GaleW GaleW komentáře u knih

Císařská vyhlídka Císařská vyhlídka Hana Marie Körnerová (p)

Tak konečně dočten poslední díl série, za mě, bohužel, trošku zklamání. Teď už můžu říct, že se mi z celé série 100% nejvíce líbil díl třetí. Ale i tak oceňuji celou sérii, historická fakta, nejrůznější zápletky, které na sebe navazovaly.... Určitě si od této autorky přečtu i další knížky, ať už historické nebo ze současnosti.

01.03.2023 4 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Hana Marie Körnerová (p)

Z celé série pro mě asi zatím nejslabší díl, ale to neznamená, že by byl špatný, nebo že by nesplňoval to, nač jsme od autorky zvyklí, kniha se čte sama, stránky ubíhají stejnou rychlostí jako u předešlých tří, děj je poutavý, nabytý akcí, jen mi prostě asi chybí ostatní postavy, které jsou v tomto díle upozaděny, snad se jich ještě dočkám v Císařské vyhlídce, na kterou už se moc těším.

06.02.2023 4 z 5

Sobík Popleta Sobík Popleta Věra Hudáčková Barochová

Moc hezká knížka, doporučuji číst všem dětem věřícím na Ježíška v období Vánoc, budou nadšené!

31.01.2023 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Jestli něco tato autorka umí opravdu dobře, tak navnadit čtenáře, aby se na daná místa chtěli jet podívat. Chorvatsko mě oslovilo zatím nejvíce. Četla jsem 3 z romantických útěků, nečtu popořadě, ale vůbec ničemu to nevadí! Doporučuji každému, kdo si chce odpočinout od detektivek, dramat atd....

26.01.2023 4 z 5

Druhý břeh Druhý břeh Hana Marie Körnerová (p)

Za mě kvalita příběhu neskomírá ani třetím dílem série. Čtvrtý mám již koupený, ale dám si od Hermíny a Stafanie na chvíli oddych. Obdivuji, jak již třetí kniha série je stále napínavá, čtivá, hlavní hrdinky jsou mi pořád sympatické a moc jim fandím.

16.01.2023 5 z 5

Příšerní nezbedníci Příšerní nezbedníci Martina Drijverová

Mně se Příšerní nezbedníci líbili moc, návaznost na strašidla, ve která se hlavní hrdinové proměnili, jejich vlastnosti, které šly ruku v ruce s nešvarem hlavního hrdiny dané kapitoly. Nápad bezvadný, kapitoly dlouhé tak akorát, za mě palec nahoru!

16.01.2023 5 z 5

Knihovnické pohádky Knihovnické pohádky Zuzana Pospíšilová

Myslím, že tahle knížka je přesně určená nám, milovníkům knížek, odehrává se převážně v knihovně a hlavními hrdiny jsou knihomolové. Více asi netřeba psát.

09.01.2023 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Knížku jsem si přečetla na doporučení, líbila se mi, i když podle některých recenzí vynášející ji do nebe jsem možná očekávala trochu více. Ale četlo se to dobře, některé kapitoly mě bavily více než jiné a oceňuji i popisy Řecka, kam by se člověk hned s chutí rozjel.

04.01.2023 4 z 5

Třetí přístav Třetí přístav Hana Marie Körnerová (p)

Druhý díl dočtený, 3 mě ještě čekají. Opět napsáno stylem, na který jsme u paní spisovatelky zvyklé, chytlavé, zajímavý děj, neočekávané zvraty, napínavé, i když místy lehce přes míru, ale i tak hlavním hrdinkám fandíte. Těším se na Druhý břeh, který by měl přinést Ježíšek.

16.12.2022 5 z 5

Osamělé lvíče Osamělé lvíče Amelia Cobb

Roztomilá dětská knížka, každá holčička by si jistě přála bydlet v zoo jako Ema, mít za nejlepšího kamaráda lemura a rozumět řeči zvířat. Příběh o lvíčeti Rorym byl povedený, hezky se četl, určitě si ze série ještě nějakou knížku vypůjčíme.

12.12.2022 4 z 5

Láska, vztahy a přátelství Láska, vztahy a přátelství Don Miguel Ruiz (p)

Asi nejsem ten správný typ člověka pro čtení podobných knížek. Ono je to celé myšleno dobře, ale realizace je v dnešním (ale vlastně v jakémkoli) světě obtížná, ne-li nemožná.

30.11.2022 2 z 5

Jirkova zázračná medicína Jirkova zázračná medicína Roald Dahl

Naše rodina tohohle spisovatele prostě může, je to sice lehce sci-fi, ale sranda a dost chytlavé.

21.11.2022 5 z 5

Co musejí morčata Co musejí morčata Klára Pondělíčková

Mladší dcera je velký milovník zvířat, 2 morčata máme doma, takže v knihovně vždycky hledá knížky právě o zvířátkách. A tuhle přečetla v rekordním čase. Moc se jí líbila, i dobře četla.

15.11.2022 5 z 5

Největší nemehlo pod sluncem Největší nemehlo pod sluncem Petra Štarková

Nám se moc líbila, zajímavý příběh pro děti z 1.stupně základní školy. Přístup dědečka byl to pravé, co Bára potřebovala, aby získala aspoň nějaké sebevědomí a my doma jí moc držely palce, aby se to povedlo.

14.11.2022 5 z 5

Lachtánek nezbeda Lachtánek nezbeda Věra Hudáčková Barochová

Roztomilá knížka pro děti, které mají rády zvířata a zoo, tudíž asi pro každé dítě :-)

02.11.2022 5 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Přečteno za dva dny, tohle se opravdu čte samo. Oddychovka, velmi chytlavá a uvěřitelná. Doporučuji!

12.10.2022 5 z 5

Nezbedný mýval Nezbedný mýval Zuzana Pospíšilová

Přečteno mně nahlas mou starší dcerou, popravdě těchto zvířecích příběhů se šťastným koncem máme doma hodně a další ještě přinese Ježíšek, za nás můžu vřele doporučit, ať už jako četbu před usnutím menším dětem nebo aby si na ní trénovaly své čtenářské dovednosti děti starší. Série od českých autorů je nám bližší.

12.10.2022 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Má teprve druhá knížka od populární autorky, první byla chata ve Švýcarsku, tohle bylo tedy rozhodně o třídu lepší, ale je to pořád slaďárna jak hrom. Ale protože také ráda peču a do Paříže bych se jednou chtěla podívat, dávám hvězdičky 4.

10.10.2022 4 z 5

Nejhorší děti na světě 3 Nejhorší děti na světě 3 David Walliams

Ze všech 3 dílů, které jsme postupně přečetli byl tenhle takový nejrozumnější, proto se mi asi i nejvíce líbil. Ale i tak doufám, že to bylo mé poslední setkání s nejhoršími dětmi na světě na hodně dlouhou dobu.

03.10.2022 4 z 5

Teta to zase plete Teta to zase plete Ivona Březinová

Tuto knížku mi postupně přečetly obě mé dcerky, moc se jim oběma líbila a pro první čtení je to, myslím, to pravé ořechové. Navíc je i baví otázky na konci každé pohádky, jak to bylo v nepopletených pohádkách.

03.10.2022 4 z 5