Gaeberys Gaeberys komentáře u knih

Jednorožci Jednorožci María Forero

Ideální pro malé milovnice jednorožců.

05.09.2023 4 z 5

Obrázky rekordů zvířat Obrázky rekordů zvířat neznámý - neuveden

Neověřovala jsem pravdivost informací, nicméně můj pětiletý syn je knihou zcela fascinován.
Najdete zde různá nej z říše vodních živočichů, plazů, savců či ptáků, s pěknými realistickými ilustracemi.

05.09.2023 4 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

(SPOILER) Tento soudek mě nějak neoslovil - otravy. Číst na každé 10.straně, jak někdo blije, se mi hnusí. A toho Hodináře... Už ho chyťte a dejte mu křeslo. Je to s ním hodně dlouhé. Sběratel kůží je za mě podprůměrná Rhymovka.

25.07.2023 2 z 5

Když myšky šeptají Když myšky šeptají kolektiv autorů

Kniha se zaměřuje na problémové hlásky u mladších dětí. Pěkně udělaná. Oceňuji písničky, protože ty u nás baví nejvíc - nicméně v knize Doprava jsou písně skvělé. Tady jsou spíš takové fádní, nechytlavé. Škoda.

17.07.2023 4 z 5

Brousek pro tvůj jazýček Brousek pro tvůj jazýček František Kábele

Pěkné ilustrace. Jinak takových knih s říkankami jsou snad stovky a ne každé dítě baví je opakovat. Oceňuji víc například knihu Logopedické písničky, kde jsou často vtipné texty s melodiemi známých písniček - ty jsou pokladem pro naše děti, které nebaví básničky.

17.07.2023 3 z 5

Hodný Dinosaurus - Moje první čtení Hodný Dinosaurus - Moje první čtení Barbara Jean Hicks

Knížka dle filmové předlohy Disneyho, kdy se hypoteticky v minulosti zemi vyhnul asteroid a dinosauři začali hospodařit. Ideální pro milovníky dinosaurů.
Autorům se podařilo skvěle zachytit nejdůležitější milníky, aby měl příběh hlavu a patu a vy si místo 1.5hod filmu užijete krátký smysluplný příběh u knihy.

17.07.2023 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Nepříliš šťastná kniha. Autorku považuji za průměrnou (a přesto po jejich dílech sem tam sáhnu).
Od knihy očekávejte soubor prohnilých postav, kdy je jedna mdlejší než druhá. Což nemusí být na škodu. Spád, šmrnc či napětí zde nenajdete. Což taky nemusí být na škodu. Jenže když obojí nakombinujte, je to nepříliš šťastná kombinace...

16.07.2023 2 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Lapena píše thrillery, které nenadchnou, ani neurazí. Takové odpočinkové dovolenkové čtení či víkendové čtení.
Co mě irituje, tak že se v jejich knihách, zejména v jejich úvodních stránkách, musí na každé třetí stránce někdo pozvracet nebo skoro pozvracet. Irituje mě to tak hrozným způsobem, že za to dávám hvězdu dolů...

06.07.2023 2 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Geniální, silné. Připravte se na jízdu plnou beznaděje i bezmocnosti.

Na Paní Spisovatelce se mi líbí zejména její jazyk. To jak používá češtinu. Úžasné. Čtenáře získává svými silnými příběhy. Nepotřebuje k tomu, narozdíl od jiných pisálků, prznit jazyk a zavděčovat se stylistickými a lingvistickými paskvily.

Příběh cácory byl pro mě podobným prožitkem jako Hana (knihy Hotýlek a Slepá Mapa mě tolik neoslovily). Nejednou jsem měla chuť skočit do knihy a vykřičet tam jak se věci mají; obejmout cácoru, zastat se jí,... Způsob, jakým paní Mornštajnová vtáhla do děje les a jak s ním pracovala - "epesní"!
Nu a závěrem - mít knihu s bezejmennou hlavní hrdinkou je poměrně originální:o)

20.06.2023 5 z 5

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

"Duchové, ti, kterých by ses měl skutečně bát, nestraší ve tvém domě, chlapče. Straší ve tvé mysli."
[str.16].

Experimenty se často nevyplácejí. V tomto případě se netradiční pojetí knihy z rukou nevymklo a čtenáři se mohou těšit na 4 různé příběhy, které mají něco společného. Přinejmenším Duchy.
V knize se dočkáte nejen Rakera či Healyho, ale i pár dalších postav z minulých dílů, které si buď matně pamatujete a nebo už nepamatujete. Na tom nesejde. Jsou tu 4 nové příběhy s netradičními závěry...

