Fremr Fremr komentáře u knih

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

Kniha, která má opravdu maximální potenciál Vám změnit život. Mezi řádky tato kniha nemění jen jídlo ve Vašem životě, ale i Váš životní styl. Tak obrovský dopad má změna stylu stravování. Zahoďte předsudky, nevěřte reklamám a přečtěte si tohle. Doporučuji přeskakovat úžasné příběhy američanů, jsou úplně zbytečné a pochopení paleo stylu nepomáhají.

16.11.2015 4 z 5

Roboti nemají ocas Roboti nemají ocas Henry Kuttner

Svěží a vtipné povídky staré skoro sedmdesát let. No nestačí to samo o sobě? Kdo by čekal, že i po tolika letech bude Kuttner opojné a sladké čtivo. Tak jako šílené alkoholické nápoje, které tečou v této knize proudem a že jich je fakt hodně. Doporučuji jako proložení jakékoliv náročné četby. Povídky připomínají dobrý seriálový příběh u kterého je jedno jaký díl si zrovna pustíte. A pro ty koho tato kniha nadchla a chtěli by dodatek, doporučuji k četbě povídku "Trable s elektrárnou" z knihy "Navštivte planetu Zemi", protože u tý jsem fakt brečel smíchy.

16.11.2015 4 z 5

2x čaroděj v akci 2x čaroděj v akci Jana Rečková

Já jsem člověk co se snad v životě nikdy nenudil, ale tahle kniha to dokázala. Omlouvám se, ale nečetl jsem snad nudnější a plytčejší povídku než je Hadí král za nic nemůže. Nečekal jsem, že někdo dokáže psát takhle nezáživně. Až se někdy odhodlám, zkusím si od Jany Rečkové přečíst něco jiného z její tvorby, ale potřebuju dlouhou odmlku. Tohle bylo poprvé a bylo to bolestivé. Povídka Monolit byla o trochu snesitelnější, ale i tak je tohle jedna z knih, které už nikdy neotevřu. A to jsem se fakt snažil se do toho dostat.

01.11.2015 odpad!

Maso Maso Martin Harníček

Velmi naturalistická záležitost. Náhodou jsem doma měl vydání ve zvláštním formátu z nakladatelství Host, které vypadá jako namočené v krvi. Řekl jsem si proč ne... i když to vypadalo zvláštně.
Musím upřímně říct, že kniha mi vyrazila dech. Utopie až na kost a to doslova, protože maso, to je oč tu běží. Aktuálnost? 100%. Napsáno je to fakt bravurně a když srovnáme náš Svět s Masem... možná to přeháním, ale vidím v tom jistou podobnost. Je to drsná, hnusná kniha, kterou si budete chtít přečíst znova, protože nás lidi to přitahuje.

01.11.2015 5 z 5

Lidi jsou idioti a já to můžu dokázat Lidi jsou idioti a já to můžu dokázat Larry Winget

Když někdo napíše: "Takové.. vysoce namyšlené" tak je tedy úplně mimo. Akorát to vyjadřuje naprosté nepochopení textu. Kniha je totiž vyloženě o tom jak už si dál nesrat na hlavu, nechovat se jako idiot a začít něco ve svém životě dělat nebo o něm aspoň začít jinak přemýšlet. Autor vše říká na plnou hubu, protože pokud se svým životem nejste spokojeni a víte, že něco není tak jak jste si představovali, tak je sakra nutný přestat obelhávat sám sebe nebo lidi okolo sebe. Vždyť už samotný název má útočit na lidi, pobouřit je, vyburcovat je. Autor se snaží na 216 stranách otevřít oči každému koho to zajímá. Pravda bolí, hlavně v Česku! Nezalekněte se tady komentářů dole a jděte do toho!

22.10.2015 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krásný lidský příběh a zároveň nejvíce motivující dílo, které jsem zatím přečetl. Velké věci se stávají snadnějšími a reálnějšími po přečtení této útlé, ovšem velkolepé knihy. Často se k tomuto příběhu v myšlenkách vracím. Čistota duše a naděje, to je tato kniha.

19.10.2015 5 z 5

Jako většina ostatních, jsme tuhle knihu četli na základní škole. Po první kapitole, kterou jsme společně přečetli ve třídě na hodině ČJ, jsem letěl domů a do večera knihu přečetl celou. A pak ještě několikrát. Tohle všechno odstartovalo. Pro začínající čtenáře tedy nemohu doporučit nic jiného než tohle úžasné dobrodružství. Do budoucna plánuji přečíst i původní verzi od Daniela Defoa.

