FireOfFilth FireOfFilth komentáře u knih

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Tuto knihu jsem rozjel na doporučení dobré fantasy s magií. Knihu jsem v půli odložil, protože mě bohužel nedokázala uspokojit. Ano některé knihy se rozjedou později či tak, ale tady nebyl ani náznak nějaké pořádné progrese. Prostě mě nic nenavnadilo číst dále.
A magie? Ta se tam opravdu neobjevila, samozřejmě nemůžu říct, že tam nezačne hrát větší roli ke konci či v dalších dílech.
Co knize musím je čtivost, ano čte se to velmi dobře, proto jsem také dočetl do půli a nezabalil to dříve.
Takhle bych to hodnotil zhruba 60%.

07.10.2021

Probuzení bohové Probuzení bohové Sylvain Neuvel

Na pokračování Spících obrů jsem se těšil, protože záhady v podobě obřích robotů mě baví.
Opět tu máme rozhovory s panem bezejmeným, o kterém se v této knize dozvíme docela dost informací.
Celkově tu máme vysvětleno relativně dost věcí, které nás zajímali. Přesto musím říct, že jsem čekal ještě větší detaily o původu oné rasy, která vytvořila obry.
Nejzajímavější částí jsou rozhovory s panem Burnsem, který nám toho hodně poví.
Čeká nás tu dost akce a hlavně zajímavých zvratů.
A samozřejmě na konci je dost boží cliffhanger, který prostě navnadí na další díl. Pecka prostě.
Hodnotím 85%

19.09.2021 5 z 5

Temná věž 9: Pistolník 4: Dostavníková stanice Temná věž 9: Pistolník 4: Dostavníková stanice Peter David

Honba za Černým mužem pokračuje. V tomto díle se setkáme s novou postavou Jakem Chambersem, který povídá Rolandovi zajímavý příběh. Musím říct, že jsem se u tohoto dílu docela nudil. Nic zásadního se zde nestalo.
Hodnotím 60%.

17.08.2021 3 z 5

Endymionův vzestup Endymionův vzestup Dan Simmons

Na začátek musím říct, jak mě první Endymion bavil, tak u druhého jsem částečně nudil. Je to hlavně tím, že kniha/příběh byl natahovaný. Relativně zábavné pasáže střídali nudnější. Ano dozvíme se zde několik informací jak vlastně fungují brány, hawkingův pohon. To jsou relativně zábavné části, ale dosti filozoficky podané. Celkově ta mytologie Jádra a sním související se mi líbila.
"Nejnudnější" část považuji planetu ala Himaláje, kde furt lítali či šplhali.
Musím každopádně pochválit solidně propracovaný svět, který nám Simmons vytvořil. Rád bych se do něj vrátil.
Knihu hodnotím 70%.

01.08.2021 4 z 5

1947 1947 Mike Mignola

Ú.P.V.O. 1947 nám krásně nastiňuje začátky tohoto úřadu, kde Bruttenholma svolá pár vojáků, které pošle na misi. Mise není samozřejmě žádná brnkačka, protože zahrávat si z nadpřirozenem není jen tak. Máme tu akční příběh s vampíry a také s špetkou exorcismu.
Kresby se zhostili Gabriel Bá a Fábio Moon. Je to prostě krása, jejich styl se k hellboyskému vesmíru úžasně hodí, hlavně z toho důvodu, že je velice podobný stylu mistra Mignoly.
Hodnotím 75%
Druhá krátká povídka nám nastiňuje příběh profesora Bruttenholma. Kreslíře tu máme jiného, nicméně úžasného. Kresba krásně vyniká a celek působí velmi atmosféricky.
Perfektních 95%.

31.07.2021 5 z 5

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Tato kniha mě zaujala svou anotací. Lehce jsem si přečetl několik recenzí a zjistil, že je psaná formou rozhovoru. Nikdy jsem nic podobného nečetl. Každopádně mužů hned říci, že se kniha četla velice dobře a krásně odsýpala.
Kniha nám představila několik postav, které jsou vcelku sympatické. Nejvíc mě baví samozřejmě samotný vyslýchající, o něm toho moc nevíme o to působí tajemněji. V příběhu se však ukáže ještě tajemnější postava, která dost překvapí i našeho prvního záhadného.
Máme tu dost politického pletichaření, které i obyčejný člověk pochopí a baví ho číst. Kniha obsahuje i solidní technické popisy a celkové zkoumání onoho předmětu okolo, kterého se kniha točí.
A samozřejmě na konci máme úžasný cliffhanger, který navnadí na další díl.
Hodnotím 80%

07.06.2021 4 z 5

Ďábelský ostrov Ďábelský ostrov Nicolas Beuglet

Po událostech druhé knihy se Sarah vrací z vězení. Návrat to bohužel není vůbec příjemný, protože je tu noc zavražděn její otec.
Takže započne dosti náročné vyšetřování. Sarah postupně odkrývá indicie, které by měly vést k dopadení vraha. Celkový popis těchto činnosti se skvěle čte a toto mě hodně baví na knihách Nicolase Beugleta.
V knize máme dosti drsný zvrat, který úplně převrátí děj naruby. A finální zjištění je opravdu šílené.

