Fidibus Fidibus komentáře u knih

Skvěle vybraný motiv příběhu dotvořený fantazií tak, že jsem se dokázala do hlavní hrdinky vcítit. Opravdu působivé, i když smutné zamyšlení nad osudem šlechtičny, které vlastně nezbylo skoro nic, jen troska majetku, o níž se stará.
Líbil se mi styl vyprávění a nevadilo mi skákání v čase, naopak. Myslím, že tahle kniha ve mně bude dlouho rezonovat. Navíc jsem viděla i krátký dokument, podle něhož to autorka napsala, ten působí ještě děsivěji, život na jeho konci bez smyslu...

22.11.2021 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Asi jsem vybíravá, ale já radši trochu odlehčenější styl. Zvládla jsem asi třetinu, nezaujalo mne to. Bergman mi až tak zajímavý nepřišel.

22.11.2021 3 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Ano, chápu nutnost sdělit tyhle hrůzy holocaustu, už jsem toho četla víc podobného. Bohužel mi nevyhovoval autorčin styl psaní, skákání v čase i postavách. Po chvíli jsem měla pocit, že se děj opakuje. Nedočteno.

22.11.2021 1 z 5

Aristokrat Aristokrat Antonín Mazáč

Popravdě jsem na knihu narazila v knihovně, aniž bych znala první díl, na ten se chystám. Nápad s prostředím K. Varů hezký, byť mi ta zápletka, snad zaplať pánbůh, přijde nereálná. Je to dost děsivé, nejvíc ten konec s Andreou. Jinak se mi líbilo to jiskření mezi oběma hlavními hrdiny, připomnělo mi to Mrtvou šelmu.
Zajímavé čtení i zápletka, doporučuji. I když je lepší nemít takovou představivost :-).

22.11.2021 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Četla jsem už knih na téma holocaust a válka víc, z poslední doby porovnatelná kniha Kufr p. Lederera. Četlo se to celkem dobře, příběh je promyšlený a ozvláštněný trojicí přátel i drobnými detaily. Syrovost Zuzanina osudu je děsivá, přesto mi konec přišel divný. Ne tou otevřeností, ale nereálností. Jinak prostředí cukrovaru bylo moc pěkné.

22.11.2021 4 z 5