Francoa Francoa komentáře u knih

Položte ji mezi liliemi Položte ji mezi liliemi James Hadley Chase (p)

Když jsem začal číst, úplně jsem měl pocit, jako bych četl Gardnera.Jestli to dělalo prostředí, kde se děj odehrával?Děj přímo letěl, ale posledních asi 50 stránek, jsem se několikrát vracel, abych všechny informace dokázal vstřebat.Pro mně klasická dobrá detektivka.

27.12.2015 4 z 5

Ta zrzavá Ta zrzavá Sára Saudková

Přečetl jsem všechny knihy vypůjčené z místní knihovny a tak došlo na knihu vypůjčenou manželkou.Ze začátku se četlo docela dobře, sem tam i vtipné.Říkal jsem si na nespisovatelku docela dobrý.Nejméně záživná byla část věnovaná dospívání.Nevžil jsem se do zlehčování problémů soužití s fotografem Saudkem.Snaha popisů vzájemných vztahů, vzletným a květnatým způsobem.Moc nám čtenářům neprozradila o svém skutečném životě.Poslední část zcela vymyšlená.Rozhodoval jsem se - 3 nebo 4*, nakonec jsem dal 3*.

17.12.2015 3 z 5

Chytit tygra za ocas Chytit tygra za ocas James Hadley Chase (p)

Knihu Chytit tygra za ocas jsem četl již několikrát a vždy jsem se výborně bavil.Je to jedna z nejlépe se čtoucích detektivek.Koupil jsem si jí hned při první vydání v češtině a přečetl jí na jeden zátah a každý komu jsem jí půjčil byl nadšen a že jich bylo.Kdo má rád detektivky, tak příběh určitě ocení.

10.12.2015 5 z 5

Psi z Rigy Psi z Rigy Henning Mankell

První vydání příběhu u nás je z roku 2005 pod názvem Mrtví ve člunu.

02.12.2015

Román o růži Román o růži Vlastimil Vondruška

Mé první setkání s historikem Vondruškou a jeho knihou.Hodně jsem o něm slyšel, něco i přečetl.
Dobře se četlo, stačilo vzít malou knihu dvakrát do ruky a bylo hotovo.Zdá se mi, že historie je pouhou kulisou pro dobrodružně-detektivní příběh, odlehčený trochou humoru.Docela rád si několik knih autora přečtu, až se budu chtít pobavit, v tom určitě nezklame.

02.12.2015 4 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Dobrý detektivní thriller se stupňujícím se napětí i když mi vyšetřovatel Red moc neseděl.V některých chvilkách mi připadal trochu jak psychopat, jako kdyby pronásledoval sám sebe.
Mesiášova zpověď v kapitole 86 mě docela překvapila.V závěru se střídala jedna změna za druhou.
Dost dobrý, ale pro mně na 5 hvězd to nedosáhlo.

25.11.2015 4 z 5

Černý led Černý led Michael Connelly

Četlo se mi velice dobře a děj docela utíkal, měnil se a zajímal mi.Přes házení klacků pod nohy, Bosch ze všeho vybruslil a nacházel správný směr.i když jsem od určité chvíle podvědomě tušil , jak příběh dopadne, tak mě kniha bavila a připomínala mi staré klasické detektivky.A guláš mám docela rád!

10.11.2015 5 z 5

Pevnost Morganů Pevnost Morganů Jackson Gregory

Dobré kovbojky, četl jsem všechny 3 díly, ale předválečná vydání.Je to již více jak 40 let.

16.10.2015

Čekání na krále Čekání na krále Bohumil Říha

Četlo se mi velice dobře a příběh byl ještě zajímavější než předchozí díl.Současný spisovatel by to napsal asi moderněji (milostné vztahy) a pod..Těším se, až si v místní knihovně vypůjčím další díl.Nechápu, jak tak pěknou pohodovou knihu někdo nedokáže dočíst.Třeba čtenářka Baauuu.

