Finvarra Finvarra komentáře u knih

Howlův putující zámek Howlův putující zámek Diana Wynne Jones

Člověk až lituje, že taky nežije v takové pohádce... na Howlově zámku. A než vyjde ze dveří, vybere si kam vkročí :) hezká myšlenka a pěkné zpracování.

22.02.2013 5 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Knihu jsem vracela kolegyni se slovy "dobrá depres párty." Ale jsem ráda, že se mi dostala do rukou.

10.12.2012 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Knihu mi doporučila kolegyně.. musim říct, že je to výborné čtivo. Napínavé, záživné, zajmavě napsané (prolínání několika dějů).. dokonce i překvapující závěr.

16.07.2012 5 z 5

Šerochodec Šerochodec Kat Richardson

Ne, že bych byla takový moralista, ale hlavní hrdinka se s tim moc nepárala.. pár skleniček whisky, pak pěkně za volant. Holka jedna šikovná. Každopádně k příběhu - napínavý, má spád, vcelku promyšlený.. doporučuju

19.06.2012 3 z 5

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Čtivé, místy vtipné, napínavé. Není to sice zrovna můj oblíbený žánr ale určité kouzlo to má. Dle mého názoru je tento díl lepší než byl předchozí :)

12.06.2012 3 z 5

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

Čtivá kniha, napoprvé mne zaujal hovorový jazyk, jakým je dílo psané (zajímalo by mě jak vypadá originál). Některé fráze se dost opakují, to samé je s pocity hlavního hrdiny, v podstatě se omílá dokola jeden problém. Alespoň to není podáno nijak nudně. Děj graduje, což napomáhá k upoutání čtenáře, místy je ale retardován (naštěstí?) nepříliš podrobnými popisy prostředí, věcí, lidí... Osobně se mi knížka vcelku líbila, ale ne tolik abych se vrhla na další díly.

12.06.2012 2 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Není to sice můj oblíbený žánr, ale příběh je poutavý, místy úsměvný, kniha čtivá. Celkově bych to doporučila k zimním večerům u krbu.

28.01.2012 3 z 5

Smrt zblízka: umírající nás učí žít Smrt zblízka: umírající nás učí žít Marie de Hennezel

Myslím, že to je doposud jediná kniha, která mě rozplakala. Je to dílo o tom, co napsal sám život. Osudy lidí, kteří to mají jednoduše řečeno spočítané.

09.08.2011 5 z 5

Kopyto, Mňouk a ryšavý upír Kopyto, Mňouk a ryšavý upír Miloslav Švandrlík

Takové vtipné čtivo. Doporučuju :)

09.08.2011 4 z 5

Kletba faraónů Kletba faraónů Philipp Vandenberg

Vzhledem k tomu, že mám ráda literaturu faktu, tak tuto knihu mohu jen doporučit. Autor nahlíží na "záhadné" okolnosti úmrtí osob, podílejících se nejen na vykopávkách Tutanchamonova hrobu, z různých hledisek. Často zabředá i do vědních oborů jako je toxikologie nebo dokonce jaderná fyzika. Přičemž nezachází příliš do detailů, ukazuje jen možné cesty k poznání pravdy. Jednu výtku bych ovšem měla, autor uvádí, že poločas rozpadu uranu 238 se odhaduje na 7,5 mild. let. Nyní jsou ale uváděny hodnoty pod 5 mild. let.

10.07.2011 5 z 5

Láska, vztahy a přátelství Láska, vztahy a přátelství Don Miguel Ruiz (p)

Během čtení této knihy jsem měla pocit probuzení. Ani se nemusím hlouběji zamýšlet nad názory autora, prostě mu dávám za pravdu. Kniha je čtivá a velmi hezky napsaná.

10.07.2011 5 z 5

Sebeobrana ženy Sebeobrana ženy Ivan Fojtík

Nejsem sice stoupenec feminismu, ale mysliím, že ty doby, kdy byla žena ztělesněním křehkosti jsou dávno pryč. Naopak, každý by se měl dokázat bránit, nelze čekat na chrabrého rytíře. Publikaci bych považovala za odrazový můstek. Obsahuje spoustu dobrých tipů a návodů jak se ubránit v určitých situacích pomocí obyčejných předmětů, které můžme mít po ruce jako jsou například klíče. Ale stále platí, že je to jen teorie. Praxe dá člověku mnohem víc.

10.07.2011 2 z 5

Luciferův trůn Luciferův trůn Jeremej Ijudovič Parnov

Dobré zpracování a kritika náboženství. Řekla bych, že trochu podkopává stoličku někdejšímu křesťanství, které bylo využíváno jako opora inkvizice.

10.07.2011 4 z 5