Francoa Francoa komentáře u knih

Poušť nezná slitování Poušť nezná slitování Louis L'Amour

Zase dobrá kniha od autora, který dokonale zná prostředí o kterém píše.Námětově podobný jako kniha Zákon prérie.Zase nesourodá parta, která prochází pouští, kde voda je nad zlato.Po jejich stopách jde tlupa indiánů a znepříjemňuje jim cestu.

08.01.2020 4 z 5

Jiřinky Jiřinky Vlastimil Vaněk

Krásná kniha o nádherné květině pozdního léta a podzimu, by si zasloužila po těch více jak 50 letech nového vydání s novými poznatky.Za tu dlouhou dobu bylo vyšlechtěno mnoho krásných nových druhů této podivuhodné květiny.

20.12.2019 5 z 5

Divoký Západ - kroniky a legendy Divoký Západ - kroniky a legendy Jana Rovenská

Dobrá, zajímavá kniha pro všechny, kteří čtou westerny, nebo si nějaký western chtějí přečíst.
Dá se přečíst vícekrát.

18.12.2019 5 z 5

Mike Klondyk Mike Klondyk Merrill Denison

Jedna z nejlepších a nejhezčích dobrodružných knih o historii zlaté horečky na Aljašce.

18.12.2019 5 z 5

Král prérie Král prérie Pavel Grym

Stručný životopis slavného hrdiny Divokého západu Buffalo Billa.

16.12.2019 4 z 5

Zákon prérie Zákon prérie Louis L'Amour

V celku dobrý akční western od dobrého autora, který nás zavede do pouštních pustin arizonských, kde voda hraje největší úlohu a obnaží charaktery všech.Jeden hlavní hrdina Logan Gates, kterého ani zlato nezajímá, udržuje nesourodou skupinu pohromadě v boji proti útočícím Apačům.Pro mně s trošku rychle divným koncem.Proto 1 hvězdička -.

16.12.2019 4 z 5

Klášterem obchází ďábel Klášterem obchází ďábel Jan Bauer

Na odpočinek dobrá kniha, jen tak si číst, nechat plynout děj a nakonec zvítězit.Stejný princip jako Vondruška ve slabším podání.Jednou za čas se to dá docela číst.

03.12.2019 4 z 5

Ďábel v zrcadle Ďábel v zrcadle Juraj Červenák

Jako vždy, kniha která se velmi špatně odkládá, stále zajímavé, mnoho zvratů, dobrodružství a odhalení.Trochu více krve než v předchozích, k odpočinku a zábavě dokonalé.Autor prozatím nikdy nezklamal.

29.11.2019 5 z 5

Ohnivé znamení Ohnivé znamení Juraj Červenák

Velmi dobré napínavé čtení, které mi nutí využít každé volné chvíle ponořit se do příběhu plného dobrodružství, napětí a intrik.Barbarič stále vynáší své rychlé dedukce a vždy nakonec nalezne správné řešení.Řešení mi napadlo jen chvilku před rozuzlením, moc jsem se divil, že mi vše nenapadlo o hodně dřív, když vlastně to ani jinak snad nemohlo být.

03.11.2019 5 z 5

Cela 17 Cela 17 Dominik Dán

Už jsem přečetl vícero knih od spisovatele D. Dána, všechny byly velmi vtipné, zajímavé, napínavé a s docela překvapivým rozuzlením, ale tahle mně nejvíce zaujala, asi tím, že byla nejméně podobná předchozím a přesto stylem psaní úplně stejná.Jeho příběhy prostě čtenáře nezklamou, výborně potěší a nenásilně poučí.Mně vždy nutí využít každou volnou chvilku ke čtení.

22.10.2019 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Mé první čtení od britskoslovenského autora se čte velice dobře, příběh je stále zajímavý a rozuzlení je nezvykle, překvapivě nečekané.Určitě si přečtu něco dalšího.