10.05.2021 4 z 5

Smrákání Smrákání Cullen Bunn

V tomto díle se situace poněkud vyostřila a to tak, že škody jsou opravdu znatelné. Čtenář je skoro až zděšen co vše se v této knize odehraje a komu je ublíženo či ještě hůře . .
Ano Ema se snaží čelit, ale síla zla je opravdu velká. Má samozřejmě své kamarády ve zbrani, kteří se snaží pomoci.
Ema tuto vlnu docela ustojí, ale co jí čeká v poslední díle si pravděpodobně nedokáže přestavit.
Těším se na zakončení této pekelné série.
Hodnotím 85%

10.05.2021 5 z 5

Podivné nebe nad východním Berlínem Podivné nebe nad východním Berlínem Jeff Loveness

Tento netradiční komiks nás dovede do Východního Berlína, kde dojde k jisté události, při které dopadne na zem tajemný objekt. Prověřit ji dostane tajný agent, který se dostává do komplexu, kde je umístěn předmět. Zjišťuje, že se jedná o mimozemský předmět. Postupně se začnou dít věci, které můžou zapříčinit dost závažný problém pro planetu Zemi.
Hlavní hrdina má spousty myšlenek, které předává čtenáři. Kresba je taková zvláštní, ani nevím zda se hodí či nehodí k tomuto příběhu.
Co se mi docela líbilo bylo ztvárnění mimozemské entity. Působila dostatečně strašidelně a nebezpečně.
Celkově se mi kniha líbila, ale čekal jsem trošičku více. Hodnotím 75%

10.05.2021 4 z 5

2010: Druhá vesmírná odysea 2010: Druhá vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Na začátek musím říct, že kniha nenavazuje na první knihu, ale spíše film. Protože monolit a Discovery se nacházejí na oběžné dráze Jupitera a ne u Saturnu. Vše je popsáno v úvodu.
Příběh začíná plánováním "záchranné" mise k již zmíněnému Jupiteru. Ale spíš se jedná o výzkum.
V této knize máme hodně rozhovorů postav a celkově mi to přišlo ukecanější. Opět tu máme popis vesmírných objektů a technických postupů, které posádka plánuje.
Zčásti se něco více dozvíme o monolitech, které jsou stále tajemné.
Konec knihy dost zajímavě vygraduje a nahlédneme i do dost vzdálené budoucnosti.
Tato kniha má spousta kladů, ale bavila mě o něco méně než první.
Hodnotím 85%.

28.04.2021 5 z 5

Vstříc mrtvým vodám Vstříc mrtvým vodám Mike Mignola

Pěkná jednohubka, možná až škoda, jí vydat jako samotnou knihu.
Jinak příběh jednoduchý a přímočarý, za to velmi hezky nakreslený.

27.04.2021 4 z 5

Klepeto spravedlnosti Klepeto spravedlnosti Mike Mignola

Nový díl Humra překvapil. Jedná se o skvělou noirovou jízdu. Máme tu nové i známé postavy a samozřejmě samotného Klepetáče. Dočkáme se i scény, jako vystřižené z Terminátora. Takhle kniha opravdu šlape.
Hodnotím 90%

27.04.2021 5 z 5

Endymion Endymion Dan Simmons

Na začátek musím říct, že Endymion mě hodně překvapil svou čtivostí. Příběh pokračuje po uplynutí přibližně 300 let po událostech konce Pádu Hyperion.
Kniha má jiný feeling než předešlé hlavně tím, že se více dobrodružný. Jedná se o takový roadtrip po planetách.
Máme se dost zajímavých postav jak na straně "dobra" tak i "zla". Třeba kapitán otec de Soya velmi překvapil.
Finální část knihy je hodně napínavá a čtenáře jen tak nepustí.
Celkově má kniha spousta zajímavých nápadů, obecně tento svět je dost dobře promyšlený. Klobouk dolů pane Simmons.
Na závěr musím říct, že tato kniha mě dokonce bavila více než předešlé dvě.
Hodnotím 100%