13.06.2023 4 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Haleluja, konečně i skvělý název, za který se v MHD nestydím a nemusím ho skrývat jako jiné názvy připomínající tuctové srdceryvné románky (Žena mého života, Zlomené srdce,..).
Máme tu jeden lesbický pár, jeden pár gayů a zmínku o covidu. Moderní kniha...

Nuže a co se týče zápletky, famózní. Pokud nad tím hluboce nepřemýšlíte. Garantuji, že knihu přečtěte jedním dechem. Najdete v ní opět různé dějové linie a dočkáte se i Healyho. A já se nemohu dočkat dalšího dílu.

01.06.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

(SPOILER) Taková surová strohost, se kterou je kniha psaná, ji neskutečně dodává na autenticitě. Ani se nenadechnete a Zuzanin dech přejde z dětství do dospívání, z dospívání do dospělosti... Zuzana a dva kluci. Trochu mi to připomíná knihu "Stalo se 1. září". Všeobecně hltám knihy, které jsou dějově posazeny do období celého jednoho života nebo i do života vícero generací.
DALE SPOILER:
Z čeho jsem rozpolcená je závěr. Myslím, že si Jan zasloužil vědět alespoň část pravdy. Takto na mě kniha zanechala pachuť beznaděje a nespravedlnosti. Nicméně to k životu patří.

08.04.2023 4 z 5

Logopedické pohádky Logopedické pohádky Jana Havlíčková

Za mě pěkná knížka a určitě vhodná i pro nečtenáře - pohádky jsou krátké, takže udrží pozornost bez problému. Oceňuji, že problematická písmena jsou v ní vždy tučným písmem - moje děti ještě neumí číst, takže když rekonstruujeme příběh, snadno se mi vyhledávají slova na která se ptám, aby děti opakovaly...

05.04.2023 5 z 5

Mělké hroby Mělké hroby Jeffery Deaver

Opravdu je to Deaver?? Dlouho se mi nestalo, abych se do knihy takto nemohla začíst, a to nemá moc stran...
Pellam je celkem nudná postava muže, na kterého jako žena v životě narazit nechcete. Děj se táhne, sem tam jsem byla zmatená, co že se to vlastně stalo (např.v úplném závěru když stojí Pellam, Meg a ještě jedna postava, která padne k zemi, u domu...) ...
Hrůza, po dalším díle sáhnu nejspíš jen proto, že ho tu mám nachystaný. Nicméně hodnocení také nemá nejlepší...

04.04.2023 1 z 5

Nejoblíbenější Hráškovy úkoly pro předškoláky Nejoblíbenější Hráškovy úkoly pro předškoláky Taťána Vargová

Spousta úkolů je tam fajn, ale některé jsou zbytečně dlouhé. Jasně, není třeba je udělat až do konce nebo je lze udělat "většími klikyháky" (čepice, pletení košíku, šupiny pro rybu,...) - přijde mi, že dítě o to rychle ztratí zájem, protože je to nezajímavý či zbytečně dlouhý úkol.
Všeobecně na mě úkoly působí tak fádním dojmem, že se synovi ani nedivím, že upřednostňuje jiné podobné sešitky a s tímto nechce pracovat.

12.03.2023 2 z 5

Logopedické písničky Logopedické písničky Jana Havlíčková

Výborný nápad!
Písničky jsou seřazeny přehledně dle problémových písmen, cca od nejjednodušších k nejtěžším. U každé je uvedeno dle které známé písně se zpívá a pro znalce "těch teček s čárkami na 5 řádcích" možnost zahrát dle nich.

12.03.2023 5 z 5

Kniha lesa Kniha lesa Emily Bone

Jedna z mála dětských knih, kde jsou ilustrace reálné. Velmi poučná.

10.03.2023 5 z 5

Rozpustilé hrátky - Doma se zvířátky Rozpustilé hrátky - Doma se zvířátky Axel Scheffler

Kniha je v tvrdých stránkách, přičemž každá je rozpůlená na horní a dolní část. Obsahuje asi 10 zvířátek a tvoříte různé kombinace horních a dolních dílů. Vzniknou tak zajímavé názvy zvířátek doprovázené různými variacemi veršů.
Zajímavý nápad, který naše děti baví.

10.03.2023 4 z 5

Ezopovy bajky Ezopovy bajky Anna Milbourne

Krásně ilustrovaná kniha vybraných Ezopových bajek.

10.03.2023 5 z 5

Jak to chodí na letišti Jak to chodí na letišti Josef Švarc

Podobný tip knih mám ráda, knihy, kde tvoříte příběhy. Tato na mě působí hodně bídně.
Strana 5-6 a 9-10 mají přehozené dolní otázky (stane se, ale dokazuje to pouze to, že editor nemá šajnu, jak to chodí na letišti)..

10.03.2023 1 z 5