26.02.2019 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha se četla dobře, ale je mi záhadou, že skoro nikomu nevadí, že ani jedna supervražda není objasněna.Prostě stalo se.

13.02.2019 4 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Má druhá kniha autora, která je ještě lepší, napínavější než první díl.Přečetl jsem jedním dechem a bavil jsem se dobrým stylem psaní.Už jejich vjezd do Prahy je výborně vystižen.Malinká ukázečka:"Babylon," utrousil Stein."To jste trefil.Morální rozklad tu páchne hůře než celý Koňský trh.Polovina lidí v šenku je ozbrojená v rozporu s nařízeními.Nejméně půltucet trhanů pošilhává po měšcích a špercích.Támhlety zmalované ženštiny byly zorány víckrát než podunajské roviny.A všechen ten svrab sem dorazil s kdejakými darmožroutskými přistěhovalci!"Docela vystiženo.Dnes by stačil, jen trochu jiný slovník.I to prostředí Prahy mi lahodilo. .Určitě si přečtu další díl.

16.01.2019 5 z 5

Velká žena z Východu Velká žena z Východu Halina Pawlowská

Přečetl jsem všechny knihy vypůjčené z knihovny, tak došlo na nejútlejší knihu vypůjčenou manželkou.V celku podobné vyprávění, které znám z rádia nebo televize přímo v autorčině podání, které zní vtipněji než v psané formě.Přečíst se to dalo, občas úsměvné i zajímavé ženské myšlení.

09.01.2019 4 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Moje první kniha autora Olsena nebo Adlera ( zařazení v knihovně)Čtenář je pořád v předstihu před krim. oddělení Carla M..Pěkně zrůdné děvy to tam ovládaly a policii se moc nedařilo, protože nedokázala táhnout za jeden provaz.Ale jinak se příběh četl dobře, tak že jsem se přiklonil k 4 hvězdičkám

04.01.2019 4 z 5

Fiorella a Bratrstvo křišťálu Fiorella a Bratrstvo křišťálu Vlastimil Vondruška

Právě poslouchám Bratrstvo křišťálu, které čte herečka Eva Josefíková (docela pěkně) i když nedokážu přesně posoudit, protože je to teprve druhá poslouchaná kniha. Jelikož se při čtení občas vracím, tak asi černé na bílém je lepší řešení.I když je příběh pro podstatně mladší čtenáře, tak docela prozatím baví.Do posloucháno 14. prosince, dobrý jako každý příběh od Vondrušky.

10.12.2018 4 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Má první kniha od spisovatele slovenské historické detektivky.Četlo se velmi dobře,rychlé změny děje, ale i názorů Barbariče (i když byl nejzábavnější), ostatní dva hlavní hrdinové mi prozatím moc k srdci nepřirostli, ale vzhledem členitosti, střídání děje byl příběh dost dobrý.Určitě si časem přečtu další příběhy.

04.11.2018 4 z 5

Spřízněni krví Spřízněni krví Felix Francis

Příběh se četl velmi dobře, nenudil jsem se ani chvilku.I když hlavní aktér nebyl žádný superman, tak byl sympaťák.Zvratů bylo hodně, tak že jsem byl spokojený a přečetl jsem docela rychle.Určitě si od Felixe dám další příběh.

02.11.2018 5 z 5

Případ pobouřených pozůstalých / Případ tichého společníka Případ pobouřených pozůstalých / Případ tichého společníka Erle Stanley Gardner

Ale, jako vždy, čte se výborně a bez nudy.Gardner snad, ani jiný nebude.

28.09.2018 4 z 5

Vražda s vůní mandlí Vražda s vůní mandlí Camilla Läckberg

Spíše jednoduchý méně propracovaný příběh, ale četlo se dobře, děj rychle ubíhal a konec zapamatovatelný, tak že knihu už nikdy číst nebudu.

05.09.2018 4 z 5