hudba úzkosti Všechny kočky jsou šedé: Hudba úzkosti Karel Veselý

První část knihy jsem hltal a rozuměl jí. Prožil jsem dobu zlomu osmdesátých a devadesátých let coby metalový teenager, ale vlna grunge, The Cure atd. mě zasáhla naplno. Vlny smutku a melancholie jsem prožíval v doom metalu, který vycházel z podobných kořenů. Knihu jsem ale začal prožívat v momentě, kdy se začala věnovat popu a vůbec světu, o kterém jsem si myslel, že je povrchní a hloubkám duše se vyhýbá, protože hlavně tančí... Rovněž mi umožnila nahlédnout do světa nové generace, která to rozhodně nemá jednoduché. Izolace, environmentální smutek, vykořenění, kyber šikana... Autorům tleskám. Jsem zasažen.

21.02.2021 5 z 5

Assail Assail Ian Cameron Esslemont

Assail je neskutečně podmanivá kniha. Závěr mě poměrně dost překvapil a jen doufám, že konec není definitivní. Holt si budu muset dát všechny knihy od obou pánů znovu, ještě než vyjde třetí díl série Kharkanas. Už aby to bylo!

10.02.2019 5 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Příjemně čtivá kniha, která má schopnost nabudit pozitivní myšlenky i tam, kde by jiný plakal. Laikovi se zde nabízí vytvořit ucelený obraz skutečnosti. Určitě se k ní budu s chutí vracet.

28.01.2019 5 z 5

Hradba západu Hradba západu Juraj Červenák

Absolutní mazec! Dokonalé završení geniální série. Doufám, že ještě bude nějaké někdy... Je na co navazovat.

28.01.2019 5 z 5

Pád světla Pád světla Steven Erikson (p)

Pád světla je masívní vyprávění u kterého se občas zapomíná na děj. Užíval jsem si filozofických úvah, psychologických sond všech charakterových linek a epické šíře vystavění svého vesmíru. Jen jsem občas měl pocit, že se nic moc neděje... A pak rána přes nos! :)

11.05.2018 3 z 5

Chromý bůh Chromý bůh Steven Erikson (p)

Vynikající zakončení nevšední série. Konec mě velice překvapil. I slza ukápla

23.09.2017 5 z 5

Perun - bůh hromovládce Perun - bůh hromovládce Michal Téra

Tahle úžasná kniha vyšla letos v dotisku a to jsem si nemohl nechat ujít a hned si ji koupil. Dílo je to komplexní, ve své složitosti ale příjemně podané. Informací je v něm tolik, že jedno přečtení v žádném případě nestačí.

23.07.2017 5 z 5

Věčný luňák Věčný luňák David Gemmell

Jednoduše jeden z nejsilnějších kousků od Gemmella. Nakonec mi i slza ukápla. Dějově je dílo propletené, místy zdánlivě chaotické, ale vše má smysl. Konečný boj pak vše krásně surově i bolestně završí.

18.07.2017 5 z 5

Vichr smrti Vichr smrti Steven Erikson (p)

Začínám mít obavy, že jsem si vypěstoval závislost na temných příbězích Eriksonova světa. Jakmile se objeví na scéně Karsa Orlong, rozbuší se mi srdce, začnu se divoce usmívat a mám chuť přímočaře přemýšlet zrovna jako on. Sedmý díl ničím nezaostává za předešlýma. Naopak! Roste to!

15.04.2017 5 z 5

Příběh lidského těla Příběh lidského těla Daniel E. Lieberman

Napsaná tak, aby si početl i méně vzdělaný jedinec a přitom se dozvěděl tolik, že se mu může změnit i život. Hloubavému pak budiž ke zkoumání tuny odkazů v poslední části knihy. Nevšední dílo! :)

16.02.2017 5 z 5

Afrika zevnitř: Kontinentem sucha a věčných proměn Afrika zevnitř: Kontinentem sucha a věčných proměn Petr Pokorný

Komplexní pohled na kolébku lidstva. Hezky napsané, čtivé a přitom nabyté informacemi. Afrika zevnitř nyní patří mezi klenoty mé knihovny.

18.01.2017 5 z 5

Krajiny srdce Krajiny srdce Václav Cílek

Svých krajin srdce mám povícero a každá má své významné místo. Tato kniha esejí lidí milujících přírodu se čte snadno i ztěžka, podle toho jak jste naladěni. Je plna nostalgie a vzpomínání někdy veselého jindy posmutnělého a krásně vyzní čtená podvečer na lavičce, kdy padá listí a brzo se smráká...

02.10.2016 3 z 5