Gabi13 Gabi13 komentáře u knih

Proč kluci milují fotbal Proč kluci milují fotbal Zuzana Maléřová

Krásné nahlédnout pod pokličku mladým fotbalistům a současně do duše dětem. Co právě prožívají, co je důležité a jak se vlastně mají. Příjemné čtení pro ty kdo se ztrácí v dětské společnosti a možná by dětem rád porozuměl.

30.05.2017 5 z 5

Kdy se dotknout dospělosti Kdy se dotknout dospělosti Zuzana Maléřová

Příjemné čtení o těžkém období dospívání. Moc hezké, že se děti tak otevřely a napsaly o svém životě, tolik upřímně.

16.05.2017 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Další děsivý - skutečný - příběh. Pro mě neuvěřitelné, ale děkuji za tyto vzpomínky. Doufám, že se nic takového nebude opakovat.

14.05.2017 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Knížka mě nutila stále číst. Nutně jsem potřebovala vědět jak to bude dál. Stále jsem očekávala nějaký jasný výsledek děje, ale nakonec to byl velmi smutný příběh.
Knížka je zajímavě psaná líbila se mi.

30.04.2017 4 z 5

Pryč s kyselostí! - Jak udržet kyselé a zásadité látky v těle v rovnováze - Tajemství dlouhověkosti Pryč s kyselostí! - Jak udržet kyselé a zásadité látky v těle v rovnováze - Tajemství dlouhověkosti Kurt Tepperwein

Pěkně přehledné, ucelené informace. Díky za inspiraci a podněty.

21.04.2017 5 z 5

Tiché šlapací království Tiché šlapací království Zdeněk Svěrák

Krásně jsem si s dětmi početla. Zasmáli jsme se. Děkujeme za další krásnou věc od pana Svěráka.

17.04.2017 5 z 5

Sběratel dýmek Sběratel dýmek Katja Kettu

Skvělé vyjadřování a originální jazyk. Příjemné bylo že jednotlivé příběhy se i přes nový příběh prolínají.

16.04.2017 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Neuvěřitelné a bohužel pravda. Velmi pěkně psána kniha plná osobních vzpomínek, poznámek a zážitků třech žen, které porodily v posledních dnech války v koncentračním táboře a měli to štěstí že přežili i se svými dětmi.
Velmi emoční kniha, která mi vháněla slzy do očí. Doporučovala bych jako povinnou četbu pro všechny.

07.04.2017 5 z 5

Darda Darda Irena Dousková

Milá knížka. Je mi příjemné setkávat se v knížce s lidmi, které skutečně můžeme potkat a můžou byt součástí našeho života. Prostě příběh jedné ženské. Nemusíte za tím hledat nic vyššího.

29.03.2017 5 z 5

Postel u okna Postel u okna M. Scott Peck

Moc mě detektivky nelákají, ale tady jsem udělala změnu. Prostředí knížky mě velmi zajímalo a rozklíčování jednotlivých postav mě v ději moc bavilo. Pěkně se to četlo.

19.02.2017 5 z 5

Dobrodružství pavouka Čendy Dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Všechny tři díly jsou moc pěkné

07.02.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Neumím slovy vyjádřit jak moc se mi tato knížka dostala pod kůži. Jedním slovem - krásná. Moc hezky psané s takovou jednoduchostí, v které je právě ta krása. Krásný příběh a i přes to, že jsem děj znala, tak jsem si poplakala i se smála.
Děkuji za takové knihy a příběhy.

02.02.2017 5 z 5

Válka o zadnici Dona Emmanuela Válka o zadnici Dona Emmanuela Louis De Bernières

Na konec vlastně zajímavé čtení.
Velmi mi trvalo než jsem se přenesla přes úvod a pochopila kdo je kdo a kde se nachází děj.
Je zde ale pár velmi pěkných ponaučení, humoru a poznatků, takže jsem ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou jako doporučená.

21.01.2017 3 z 5

Hravouka Hravouka Tereza Vostradovská

Krásná kniha pro děti a nejen pro ně. Je to knížka které si moc vážím, protože je velmi pěkně zpracovaná. Krásná grafika, materiál a hlavně obsah. Vzhledem k tomu, že se enviromentální výchovou zabývám i ve své práci je to opravdu přínosná knížka, která dětem, i předškolního věku perfektně přiblíží přírodu z úplně jiného pohledu. Pro malé objevitele, jak dělaná. DOPORUČUJI!

03.01.2017 5 z 5

Životy ve vypůjčeném čase Životy ve vypůjčeném čase Rudolf Roden

Moc krásně napsané. Vše perfektně a detailně popsano skutečnými hrdiny. Tato knížka pro mě je jedna z nejlepších o hrůzných událostech 2.světové války.
Doporučuji všem.

01.01.2017 5 z 5