fereny fereny komentáře u knih

O čertovi O čertovi Pavel Čech

Pohladí po duši :)

14.04.2015 5 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Docela se to vleklo a úplně mě to nestrhlo, ale jinak hezky propracované.

12.03.2015 3 z 5

Kronika ohně Kronika ohně John Stephens

Napínavé, dobrodružné, milé. Líbí se mi vytvořené zápletky i prolínání času. A děti jsou odvážné a schopné na úrovni svého věku, žádní superhrdinové :) Má to své kouzlo, jistě především pro mladší čtenáře.

27.01.2015 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

To si tak čtete dvě knížky (Želary a pak tuto) o osudech různých lidí z jedné vesničky a pak přijde osm posledních stránek, které všechno sfouknou jak domeček z karet. Silné. Smutné. Krásně napsané.

20.01.2015 5 z 5

Vánoční kniha Vánoční kniha * antologie

Krásné čtení o Vánocích :)

12.01.2015 5 z 5

Nebezpečně krásný Nebezpečně krásný Melissa Marr

Je skvělá :)

30.12.2014 5 z 5

Dnem i nocí Dnem i nocí Gwen Hayes

Nedočetla jsem ani do půlky. Příliš mi to připomínalo Stmívání, které mám ráda, a to mě štvalo.

16.12.2014 1 z 5

Paní z peřejí Paní z peřejí Blanka Jirušková

Moc hezké, detailně promyšlené a celkem originální. Ve druhém dílu se toho sice moc neděje, ale když beru všechny tři díly jako jeden celek - jeden příběh, líbilo se mi to.

12.12.2014 4 z 5

Poklad Poklad Alois Jirásek

Velmi čtivý, rychle plynoucí a zajímavý příběh. Byla jsem u něj napjatá a moc se mi líbil.

22.10.2014 4 z 5

První kjú První kjú Sung-hwa Hong

Nádherná kniha, zajímavý děj rychle plyne, ukazuje náhled do korejské kultury i vášeň hraní go.

16.10.2014 5 z 5

Noční vlak do Lisabonu Noční vlak do Lisabonu Pascal Mercier (p)

Nádherná kniha plná myšlenek a poezie slov... Hezky zpracovaná.
Popis života jako jedoucího vlaku byl úchvatný.

07.10.2014 5 z 5

Angličtina na rovinu Angličtina na rovinu Darren Crown

Velmi přínosné pro ty, kdo chtějí nahlédnout "pod pokličku" angličtiny a ne se jen bezmyšlenkovitě drtit z učebnic. Tahle knížka především poukazuje na určitý přístup k angličtině, který je pro učení potřebný a který dá člověku rozhled.

24.09.2014 4 z 5

Statečná srdce Statečná srdce Hermína Jägrová

Trochu jak učebnice dějepisu (druhá světová válka), trochu prokomunistická a jinak trochu pěkná.

19.09.2014 2 z 5

Slepý dům Slepý dům Jana Abrahamová

Velice oddechová romantická detektivka.

08.09.2014 3 z 5

V Koreji se Korejcům nevyhneme V Koreji se Korejcům nevyhneme Miriam Löwensteinová

Skvělá, krásný náhled na Koreu aneb co v průvodci nevyčteme :)

01.09.2014 4 z 5

Zakázané holky Zakázané holky Hana Bořkovcová

Nádherná kniha o přátelství a lidskosti v jakýchkoli časech.

19.08.2014 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Povedený napínavý román, který prozradí mnoho historických fakt, i když přeneseně.

14.08.2014 4 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Znovu vytvořila, ne-li celý nový svět, pak aspoň městečko s různými postavami, které jsou dobře vykreslené a hlavně je o nich reálně napsáno to, co by si většinou člověk nechal pro sebe. Nejde tady ani tak o děj, jako právě o to nahlédnutí do životů, pocitů a myšlenek různých lidí. Přečteno jedním dechem.

07.08.2014 4 z 5

Umění naslouchat a být slyšet Umění naslouchat a být slyšet Rami Bleckt

Přínosné.

26.06.2014 4 z 5

Jednou provždy Jednou provždy Kiersten White

Pěkné zakončení, jako oddechovka to stojí za to. Dokonce je to i celkem originální :)

20.06.2014 3 z 5