Fuksinka Fuksinka komentáře u knih

Poslední orákulum Poslední orákulum James Rollins (p)

Miluju sérii o Sigmě a ani v této knize Rollins nezklamal. Zase z reálných základů dokázal namíchat zábavný a napínavý koktejl. Tušila jsem, kdo by mohl být onen tajemný muž se ztrátou paměti a naštěstí se moje přání splnilo. Jeho příběh mě bavil kupodivu víc než dějová linie kolem Pierce, což se zatím nestalo. Nicméně na Rollinse začnám mít ty nejvyšší nároky a musím uznat, že ač je Poslední orákulum skvělé, napsal i lepší knihy. Těším se na další díly.

27.04.2013 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Výhrady ohledně stylu psaní jsem už popsala v komentáři k prvnímu dílu, bohužel se nic nezlepšilo, akorát místo "U všech svatých!" používá Ana "Ty vole!" což se hodí trochu víc :-).
Chtěla jsem se zase trochu rozepsat, ale jak koukám, už to za mě napsala Lena79, s tím rozdílem, že třetí díl si asi fakt už nepřečtu.
Ještě dodám: Prosím paní James, už se nikdy, nikdy nepouštějte do "kriminálních" zápletek. Ten konec byl tak strašně předvídatelný a trapný. Vnitřní bohyni zabít, rozsekat a spálit. A copak se o milovaném muži vyjadřujeme, že je "dojebaný"?

06.04.2013 2 z 5

Kongo Kongo Michael Crichton

Začátek dobrý a pak nuda, nuda, NUDA..

02.04.2013 2 z 5

Mirákl Mirákl Josef Škvorecký

První Škvorecký, kterého jsem nedočetla. Špatně jsem se orientovala v časových skocích. Co se stalo s páterem jsem se dozvěděla a naznala, že zbytek knihy mě až tak nezajímá.

01.03.2013 2 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Naštěstí se nám pohádka začíná trošku zamotávat a je čím dál lepší, ikdyž proškrtat některé pasáže by pomohlo (neustálý popis letu a přírody) a s těmi kouzly se to začíná trošku přehánět. Na detailní popis svědomí a duševního rozpoložení by se měl autor ještě vykašlat, zatím na to prostě nemá a právě v těchto částech je Brisingr nechtěně směšný. "Hluboké" náboženské úvahy neobstojí už vůbec!

12.02.2013 3 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Mladý, chudý chlapec (nejlépe sirotek) pod vedením starého učitele-hrdiny objevuje svoje schopnosti a sám se stává hrdinou. To už jsme viděli/četli stokrát. A já říkám : No a co? Paolini si vymyslel vlastní svět s jeho zvyky, zákony a dějinami (inspiraci nejen Tolkienem rozhodně nevidím jako zápor). Dokázal napsat zajímavý, napínavý příběh, který nemá žádné nudné místo a čte se jedním dechem. Dialogy nejsou pitomé a ani "naťuknutí" politiky není moc naivní. Výborná nenáročná oddechovka. Při hodnocení samozřejmě přihlížím k věku a jsem zvědavá na další díl. Pokud takhle psal v patnácti, dost se těším na to, co napíše třeba ve třiceti.

06.02.2013 4 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

Myslím, že mám novou nejoblíbenější Pratchettovku. O hodně míň humoru, ale jízda od začátku až dokonce.

23.11.2012 5 z 5

999 - Poslední strážce 999 - Poslední strážce Carlo Adolfo Martigli

Byli horší nacisté, nebo katolická církev 15. století? Vůbec mi nesedělo nadpřirozené vysvětlení filozofových schopností, konec byl vyloženě odfláknutý, už aby se to prostě nějak uzavřelo. Ale proč ne, celkem zajímavé nahlédnutí do dvou historických období Itálie.

18.12.2011 3 z 5

Hřbitovní tanec Hřbitovní tanec Lincoln Child

Velké zklamání. Napětí a hororové prvky jako vždycky, ale příběh je až moc "přitažený za vlasy" Když už se rozhodli zabít S., tak to aspoň mohlo stát za to.

10.12.2011 3 z 5