Fuksinka Fuksinka komentáře u knih

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

I přesto že jsem prvně viděla seriál mě tato kniha vůbec nenudila. Perfektně vykreslené postavy a skvěle vyprávěný příběh. Jediné, co mě trochu vadilo byl neustálý detailní popis toho, co má kdo na sobě, ale to je jenom malinkaté smítko na jinak dokonalé knize.

05.01.2012 5 z 5

Kabinet kuriozit Kabinet kuriozit Lincoln Child

Sedím ve vlaku, čtu Kabinet kuriozit a najednou si uvědomuju, že si koušu spodní ret a vypadám jak idiot. Takže tohle doporučuji číst doma a zejména před spaním a u malé lampičky, potom to má teprve grády. Skvělý poměr napětí, hrůzy a vtipu.

22.12.2011 5 z 5

999 - Poslední strážce 999 - Poslední strážce Carlo Adolfo Martigli

Byli horší nacisté, nebo katolická církev 15. století? Vůbec mi nesedělo nadpřirozené vysvětlení filozofových schopností, konec byl vyloženě odfláknutý, už aby se to prostě nějak uzavřelo. Ale proč ne, celkem zajímavé nahlédnutí do dvou historických období Itálie.

18.12.2011 3 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Nemám ráda povídky, jakmile se začtu, tak už je konec. Tuhle knihu jsem četla, protože jsem naprosto uchvácena Sapkowskeho pentalogií a prostě jsem se nechtěla s Geraltem rozloučit. Tak jo, přiznávám, bylo to super, možná i pro to, že každá povídka byla z trošku jiného soudku a dozvěděla jsem se co se stalo v Cintře. Pohádka o Sněhurce mě naprosto dostala.

16.12.2011

Tikot Tikot Dean Koontz

Pěkně si s námi Koontz hraje, docela dlouho trvalo, než mi došlo, že to má být parodie. Každopádně k perfektí napínavé zápletce je přimícháno moře humoru. Poselství zřejmě bude: "neserte svou matku!"

10.12.2011 4 z 5

Hranice stínů Hranice stínů Brent Weeks

Tak na tohle jsem si málem vzala dovolenou. Je ještě lepší než první díl. O to napínavější, že Weeks se prostě nerozpakuje zabít jakoukoli postavu. Jednoznačně nejzajímavější je vývoj postavy Logana po zážitku v díře...
Co mi to v knihovně provedli? Po takovém super zážitku musím mít nutně další díl a oni ho ještě nekoupili.......

Cesta stínů Cesta stínů Brent Weeks

Tohle je velké překvapení. půjčila jsem si ji náhodně v knihovně a vlastně vůbec nic od ní nečekala. Prvních pár stránek bylo dost nudných - popis města a architektury, ale pak jsem se prostě nemohla odtrhnout. Dočetla jsem to ve 2 v noci a hned druhý den šla pro další díl. Vadil mě někdy trochu divný překlad, škoda.

Hřbitovní tanec Hřbitovní tanec Lincoln Child

Velké zklamání. Napětí a hororové prvky jako vždycky, ale příběh je až moc "přitažený za vlasy" Když už se rozhodli zabít S., tak to aspoň mohlo stát za to.

10.12.2011 3 z 5

Bouře Bouře Lincoln Child

Tahle kniha byla první, co jsem od Prestona a Childa četla a naprosto jsem jim propadla. Má úžasnou temnou atmosféru. Je napínavá, vtipná a ...... no prostě Smithback.