frohlichová.s frohlichová.s komentáře u knih

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Knihu jsem četla v letadle, když jsem letěla z Londýnského Heathrow a nejspíš i to přispělo k tomu, že se mi líbila. Ačkoliv ne vše je stále aktuální, byla jsem překvapená, kolik věcí zůstalo nezměněných. Mnoho popisů je naprosto trefných a několik faktů jsem si i díky knize uvědomila. Sice to není úplně žánr, po kterém pravidelně sahám, ale přesto nelituji, že jsem ji přečetla. Doporučuji ji zejména těm, kteří se do Anglie chystají, a nebo se z ní čerstvě vrátili.

25.07.2023 3 z 5

Nechci lásku nebeskou Nechci lásku nebeskou Catherine Bennetto

Na začátku se mi kniha moc nelíbila, ale po pár stránkách jsem se do knihy začetla.
Líbilo se mi, že žádná z postav nebyla 100% kladná nebo záporná. Knihu bych doporučila pro osoby, kteří v knihách hledají odpočinek.

08.02.2019 4 z 5

Inteligentní investor Inteligentní investor Benjamin Graham

Určitě si knihu nepořizujte, pokud jste úplný začátečník! Pravděpodobně vás totiž nic nenaučí a nebudete mít tušení, co vlastně čtete. Přijde mi, že v poslední době vidím doporučení na tuto knihu s tím, že by si ji měli přečíst všichni jako povinnou četbu. Nováčky ve světě investování to bude akorát nudit, zbytečně utratí peníze a zabijou několik hodin času. Je skvělé, pokud se chcete o investování něco dozvědět, ale užitečnější bude, pokud zabrouzdáte na youtube, twiter a tak dále. Kniha je nepochybně užitečná a pravdivá, to ale ocení pouze zkušenější investoři, kterým by kniha měla být určena.

24.07.2022 3 z 5

Jsme všichni sněhové vločky? Jsme všichni sněhové vločky? Holly Bourne

Rozhodně se jedná o zajímavou knihu, která vám pomůže lépe pochopit ostatní. Vadila mi ale hlavní hrdinka, protože všechny její “převratné” nápady, na které v průběhu knihy přišla, nejsou pro čtenáře žádná novinka. A také v příběhu není žádný velký převrat v ději, kdy bych si řekla wow. Oceňuji otevřený konec a těm, kteří knihu ještě nečetli doporučuji, aby knize dali šanci.

25.07.2020 4 z 5

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Knihu bych doporučila spíše mladším (zhruba 8-12 let). Knížka nebyla špatná, ale děj mě moc nezaujal a vše mi přišlo hrozně naivní (hlavně hlavní postava). Nejvíce mi ale vadil nedomyšlený a málo propracovaný fiktivní svět, ve kterém bylo hodně mezer.
Já bych si ji znovu už asi nepřečetla.

03.07.2020 3 z 5

Ztracená princezna Ztracená princezna Connie Glynn

Tato série patří mezi mé nejoblíbenější a moc jsem se na pokračování těšila. Krásný, zajímavý děj a zase trochu něco jiného. Tento díl byl asi nejslabší, ale tak to u třetího dílu pentalogie většinou bývá. Ve výsledku se mi ale kniha stejně moc líbila.

07.03.2020 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Po přečtení recenzí jsem se na čtení této knihy moc těšila a asi právě i kvůli tomu velkému očekávání jsem byla trochu zklamaná. Ze začátku jsem se nemohla začíst a občas se děj trochu táhl. Ale i přesto se jednalo o vcelku zajímavý příběh. Já se pravděpodobně do druhého dílu nepustím, ale Vy knize určitě dejte šanci a udělejte si na ni názor sami.

07.03.2020 3 z 5

Milion světů s tebou Milion světů s tebou Claudia Gray (p)

Po přečtení prvních dvou dílů jsem se na knihu moc těšila, ačkoliv se mi druhý díl zdál o něco slabší. Kniha se hezky četla a párkrát mi i slzička ukápla, a proto mi nezbývá nic jiného než vám ji doporučit.

10.03.2019 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Druhý díl se s tím prvním vůbec nedá srovnat. Byl o hodně lepší a propracovanější. Jestli se vám první díl moc nelíbil, určitě dejte této knize šanci.

06.06.2020 5 z 5

Dívka z inkoustu a hvězd Dívka z inkoustu a hvězd Kiran Millwood Hargrave

Kniha není vyloženě špatně napsaná, a věřím, že se spoustě mladým dívkám může líbit, ale mě zkrátka moc nezaujala. Nějak jsem se do děje nemohla vžít. Ale i tak to nebyl propadák a ta obálka je moc krásná.

07.03.2020 2 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Moc pěkně napsaná kniha :)

27.12.2018 5 z 5