14.04.2021 5 z 5

Žabí válka Žabí válka Mike Mignola

V další knize Ú.P.V.O. máme pět různorodých, ale velice zábavných povídek.
Třeba v hned první se podíváme s Rogerem do Cavendish Hall, kde si to rozdá s pár žabáky.
V další máme záhadnou skupinu lidi, která pomocí malé holčičky léčí nemocné lidi, ale jak se samozřejmě záhy dozvíme, vše je trošičku jinak.
Třetí povídka jakoby vypadla Vetřelce od Ridleyho Scotta, hutná tísnivá atmosféra a zoufalství. Opravdu pecka toto.
Ve čtvrté, na které jako jediné pracoval jiný kolorista než osvědčený Stewart. Zde máme příběh Johanna, který je opravdu zajímavý.
Poslední povídka patří Liz, která je dle mého nejslabší.
Jinak je tato kniha velice zábavná.
Hodnotím 95%

16.03.2021 5 z 5

Temná věž 8: Pistolník 3: Bitva v Tullu Temná věž 8: Pistolník 3: Bitva v Tullu Peter David

V dalším díle se Roland dostává do města Tull, které není vůbec příjemné a nijak pozitivně působící.
Setká se tu s několika lidmi, kteří na něj neudělají nijak zvlášť dobrý dojem, až na jednu ženu, se kterou si samozřejmě užije. Při hledání informací se však vše zvrtne a Roland má co dělat, aby vyvázl živ.
Docela zajímavý díl, který končí velkou akcí a spoustou krve.

05.03.2021 4 z 5

Smyčka medúzy a jiné příběhy Smyčka medúzy a jiné příběhy Howard Phillips Lovecraft

Druhá kniha lovecraftových revizí je tu. Bohužel mi tento celek přijde slabší, než Hemživý chaos. Nalezneme tu však některé zajímavé počiny.
Muž z kamene - zajímavý příběh o speciální látce, která dokáže živou bytost proměnit v sochu.
Hrůza v muzeu - hororová záležitost o skepsi jednoho návštěvníka muzea, celkový skvělý počin spadající do Mýtu Cthulhu
Strom na kopci - úžasný příklad lovecraftova díla a obavy z neznáma
Ve zdech Eryxu - tato povídka je úplně jiná než ostatní a skoro mě do této sbírky nesedí. Celkově působí hodně nadčasově. Každopádně tahle povídka je highlight této knihy. Fakt pecka.
Knihu hodnotím 60%

02.03.2021 3 z 5

Rudé království Rudé království Mike Mignola

Tak to máme závěr této úžasné série. Bohužel poslední díly mě už tak nebavily jako ty první. Série pro mě jaksi vytratila kouzlo.
Celkově na mě poslední svazek působí dost uspěchaně. Máme tu samozřejmě velkou bitvu s přívrženci Rudého krále, kde se naši hrdinové snaží udržet zuby nehty.
Samotné střetnutí Baltimora s Rudým králem je docela nudné, bohužel. A celkový závěr mě jaksi nechal chladným.
Hodnotím 70%

02.03.2021 4 z 5

Pomsta a vykoupení Pomsta a vykoupení Alejandro Jodorowsky

Máme tu další Královskou krev, kde se snaží usmířit dvě království. Nic samozřejmě nejde jak má a každý kuje zákeřní pikle.
Opět je kniha krásně nakreslena a každý panel je skoro umělecké dílo.
Druhá část knihy je v dost temnějším tónu díky upírům. Celkový nádech druhé knihy mě hodně bavil.

09.02.2021 4 z 5

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Po více jak dvou letech, kdy jsem viděl film jsem si přečetl tuto knihu. Film se my hodně líbil, že vzniklo tak výjimečné dílo v době minulé.
Kniha mě naprosto pohltila a byla pro mě zábavnější než film, všechny ty technické popisy atd. Přesně takovou literaturu chci číst a proto Clarka miluji.
Tato výpravná sci-fi baví každou stránkou, postupně odkrýváme tajemství MAT-1 a také tu máme krásně vidět co se může stát, když dojde ke "vzpouře" strojů, kteří si samozřejmě myslí, že jednají správně.
Pak tu máme samozřejmě konec, kde si jeho výjevy čtenář až těžce představuje.
Fenomenální dílo 100%

03.02.2021 5 z 5

Helix - I ty budeš nahrazen Helix - I ty budeš nahrazen Marc Elsberg (p)

Napínavý thriller o genetické manipulaci a šlechtění lidí. Kniha se velmi dobře čte, takže děj krásně odsýpá.
Příběh postupně odkrývá karty a vysvětluje čtenáři co se vlastně děje. Postavy jsou poměrně sympatické, hlavně mě bavila jedna dětská postava.
Kniha má docela zajímavý, avšak předvídaný konec.

28.01.2021 4 z 5