06.10.2015 5 z 5

Přede mnou poklekni Přede mnou poklekni Bohumil Říha

V poslední době jsem četl většinou samé detektivky, krimi či podobné knihy.Vzpomněl jsem si, že někdy začátkem 80 let jsem četl knihu o Jiřím z Poděbrad, která se mi docela líbila a měla pokračování, která jsem nečetl.Rozhodl jsem se, že si je konečně přečtu, ale nejdříve jsem si přečetl 1 díl.Četlo se mi dobře a děj příjemně utíkal.Teď čtu druhý díl a doufám, že ho přečtu se stejnou chutí.

30.09.2015

Slečinka se zelenýma očima Slečinka se zelenýma očima Maurice Leblanc

Knihu jsem poprvé četl kolem 16 , vydání předválečné, podruhé teď.Občas jsem si vybavil co bude dál, ale jen krátký úsek.Klasická stará detektivka a ty já docela rád.

09.09.2015 4 z 5

Zlodějky vody Zlodějky vody Slávka Poberová

Knihu jsem četl, je to už hodně dávno (ihned po prvním vydání 1978) a pamatuji si, že mi příběh docela bavil.

05.09.2015 4 z 5

Dědictví pouště Dědictví pouště Zane Grey

Jedná se pravděpodobně o první vydání knihy Odkaz pustiny (Heritage of the Desert) v češtině.

29.07.2015

Poslední útočiště Poslední útočiště Raymond Chandler

Velmi pěkné povídky, které jsem četl již několikrát.Některé autor předělal na román a zfilmování změnilo hrdinu na Phil Marlowa kvůli popularitě.Trochu mi autor zklamal svou esejí Prosté umění vraždy, kde se vytahuje jak tričko a pomlouvá ostatní autory detektivek. je pravda, že psal velmi dobře (námětů moc neměl), ale je mnoho dalších dobrých.

16.07.2015 5 z 5

Vlčí krev Vlčí krev Hal George Evarts

Tuto knihu napsal jeho syn Hal George Evarts Jr. .

10.07.2015

Modrý pták Modrý pták Anna Müller-Tannewitz

Každému nadšenci této knihy bych doporučil knihu V indiánském zajetí (vyd.2011).Tam jsou historické skutečnosti.

03.07.2015

Kamenná plachta Kamenná plachta Åke Edwardson

Velmi dlouho mi trvalo, než jsem se začetl.Stále jsem se musel vracet, abych pochopil co a jak.Nejvíce mi vadily nepřeložené věty v angličtině.Dlouho jsem váhal, dvě hv. nebo tři.Nevím nevím,
vychvalované severské detektivky???

08.05.2015 3 z 5

Slovník spisovatelů Francie, Švýcarsko,Belgie, Lucembursko Slovník spisovatelů Francie, Švýcarsko,Belgie, Lucembursko Otakar Novák

Slovník spisovatelů nejen Francie, ale i Švýcarska. Belgie a Lucemburska!

26.03.2015

Špicové Špicové Marie Marušková

Dobrá kniha o tomto plemeni.Můžu posoudit, sám jsem měl malého černého špice s rodokmenem bez jednoho měsíce 18 let.

07.03.2015 5 z 5

Sametová historie Sametová historie Eva Štolbová

Velmi osobní vyznání postojů spisovatelky těsně před, při a po Sametové revoluci, kdy pracuje ve výboru Demokratické iniciativy.S pomocí faktů osobních vzpomínek popisuje historii té doby.Určitě by pomohlo si vše zapisovat, protože vzpomínky jsou většinou nedokonalé.Strašně dávno nějaký filosof napsal něco v podobném smyslu, že objektivní pohled neexistuje a vše je líčeno subjektivně.Přesto mi vyprávění zaujalo, nutilo k zamyšlení, protože jsem prozatím vše viděl z té nejnižší úrovně a ne shora.Kniha je jedním z kamínků mozaiky doby sametu.Bylo mi ctí, je to už hodně dávno (přesně 50 let) prožít jeden školní rok společně, já v lavici a budoucí spisovatelka na stupínku.Měla to složité, když nastoupila po takovém češtináři jako byl Zdeněk Janík.

28.02.2015 4 z 5