Kocourek Klubko Kocourek Klubko Lucienne Erville

Skvělé ilustrace, krásný příběh, naprosto jiný svět. Marlierovo detailní malby Vás vtáhnou do tak kouzelného a nezkaženého světa, že už nebudete chtít ven.

Medvědi objevují oheň Medvědi objevují oheň Terry Bisson

Super sbírka povídek, ovšem ne pro každého. Potřebujete mozek, smysl pro neobyčejný humor a špetku dětské fascinovanosti nad obyčejnými věcmi. Bissonovo vyprávění bych přirovnal ke kouzelnosti Bradburyho (v některých povídkách) a humoru Adamse. Zvláštní, vtipné, absurdní, pocitově silné, vyvážené. Právem oceněná povídka Medvědi objevují oheň je úžasná záležitost a už jen kvůli této povídce to za to stojí. A bacha na to, až Vám medvědi začnou kempovat před barákem.

Vykolejený čas Vykolejený čas Philip K. Dick

Kniha pracuje s opravdu znepokojivou myšlenkou. Dick pozvolna seznamuje s postavami a jejich místem v obyčejném světě. Ovšem s prvním "broukem" se rozjíždí skvělá, paralizující a zběsilá jízda. Vrcholný moment knihy (první výlet Ragla) je zkrátka dokonalá šílenost. Nevědomost je síla! Jako kdyby začala působit droga, ovšem na Vás! Ti co již něco od Dicka četli nejspíše prokouknou nebo budou tušit co se za Zeleným mužíkem a vlastně i celým příběhem skrývá, ale ani to neubírá nic na zajímavosti a čtivosti této knihy. Rozhodně stojí za přečtení. Nikdy totiž nevíte v čem žijete i vy nebo v jakých maličkostech jste odtrženi od reality. Počkat! Co je vlastně REALITA? Kniha Vám na čas vykolejí myšlenky a zase trochu pootevře oči. Dick je zkrátka stále jedním z největších vizionářů a mám takový pocit, že se to možná i nikdy nezmění. Jeho knihy jsou čím dál aktuálnější. Jako slabinu ovšem hodnotím závěr... Je to jako kdyby jste si šlehli malou dávku a ta přestala působit moc brzo. Konec je poklidný a dle mého vkusu na Dicka moc přímočarý (miluju ten pocit, kdy odložím Dickovu knihu a mám bordel v hlavě, tady jsem ho měl taky, ale o dost menší...).

16.05.2015 4 z 5

Modré pilulky Modré pilulky Frederik Peeters

Zajímavý a dost netypický komiks. Sáhl jsem po něm úplně náhodou a zklamán jsem rozhodně nebyl. Dvěstě stránek o seznámení se a následném soužití s dívkou, která má HIV pozitivního syna a ona sama je také HIV pozitivní. Všechny ty momenty jako poprvé vyjít s pravdou ven, přijmutí HIV či následné soužití, opravdu vyniknou díky jednoduchému a odlehčenému stylu kresby. Když člověk někoho miluje, zvládne opravdu hodně. Autor, jenž píše o svém životě se zde nevyjadřuje nijak depresivně, spíše naopak ukazuje jak se všechno dá zvládnout a užít si život i když Vám osud nehraje do karet nebo možná naopak, právě to, že si uvědomujete smrt Vám dá schopnost užívat si života více. Sice bez nějakého zásadního konce, ale i tak se jedná o povedený komiks.

25.02.2015 4 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Hustej nářez je vlastně kopie Kulhánkovy Cesty krve. Ovšem o dost horší. Kniha zabaví, ale že bych se u ní válel smíchy a zároveň si užíval akční jízdu jako u Cesty krve říci nemohu. Sexu, akce, humorných dialogů je možná až přiliš, protože není místo na nějaký větší příběh. Styl připomíná Kulhánka, ovšem kvalitou textu je to někde úplně jinde. O dost pod Kulhánkem. Ale i tak to celkem ujde a ti co mají rádi brakovou sci-fi, s nezničitelným hlavním hrdinou, nejspíše nepohrdnou. Na další díly mě kniha nenavnadila. V Pevnosti jako kniha měsíce a hodnocení 200% si tahle kniha rozhodně nezasloužila, pokud vím tak takové hodnocení ani žádná kniha nikdy nedostala, byla to jasná tlačenka! A kdo je vlastně František Kotleta? Třeba se to někdy dozvíme. Pravdpodobně někdo z okruhu Pevnosti? Kdo ví... Ale Kulhánek určitě ne.

18.02.2015 2 z 5

Po kolena v mrtvých Po kolena v mrtvých Dafydd ab Hugh

U hry DOOM jsem jako malý kluk strávil dost hodin. Zkusil jsem si přečíst tedy první díl této knižní série. Bohužel velké zklamání. Větší část příběhu je vlastně přepis hry, ta menší se zabývá romantickou záplektou (kdo by to u DOOMu čekal?) Hlavní postava se dostává do stejných lokací jako ve hře, tohle by se dalo pochopit, ale je to napsáno velmi nezáživně a nudně. Takže hlavní hrdina jde, hlavní hrdina něco zabije, hlavní hrdina vezme lékárnu, hlavní hrdina plave v toxické tekutině atd. Pokud se chcete vrátit do DOOMu, jděte si ho radši zahrát. Dočetl jsem to horko těžko, knihu bych doporučil jen zarputilým hráčům a fandům této hry. Hra byla super, kniha nikoliv. Hodnocení ** dávám tedy spíš z nostalgie k samotné hře, protože kniha je zralá na odpad.

18.02.2015 2 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Lunapark, který King vydal v roce 2013 je opravdu úchvatná kniha. Lidský příběh, který mě naprosto dojal a s hlavním hrdinou jsem se po pár stránkách ztotožnil. Na 200 stránkách plných nostalgie Vás King vrátí v čase do nádherných 70. let, které nikdo z nás už neprožije, ale díky Kingovi aspoň na chvilku zažijete ty úžasné chvíle plné čisté lásky, přátelství a tajemna. Mě osobně vždycky víc sednul King, který píše o životě než ten King, který píše čisté horory. To je asi ten kámen úrazu v hodnocení této knihy, ti kteří milují civilního Kinga, budou naprosto nadšeni. Ti, které upoutá obálka a zavádějící text na přebalu "Kdo se odváží vstoupit do domu hrůzy?" budou samozřejmě zklamáni, protože tohle opravdu není horor. Je to kniha o životě, o selháních i radostech. O tom krásném, ale i zlém. A ten dům hrůzy berte jako bonus.

18.02.2015 5 z 5

Ohrady pro zvířata Ohrady pro zvířata Magnus Mills

Tak co na tohle říct.. Přečteno za pár hodin. Dlouho se mi nestalo, že by mě něco takhle strhlo. Navíc s ohledem, že děj knihy není nijak akční. Tři chlapi pracují ve Skotsku a Anglii na plotech, které mají zadržet zvířata na pastvinách. K nešťastným náhodám se nebudu vyjadřovat, protože to ani nejde a pokud se do knihy pustíte, pochopíte. Stereotypní práce, kde jediné vysvobození je každodenní chození do blízké hospody, ať je kdekoliv, na pár piv, většinou beze slov. A pořád dokola. Všechno jde celkem podle plánu a práce jde tak jak má, až právě na ty náhody. Ale co se stalo, se stalo, jdeme dál. Pak je otázka, jaký to má všechno smysl (ohrady). Ale to už je na Vás. Je to sranda nebo ne? Záleží na Vašem vkusu humoru a povaze. Vše vrcholí velkou zakázkou v Anglii, která je opravdu zarážející. Dva metry vysoké ploty, včetně elektrického vedení a čtyřikrát ostnatým drátem. Pro jaké zvířata budou tyto ploty? A co poslední dvě stránky knihy? Je vypravěč něco jako patron, který má držet zbylé dva pracovníky po celou dobu a za každou cenu v morálce, aby vše bylo dokončeno dle plánů? Či je pan Hall (člověk, který si objednal pracovníky na stavbu elektrických plotů) bůh nebo ďábel? Nebo ploty nemají zadržet zvířata, ale lidi? A nebo úplně něco jiného? Při čtení jsem měl pocit, jako by bylo nebe pořád zatažené.
Na tomhle Světe si možná všichni staví ohrady sami pro sebe...
Bravurní kniha, která Vás skutečně nalomí a garantuji, že si na ní vzpomenete.

27.12.2014 5 z 5